Szef kremlowskiej tajnej służby znaleziony martwy na dziedzińcu kamienicy. "Upadek z dużej wysokości"

W Moskwie zginął były naczelnik służb finansowych kremlowskiej służby odpowiedzialnej za tak zwane obiekty specjalne - podało Radio Svoboda. 55-letni mężczyzna zginął w niewyjaśnionych okolicznościach.

Jak podaje Radio Svoboda, Andriej Kudriaszow, który odpowiadał za budowę i zarządzanie bunkrami dowodzenia, przeznaczonych dla najwyższych władz państwowych, został zwolniony z pracy 31 maja. W piątek martwego mężczyznę znaleziono na dziedzińcu piętnastopiętrowej kamienicy. Uszkodzenia ciała wskazują na upadek z dużej wysokości. Kudriaszow był w mieszkaniu swojego syna, które nabył na krótko przed śmiercią za pomocą kredytu hipotecznego. 

Porachunki między oficerami FSB?

Rozgłośnia poinformowała, że organy śledcze nie podają żadnych szczegółów zdarzenia. Andriej Kudriaszow pracował w Głównym Zarządzie Programów Specjalnych przy prezydencie Rosji, której aparat zarządzający składa się głównie z ludzi z FSB. Do zadań wydziału należy kontrola gotowości mobilizacyjnej kraju oraz stanu tajnych bunkrów i podziemnych tuneli.

Niedawno w jednej z jednostek wojskowych związanych z Zarządem przeprowadzono kontrolę, która wykazała nieprawidłowości związane z przekazaniem własności 35-hektarowej działki. Rosyjscy dziennikarze zwracają uwagę, że ostatnio aresztowany pod zarzutem korupcji oficer FSB Kirył Czerkalin, który miał podczas wyszukiwania około 12 miliardów rubli w gotówce (tj. około 165 milionów euro), również był powiązany z Głównym Zarządem Programów Specjalnych - był synem byłego szefa działu personalnego jednostki.

Więcej o:
Komentarze (125)
Moskwa. Szef kremlowskiej tajnej służby znaleziony martwy na dziedzińcu 15-piętrowej kamienicy
Zaloguj się
 • zydgejmasoncyklista

  Oceniono 24 razy 24

  W Rosji najgorsze są te samobójstwa - czterema strzałami w plecy.

 • habib78

  Oceniono 19 razy 19

  Przysłowie, że jak spadać to z wysokiego konia w Rosji nabiera zupełnie innego wymiaru.

 • spyderman2

  Oceniono 22 razy 14

  leper też zginął krótko po tym jak pokłócił się z piss i zapowiedzał ujawnienie kwitów na TW jarosława Balbinę. ta sama sowiecka szkoła

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 14 razy 14

  Rosyjska mafia to tak naprawdę rosyjskie służby specjalne. Nie ma się co dziwić że w rosyjskich służbach specjalnych panują stosunki jak w mafii.

 • erwu

  Oceniono 11 razy 11

  Śmierć z przyczyn naturalnych, wszak zabiła go grawitacja.

 • pfg

  Oceniono 11 razy 11

  Niektórzy wysocy funkcjonariusze Kremla bywają strasznie nieostrożni. Ale jest postęp w przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa: za Stalina z okna mogłaby wypaść cała rodzina.

 • 500nakrowe

  Oceniono 11 razy 11

  Został "skutecznie zwolniony". Jak to w Rosji.

 • florian88

  Oceniono 10 razy 10

  Pod murami Kremla wystawiono trumny , w każdej generał.Ogłoszono że poumierali bo zatruli się grzybami na pikniku.Mały chłopiec pyta tatę : tato dlaczego ten generał ma dziurkę na czole? Tata odpowiada: Pewnie nie lubił grzybów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX