Putin zabrał głos ws. relacji z USA. "One się pogarszają, robią się gorsze i gorsze"

Władimir Putin swoje tezy dotyczące relacji między Moskwą a Waszyngtonem wygłosił przed szczytem G20, na którym ma spotkać się z Donaldem Trumpem. Jako przyczynę słabnących więzi z Waszyngtonem wskazał utrzymywane przez Amerykanów sankcje wobec Rosji.

W USA spotkanie prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa, tymczasem Władimir Putin udzielił wywiadu rosyjskiej telewizji Mir 24, w którym odniósł się do aktualnych relacji z Waszyngtonem.

Wszystko na kilkanaście dni przed szczytem G20 w Osace, podczas którego prawdopodobnie spotka się z prezydentem Stanów Zjednoczonych.

W telewizyjnym wywiadzie Władimir Putin tak ocenił aktualne relacje Moskwa-Waszyngton:

One się pogarszają, robią się gorsze i gorsze. Obecna administracja zatwierdziła, w mojej opinii, kilkadziesiąt decyzji w sprawie sankcji wobec Rosji ostatnimi laty.

Jednocześnie w kontekście kiepskich relacji ze Stanami Zjednoczonymi Putin wychwalał stosunki Federacji Rosyjskiej z Chinami. Podkreślał też, co odnotowuje rosyjska agencja TASS, że Rosjanie nie zamierzają angażować się w konflikt handlowy między Chinami a USA.

Z punktu widzenia zdrowego rozsądku nie ma powodu, byśmy ingerowali w proces negocjacji

- oznajmił Władimir Putin.

Wizyta Andrzeja Dudy w USA

Najważniejszym ustaleniem pierwszego dnia wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych jest deklaracja dotycząca zwiększenia liczebności amerykańskich sił rotacyjnych w Polsce o tysiąc żołnierzy. Polska kupi też 32 myśliwce F-35 oraz kolejną partię gazu LNG.

Podsumowaniem wizyty prezydenta Andrzeja Dudy i jego małżonki w Białym Domu było przyjęcie na cześć sojuszu Polski z USA oraz amerykańskiej Polonii.

Więcej o:
Komentarze (72)
Władimir Putin o relacjach USA-Rosja: One się pogarszają, robią się gorsze i gorsze
Zaloguj się
 • crowley_666

  Oceniono 24 razy 4

  A co ruscy potrzebują od USA????
  przecież mają wszysko swoje, ... dwa razy lepsze!!

 • antropoid

  Oceniono 22 razy 4

  Za to z Wolską są coraz lepsze. Dzięki "dobrej" zmianie nareszcie będzie miała Moskwa zaprzyjaźniony kraj między Odrą a Bugiem.
  Bez żadnych wojen - wystarczył internet...

 • sselrats

  Oceniono 5 razy 3

  Pacz pan, jak sie pogarszaja to nie robia sie lepsze...

 • yenk

  Oceniono 28 razy 2

  Pogarszają i pogarszają... bo USA nie chce robić tego czego chce Rosja towarzyszu kagiebisto?
  Ruska, polityczna mentalnosc wspaniale charalteryzuje dowcip:
  - Z kim graniczy Rosja?
  - Z kim chce
  - A z kim chce graniczyć Rosja?
  - Z nikim.

  Z Ruskim można handlować ale nie da się zaprzyjaźnić i czy sie komuś w Polsce podoba, czy nie... ta zbiurokratyzowana, "zła" UE jest nadal najpoważniejszą i jedyną gwarantką, że nie będziemy jak ta wyizolowana ze stada - przez wilki (Rosja) owca.

 • seczytam

  Oceniono 5 razy 1

  >Rosjanie nie zamierzają angażować się w konflikt handlowy między Chinami a USA<.

  Mucha też nie zamierza się włączyć w walkę słoni.

 • alojzy132

  Oceniono 11 razy 1

  Putin, serdecznych przyjaciół ma juz tylko w trzecim świecie.

 • polakadam

  Oceniono 19 razy 1

  A taka była u Ruskich radocha kiedy Trump wygrał. Okazało się że amerykańska demokracja umiała Trampka okiełznać. Kogo Ruskie bedą popierać w nastepnych wyborach?

 • jeden-dwa-jeden

  Oceniono 29 razy 1

  putin wybrał trampka na prezydenta USA,
  a trampek nie dość, że zerwał mu się ze smyczki to jeszcze go wyru.chał.
  wyborne!
  przysłowie głupi jak ruSSek ciągle aktualne.

 • giles

  0

  putin to chytry glupek bez ksztyny zdolnosci do strategicznego myslenia. w wyniku jego polityki rosja coraz bardziej uzaleznia sie od chin. ktore stanowia dzisiaj jedyne realne zagrozenie rosji i jej strefy wplywu w azji srodkowej. faktycznie chinczycy kontroluja juz tadzykistan i maja tam swoje wojsko. w kazachstanie, w ktorym wciaz po rosyjsku mowi sie w polowie kraju, chinczycy maja udzialy w firmach wydobywczych, wybudowali ksachom autostrady... rosja nie jest w stanie kasachstanowi niczego zaproponowac. bez chinskiego technologii rosjanie nie byliby dzis w stanie ani dobrac sie do tych trudniej polozonych zloz ropy i gazu (ze wzgledu na sankcje nie maja dostepu do sprzetu ze stanow i europy), ani uzbroic swojej armii bo cala elektronika i optyka pochodzi z chin. w dodatku chiny sa juz dzis najwiekszym odbiorcom rosyjskiej ropy (35%). rosja staje sie chinskim wasalem. oczywiscie rosja dysponuje bronia atomowa (podobnie jak izrael czy francja) ale popelnia stale bledy, za ktore przyjdzie jej juz niebawem drogo zaplacic. moze sie okazac, ze za 10-20 lat chinskie "zielone ludziki" zajma czesc syberii i przeprowadza referendum, w wyniku ktorego okaze sie , ze mieszkancy syberi chca przylaczenia do chin.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX