Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko zniesienia wiz dla Polaków. Decyzja może zapaśc w ciągu 90 dni

- Pozwalamy niewielu krajom na dołączenie [do ruchu bezwizowego - przyp. red.], ale Polska jest jednym z nich - powiedział Donald Trump podczas konferencji prasowej po spotkaniu z Andrzejem Dudą. Trump został zapytany o to, czy, i kiedy USA zniosą wizy do Polski.

Podczas konferencji prasowej prezydent Stanów Zjednoczonych zaznaczył, że decyzja o zniesieniu wiz prawdopodobnie zapadnie w ciągu 90 dni. Na pytanie dziennikarza, czy ogłosi ją podczas planowanej na jesień wizyty w Polsce, Trump odpowiedział żartobliwie: - To bardzo dobry pomysł, dziękuję - rzucił.

Kolejne kroki prawne za nami

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Krzysztof Kozłowski podpisał w Waszyngtonie umowę o zwalczaniu przestępczości. Poinformował o tym resort spraw wewnętrznych na swojej stronie internetowej.

Umowa zawiera zapisy mówiące o "wzmocnieniu współpracy w dziedzinie zapobiegania i zwalczania poważnej przestępczości. Umowa jest ważnym krokiem na drodze przystąpienia Polski do ruchu bezwizowego z USA" - napisano w oświadczeniu.

Podczas uroczystości został też podpisany list intencyjny dotyczący stałej współpracy w zakresie bezpieczeństwa publicznego i kwestii migracyjnych, w których oba państwa deklarują prowadzenie konsultacji w sprawie poprawy bezpieczeństwa na granicach.

"Stany Zjednoczone są i pozostaną jednym z najważniejszych partnerów Polski w zakresie współpracy w obszarze bezpieczeństwa, szczególnie w obszarze zwalczania międzynarodowego terroryzmu oraz przestępczości zorganizowanej" - napisano w komunikacie.

Jak podkreśla resort spraw wewnętrznych, zawarcie oraz pełna implementacja umowy jest jednym z warunków włączenia Polski do programu ruchu bezwizowego USA. Z kolei amerykańska ambasada, po podpisaniu dokumentu stwierdziła, że jesteśmy "krok bliżej do wejścia Polski do Programu Visa Waiver" [tj. Program Ruchu Bezwizowego - przyp. red.]

Więcej o:
Komentarze (180)
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko zniesienia wiz dla Polaków. Decyzja nawet za 90 dni
Zaloguj się
 • tojaaaa

  Oceniono 51 razy 39

  O zniesieniu wiz "lada chwila" czytam już od 20 lat. tekst ten sam tylko prezydenci się zmieniają. Żałosne

 • jerry.uk

  Oceniono 41 razy 27

  "Zniesienie wiz" pełni taką samą rolę w negocjacjach z Polakami, jak szklane paciorki w negocjacjach z Indianami 200 lat temu. Różnica jest taka, że my się od 30 lat dajemy nabrać na samą obietnicę tych wizowych paciorków, a Indianie chociaż coś tam dostawali.

 • ona_ona_80

  Oceniono 21 razy 17

  Dzisiaj środa, dzień loda. Trump będzie zadowolony, że wybudujemy mu forta i jeszcze mu za to zapłacimy grube miliardy.

 • c.t.k

  Oceniono 27 razy 17

  Mam wrażenie, że oni nas zmuszają do innych czynności seksualnych.

 • iarna

  Oceniono 37 razy 17

  ... i tą decyzją będzie "niestety nie".
  Walcie sie naryj ze swoją bezwizową łachą. Nie wybierem się do was. Nic ciekawego.

 • zawsze_edek

  Oceniono 17 razy 15

  za duzo kubusia pije pan Trump. Od tego beta karotenu taki marchewkowy na twarzy sie robi....

 • kralik111

  Oceniono 16 razy 14

  Putinowski wycior pomoze wygrac wybory w Polsce drugiemu putinowskiemu wyciorowi i podejme decyzje o nie zniesienu wiz dla Polakow.

 • remo29

  Oceniono 19 razy 13

  Nasza murzyńskość osiągnęła nieznany dotąd pułap.

 • Do Kalo

  Oceniono 31 razy 13

  Kogo to interesuje ??? Tylko wielki cyrk i podniecenie się!!!
  Jest dużo ciekawszych miejsc do zwiedzania i w dodatku już dawno są bezwizowe ????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX