Węgry. Katastrofa statku na Dunaju. Kapitan już wcześniej uczestniczył w innej kolizji

Węgierska prokuratura poinformowała, że 64-letni obywatel Ukrainy Jurij C., kapitan statku, który 29 maja zderzył się w Budapeszcie z wycieczkowcem, uczestniczył w kwietniu w innej kolizji.

Statek-hotel "Viking Sigyn", którym dowodził 64-letni kapitan Jurij C., uderzył w węgierski statek "Syrenka", który zatonął. W katastrofie na Dunaju w Budapeszcie zginęło 28 osób. Byli to głównie turyści z Korei Południowej. Wciąż nie odnaleziono dziewięciu ciał. 

Węgry. Katastrofa statku na Dunaju. 64-letni kapitan brał już udział w innej kolizji

Pochodzący z Ukrainy Jurij C. przebywa w węgierskim areszcie. Prokuratura postawiła mu zarzut spowodowania katastrofy. Podejrzewa się, że kapitan statku "Viking Sigyn" usunął część danych ze swego telefonu komórkowego. Nie wiadomo, czy miały one związek z katastrofą. Jurij C. twierdzi, że jest niewinny.

Prokuratura ustaliła, że w kwietniu tego roku Jurij C. uczestniczył w innej kolizji. Doszło do niej na wodach Holandii. Statek, którym dowodził Ukrainiec zderzył się z tankowcem rzecznym. Nikt nie został wtedy poszkodowany. 

Więcej o:
Komentarze (6)
Węgry. Katastrofa statku na Dunaju. Jego kapitan uczestniczył już w innej kolizji
Zaloguj się
  • deejay444

    Oceniono 5 razy 3

    Ukraińscy mistrzowie steru, w ciężarówkach to samo. Jakiekolwiek ,,uprawnienia" z ukrainy powinny obowiązywać dopiero po nostryfikacji. Na Ukrainie można kupić każde uprawnienia, to tylko kwestia ceny. Jeżeli chodzi o transport to na tzw. tiry przychodzą Ukraińcy którzy dobrze osobówką nie potrafią jeździć, ale oczywiście mają wszystkie kategorie prawa jazdy, z autobusami włącznie.
    Efekty potrafią być, jak widać, tragiczne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX