Nepal. Były pracownik ONZ uznany winnym wykorzystania seksualnego dzieci

Były pracownik Organizacji Narodów Zjednoczonych Peter Dalglish został uznany winnym molestowania seksualnego dwójki dzieci. Za dwa tygodnie nepalski sąd wyda wyrok w sprawie Kanadyjczyka.

Nepalska policja aresztowała byłego pracownika ONZ 8 kwietnia 2018 roku w domu w miejscowości Kartike w dystrykcie Kavrepalanchok na wschód od Katmandu. Mężczyzna został zatrzymany niemal na gorącym uczynku - w chwili aresztowania przebywał z dwoma chłopcami w wieku 11 i 14 lat. Nastolatkowie zeznali, że Peter Dalglish spał z nimi w jednym łóżku oraz gwałcił ich w nocy.

Nepal. Były pracownik ONZ Peter Dalglish uznany za winnego wykorzystywania seksualnego dzieci

Dyrektor Centralnego Biura Śledczego Pushkar Karki w rozmowie z "National Post" wyznał, że Dalglish obiecywał dzieciom z biednych rodzin, że zagwarantuje im edukacje, pracę i wycieczki. Gdy mu zaufały, zaczynał je wykorzystywać. 

Były pracownik ONZ nie przyznał się do winy. Wyrok w tej sprawie zapadnie najprawdopodobniej za dwa tygodnie. Mężczyźnie grozi kara do 13 lat więzienia. Obrońcy Dalglisha uważają, że śledztwo prowadzone przez nepalską policję oraz cały proces oparty był na "plotkach" ze szkół, gdzie prowadził zajęcia, a zeznania molestowanych chłopców są niespójne.

Peter Dalglish był m.in. szefem Programu Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Osiedli Ludzkich w Afganistanie i założycielem organizacji charytatywnej Street Kids International. Pierwsze podejrzenia wobec mężczyzny skierowane zostały przez pracowników jednej ze szkół z internatem w Nepalu, gdzie Kanadyjczyk prowadził zajęcia z dziećmi. Od tego momentu zaczął być obserwowany przez policjantów.

ONZ ma problem z przestępstwami seksualnymi, do których dopuszczają się ich pracownicy 

W 2015 roku roku w 16 misjach prowadzonych przez ONZ na całym świecie (m.in. w Sudanie czy Darfurze) potwierdzonych zostało 69 przypadków wykorzystywania seksualnego przez pracowników działających w ramach misji ONZ. Jak podaje "Wyborcza" już samo pojawienie się żołnierzy ONZ na danym terenie przyczynia się do wzrostu przestępczości, a zwłaszcza prostytucji i handlu żywym towarem. Nadużycia seksualne, których dopuszczają się pracownicy ONZ miały zostać zlikwidowane dzięki testom na ojcostwo - badania te są jednak dobrowolne i poddaje się nim tylko co piąta osoba.

Niestety w ostatnich latach coraz głośniej informowano o przypadkach, w których pracownicy tej organizacji dopuszczali się przestępstw seksualnych. Trzy lata temu wykryto, że żołnierze pokojowych misji ONZ prowadzonych m.in. w obozach dla uchodźców w Republice Środkowoafrykańskiej seksualnie wykorzystywali dzieci - ofiarą żołnierzy padła m.in. siedmioletnia dziewczynka zmuszona do seksu w zamian za wodę i ciastka.

Do najgłośniejszego skandalu związanego z pracownikami ONZ doszło w drugiej połowie lat 90. w Bośni i Hercegowinie oraz Kosowie - niektórzy z policjantów ONZ mieli być członkami grupy przestępczej zajmującej się handlem kobiet. Ostatecznie oskarżeni mężczyzny uniknęli kary, ponieważ bezkarność gwarantował im immunitet organizacji.

Więcej o:
Komentarze (27)
Nepal. Były pracownik ONZ uznany winnym wykorzystania seksualnego dzieci
Zaloguj się
 • balcerowicz_musi_wrocic

  Oceniono 16 razy 8

  Ależ ten zachodni świat jest zepsuty. W Polsce pedofilia ma miejsce wyłącznie wśród katolickich księży.

 • starsailor3

  Oceniono 7 razy 5

  Motywacje "górnolotnej" działalności bywają niskie. Koleś jeździł "pomagać", bo mógł tam bezkarnie wykorzystywać dzieci. Jankowski był kapelanem Solidarności, bo to też dawało mu pozycję i dostęp do dzieci. Ludzie rzadko kiedy są "wspaniali" bezinteresowanie.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 11 razy 5

  On im tylko dawał ciumka, a dzieci były zadowolone.

 • pogromca.katoprawackiej.zarazy

  Oceniono 10 razy 4

  Oczywiście, że istnieje lobby pedofilskie wśród wysokich urzędników i biznesmenów. Nikt rozsądny temu nie zaprzeczy. Ale samo bycie biznesmenem, politykiem, czy sędzią nie generuje tych zachowań. Natomiast klechy są bezkarne, a dodatkowo zobowiązane do braku aktywności seksualnej, co prowadzi do degeneracji.

 • dar61

  Oceniono 5 razy 3

  Nie zna granic ni kordonów chuci zew...

  ****
  Redaktor od Nagłówków i Leadów uznany za winnego przewinienia ortograficznego:
  '...pracownik ONZ uznany winnym...' [RUSYCYZM]
  >>> ...uznany ZA WINNEGO

  Red. „NPK”:
  '...Jak podaje [„]Wyborcza" już samo pojawienie się...'
  >>> ...podaje „Wyborcza", [PRZECINEK] już...

  Red. „NPK”:
  '... Nadużycia seksualne, których dopuszczają się pracownicy ONZ miały zostać...' [BRAK DOKOŃCZENIA ZDANIA WTRĄCONEGO]
  >>> ...ONZ, [PRZECINEK] miały...

 • to-pu

  Oceniono 5 razy 1

  "Sprawdzić, czy nie ksiądz"

 • loneman

  Oceniono 2 razy 0

  Na forum duzo zwyroli - zamiast cieszyc sie ze zlapania zboka to dogaduja, ze "tym razem nie ksiadz" - nikt tego nie mowil by poza nimi inni nie zrobili tego poza kk ale tylko katolicy bronia swoich przestepcow w sutannie mowiac, ze "pedofilia w Kosciele" to naduzycie bo sugeruje niby zamieszanie w to wszystkich z kleru 😳😵

 • fletniapana

  Oceniono 1 raz -1

  zlikwidować ONZ

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX