Niemcy. Minister zdrowia chce zakazać pseudoterapii mających leczyć homoseksualizm

Niemiecki minister zdrowia Jens Spahn chce przygotować ustawę zakazującą prowadzenia terapii mających leczyć homoseksualistów. Szef resortu do końca tego roku chce przedstawić projekt ustawy, który będzie chronił przed tego typu pseudoterapiami.

Jak podaje niemiecki portal thelocal.de Jens Spahn we wtorek ogłosił plany stworzenia prawa, które zakaże tak zwanych terapii konwersyjnych, których celem jest zmiana orientacji lesbijek i gejów na heteroseksualną. Minister zapewnił, że ostateczną formę ustawy przedstawi do końca tego roku.

Homoseksualizm nie jest chorobą i nie wymaga ona żadnego leczenia. Niemcy chcą zakazać terapii mających leczyć z homoseksualizmu

Szef resortu, który sam jest homoseksualistą, przyznał - Homoseksualizm nie jest chorobą, dlatego nie wymaga ona żadnego leczenia. Do końca tego roku chcę stworzyć projekt ustawy, która następnie zostanie przedstawiona parlamentowi.

Szef organizacji Magnus Hirschfeld Foundation, Jorg Litwinschuh-Barthel, wyznał, że co roku w Niemczech dochodzi do ponad tysiąca przypadków, kiedy homoseksualiści próbują być "reedukowani". Tymczasem naukowcy są zdania, że tego typu zabiegi są zbędne, ponieważ nie da się tak po prostu zmienić swojej orientacji seksualnej.

Takie terapie organizują najczęściej członkowie rodziny homoseksualistów, ale coraz częściej pojawiają się specjalne oferty przygotowane przez terapeutów czy "coachów". Niektóre z terapii polegają na modlitwach czy przeprowadzaniu egzorcyzmów. Jens Spahn podczas konferencji prasowej powołał się też na przykład jednego z pacjentów takiej terapii, któremu zaoferowano leczenie homoseksualizmu poprzez stosowanie elektrowstrząsów. Minister jest zdania, że tego typu praktyki mogą prowadzić do depresji, a nawet myśli samobójczych.

Wcześniej niewiążąca ustawę w tej kwestii przyjął Parlament Europejski, który zachęcał kraje członkowskie Unii Europejskiej do zakazania tego typu terapii. Do tej pory taki zakaz wprowadzono jedynie na Malcie oraz w niektórych regionach Hiszpanii.

Więcej o:
Komentarze (310)
Niemcy. Minister zdrowia chce zakazać pseudoterapii mających leczyć homoseksualizm
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 40 razy 12

  Leczyć to trzeba tych rozmodlonych katoli. Leczyć z nienawiści do inności.

 • Krzysztof Baranowski

  Oceniono 15 razy 9

  @komentator.81
  Homoseksualizm jest dewiacją (odchyleniem od normy), natomiast występowanie dewiacji w przyrodzie jest NORMĄ, czego niektórzy nie są już w stanie pojąć choć przykładów mnóstwo wokół i nie dotyczą one jedynie gatunku ludzkiego.

 • puuchatek

  Oceniono 23 razy 9

  Przyznam, że nie rozumiem.

  Przecież nie mówimy o sytuacji zmuszania do takich terapii. Mówimy o sytuacji, kiedy dorośli, wolni ludzie CHCĄ się takiej terapii poddawać.

  Że taka terapia nie działa? A co to ma do rzeczy? Homeopatia też nie działa (są na to naukowo potwierdzone dowody), a jakoś nikt jej nie zakazuje. Wróżki p…przą głupoty - czy ktoś zakazuje chodzenia do wróżki? Czy ktoś zakazuje chodzenia do szarlatanów leczących raka kiszoną kapustą, sokiem z buraka albo lewoskrętną witaminą jakąś tam? Nie, choć potencjalne szkody mogą być dużo, dużo większe.

  Rozumiem - akcje uświadamiające. Rozumiem - ostrzeżenia. Rozumiałbym nawet, gdyby ludzie / instytucje prowadzące taką terapię miały obowiązek informować chętnych, że "nie ma żadnych naukowych dowodów na to, że terapia działa".

  Ale zakazywać?…

 • cozano

  Oceniono 39 razy 7

  Dla homofobów i oszołomów religinych argumentacja niemieckiego ministra zdrowia będzie nie do zaakceptowania.

 • hopsiupbec

  Oceniono 6 razy 6

  "Niektóre z terapii polegają na modlitwach czy przeprowadzaniu egzorcyzmów."
  Czyli nic nie dają, więc po co korzystać?

  "Jens Spahn podczas konferencji prasowej powołał się też na przykład jednego z pacjentów takiej terapii, któremu zaoferowano leczenie homoseksualizmu poprzez stosowanie elektrowstrząsów. "
  Tym gnojkom, którzy to stosują na gejach, powinni podłączyć aparaturę pod dolną część ciała.

 • pogromca.katoprawackiej.zarazy

  Oceniono 10 razy 6

  Alana Turinga tak leczyli i leczyli aż się zabił. Film nie oddaje jego dramatu, jest płaską laurką.

 • timtimtim

  Oceniono 9 razy 5

  I słusznie. Tak jak terapia "złego oka" czy "włosa w brzuchu" jest oszustwem, tak i oszustwem jest "leczenie" homoseksualizmu.

 • alejagwiazd

  Oceniono 15 razy 5

  u nas leczenie propaguje radyjo. Leczenie poprzez nienawisc do samego siebie , ktore prowadzi do depresji a czesto i samobojstwa geja nienawidzacego samego siebie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX