Ukraina. 5-latek postrzelony przez pijanego policjanta. W raporcie: dziecko upadło i zraniło się w głowę

Na Ukrainie zmarł pięcioletni chłopiec postrzelony przez pijanego policjanta. Dziecko przez kilka dni walczyło o życie, ale nie udało się go uratować. Policjanci początkowo twierdzili, że chłopiec upadł i uderzył się w głowę, dopiero później przyznali, że doszło do postrzelenia.

W mieście Perejesław Chmielnicki na Ukrainie doszło do tragicznego zdarzenia. Pięcioletni Cyryl zmarł w wyniku postrzelenia w głowę. Został postrzelony, gdy bawił się na placu zabaw. 

Perejesław Chmielnicki. 5-letni chłopiec postrzelony przez policjanta

Jak podaje Radiosvoboda.org, 31 maja dwóch policjantów zrobiło sobie przerwę podczas służby, podczas której zabawiali się strzelaniem do puszek. Obaj byli kompletnie pijani i w pewnym momencie kula poleciała w kierunku pobliskiego placu zabaw, na którym był pięcioletni Cyryl razem z babcią. Kula trafiła w głowę chłopca. Dziecko natychmiast trafiło do szpitala, gdzie przez kilka dni walczyło o życie - niestety pięciolatek zmarł w poniedziałek. 

Z pierwotnego raportu policyjnego wynikało, że chłopiec nabawił się poważnego urazu głowy, ponieważ upadł i się uderzył. Lekarze szybko stwierdzili jednak, że chłopiec został postrzelony, co potwierdzili specjaliści z Państwowego Biura Śledczego. To właśnie oni ustalili, że w sprawę zamieszani są dwaj wspomniani wcześniej funkcjonariusze. Mężczyźni przyznali się do winy, ale nie potrafią stwierdzić, który z nich oddał śmiertelny strzał - byli zbyt pijani, aby to wiedzieć. 

W poniedziałek ukraińskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że policjanci zostali zawieszeni w obowiązkach. Resort dodaje, że mężczyzna, który jest podejrzany o postrzelenie pięcioletniego chłopca został zatrzymany i umieszczony w tymczasowym areszcie. Początkowo chciano oskarżyć mężczyzn o chuligaństwo i nieumyślne spowodowanie poważnego uszczerbku na zdrowiu, ale po interwencji prokuratora generalnego Jurij Łucenko czyn przekwalifikowano na celowe morderstwo. "To, co się stało, jest niezgodne z przysięgą i godnością funkcjonariusza policji. Liczymy na najcięższą karę dla sprawców" - dodał Siergiej Knyazev, szef ukraińskiej policji. 

Tego samego dnia prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski złożył rodzinie chłopca kondolencje i zapewnił, że osobiście dopilnuje tego, aby sprawcy zostali surowo ukarani za to, co zrobili. "Nic nie może być pocieszeniem dla rodziców i bliskich, ale jako prezydent i ojciec chcę zapewnić, że zrobię wszystko, żeby winni zostali sprawiedliwie ukarani" - powiedział. 

Więcej o:
Komentarze (42)
Ukraina. 5-letni chłopiec postrzelony przez policjanta. W raporcie: dziecko upadło i zraniło się w głowę
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 32 razy 22

  Upadek z krzesła czy z huśtawki, jak widać kulsony często podobnych sztuczek się chwytają..Tylko u nas śledztwo dopiero po roku ruszyło w sprawie "upadku z krzesła". Ruszyło i stanęło.

 • kazek100

  Oceniono 26 razy 18

  Budujące. Jest kraj, gdzie średni poziom kulsona jest jeszcze niższy, niż w kraju brudzińskego, ziobry i dewelopera.

 • wagadudu

  Oceniono 12 razy 8

  Jak widać kulsony tak samo są głupie na całym świecie. U nas też strzelali do tygrysa, a zastrzelili weterynarza...

 • berek-oberek

  Oceniono 10 razy 8

  Za karę przeniosą ich na służbę do Sycowa?

 • 162tony

  Oceniono 14 razy 8

  a) "żeby winni zostali sprawiedliwie ukarani"
  b) "aby sprawcy zostali surowo ukarani"

  Mamy dwa cytaty tego samego człowieka.
  Jak w Łodzi pijany lekarz zabił starszą kobietę na przejściu, przekroczył prędkość i był naćpany - to też dostał karę sprawiedliwą (według sądu) ale nie surową. Dostał odwyk...

 • pisobolszewik

  Oceniono 11 razy 5

  Zastrzelił bo akuratnie miał pod ręką wideł

 • felicjan.dulski

  Oceniono 7 razy 5

  Chłopiec
  Upadł i na
  Nieszczęście uderzył się w głowę.
  Milicja.

 • jerzytop

  Oceniono 7 razy 3

  Wypisz wymaluje jak w Polsce w 1997 r . Dwunastoletnie dziecko nie zostało BRUTALNIE zabite policyjna pałką a uderzyło się w słup trakcji trolejbusowej i taka wersję chciała wymuc pani PROKURATOR RP na lekarzy
  Efekt 3 dni demolowania Słupska i po latach wyrok 4 czy 6 lat dla policjanta no i zasłużona policyjna emerytura

 • emeni

  Oceniono 1 raz 1

  Ukraińskie standardy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX