Rosja. Wybuch tankowca w miejscowości Machaczkała. Zginęły co najmniej dwie osoby

Rosja. Dwie osoby zginęły, jedna jest poszukiwana, a kolejne dwie zostały ranne w wyniku wtorkowego wybuchu na tankowcu w porcie w miejscowości Machaczkała. Według informacji podanych przez rosyjskiego ministra transportu do wybuchu doszło podczas pompowania ropy.

Według TASS odnaleziono już ciała dwóch z trzech poszukiwanych osób. W wyniku wypadku dwie osoby zostały ranne - jeden z poszkodowanych ma poparzonych 95 procent ciała. 

Rosja. Wybuch na tankowcu w miejscowości Machaczkała

Pożar wybuchł na tankowcu VF-Tanker 16, która należy do agencji żeglugowej Volga będącej częścią grupy transportowej UCL Holding. Statek, który niedawno przybył do portu z podróży do Turkmenistanu, miał przewozić prawie 2000 ton ropy.

Pomimo wypadku port w Machaczkałce funkcjonuje bez problemów. Nad tankowcem nadal unosi się ciemny dym jednak pożar systematycznie jest dogaszany i nie ma ryzyka wybuchu pożaru na innych jednostkach. Według TASS do tej pory nie doszło do wycieku ropy do morza.

Więcej o:
Komentarze (27)
Rosja. Wybuch tankowca w miejscowości Machaczkała. Zginęły co najmniej dwie osoby
Zaloguj się
 • kocurxtr

  Oceniono 20 razy 6

  pochlali się jak to Ruscy

  oni nie powinni obsługiwać nic bardziej skomplikowanego od łopaty
  a i to pod ścisłym nadzorem...

 • mr.knox

  Oceniono 11 razy 5

  Pewnie ONZ podal wspolrzedne, jako strefa wolna od bombardowan, wiec ruskie polecialy zbombardowac :)

 • zigzaur

  Oceniono 11 razy 5

  Ciekawe spostrzeżenia i pytania:
  1. Ropę dostarczany z Turkmenistanu (leży po drugiej stronie Morza Kaspijskiego. Być może w celu dalszego spławiania Wołgą na północ. A przecież nad Wołgą i koło Uralu ponoć są czy były duże złoża ropy (Kujbyszew dziś Samara, Tiumen itd.). Co się z nimi stało? Wypalone? Wyczerpane? Spławianie ropy w górę Wołgi zużywa dużo ropy.
  2. Nad Morzem Kaspijskim, zresztą po obu jego stronach, są duże źródła ropy. Z obu też stron tego jeziora mieszkają ludy tureckie (Azerowie, Turkmeni, Uzbecy, Kazachowie, Kałmucy itd.). Ambitny prezydent R. T. Erdogan może sobie pomyśleć:
  - A może tak zrobimy Unię Panturecką i zagarniemy te obszary? Zrobimy unię z Azerbejdżanem i odbierzemy Iranowi Azerbejdżan Południowy. Bez żadnego trybu zajmiemy masę upadłościową po Syrii i Iraku (jeszcze 100 lat temu były tureckie). Uderzając na Iran wyświadczymy USA przysługę, przymkną oko na naszą ekspansję. Uzyskamy dostęp do tzw. Zatoki Perskiej. Będziemy głównym graczem na naftowym rynku.

  Tak przy okazji, turecki czołg bojowy nazywa się Ałtaj. Nazwa oczywiście przypadkowa, nieprawdaż?

 • zigzaur

  Oceniono 10 razy 4

  Za dużo nadchloranu potasu dodali do tej ropy. W charakterze dopalacza, oczywiście.

 • c.t.k

  Oceniono 9 razy 3

  Sposób na pozbycie się zanieczyszczonej ropy.
  Cóż, u nas płoną wysypiska, tam tankowce.

 • zigzaur

  Oceniono 2 razy 2

  W Dagestanie Machaczkała,
  za to w Wolsce Kaczka Mała.

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 4 razy 2

  Wszystko przez to czkanie. Teraz już tylko machanie im pozostało.

 • laik404

  Oceniono 9 razy 1

  Coś dużo się ostatnio dzieje w temacie kacapskiej ropy

 • gangut

  Oceniono 12 razy 0

  Rozum że gorąco ale... Machaczkała a nie "Machaczkałka", i określenie "miejscowość" w odniesieniu do 600-tysięcznego miasta świadczy że autor notki nie wie o czym pisze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX