Antyrządowe manifestacje w Albanii. Protestujący starli się z policją. Są ranni

W stolicy Albanii Tiranie doszło do starć z policją podczas demonstracji antyrządowych. Ucierpiało co najmniej 13 osób, w tym 10 policjantów.

Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego i armatek wodnych. Protestujący obrzucali ich petardami, bombami dymnymi i kamieniami. Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych rannych zostało 10 policjantów i 3 cywilów. Organizatorzy demonstracji apelowali wcześniej do uczestników wydarzenia, by nie atakowali funkcjonariuszy. Zagraniczne media podają, że w protestach wzięło udział kilka tysięcy osób.

Albania. Ostre starcia z policją podczas protestów

Protesty w Albanii trwają od ponad 3 miesięcy. W tym czasie kilkukrotnie dochodziło do starć z policją. Lider opozycji Lulzim Basha zapowiadał, że protesty będą kontynuowane, dopóki nie zostanie powołany tymczasowy rząd, który doprowadzi do wolnych i uczciwych wyborów. Oskarża premiera, socjalistę Ediego Ramę, o oszustwa wyborcze, korupcję i związki ze światem przestępczym. Demonstranci chcą też przyspieszenia rozmów akcesyjnych z Brukselą. Albania ma status kandydata do Unii Europejskiej. 30 czerwca mają się odbyć w tym kraju wybory lokalne, które będzie obserwować Bruksela. To w tym czasie ma zostać podjęta decyzja o rozpoczęciu lub nie rozmów akcesyjnych z Tiraną.

Więcej o:
Komentarze (6)
Antyrządowe manifestacje w Albanii. Protestujący starli się z policją. Są ranni
Zaloguj się
 • szoferek1

  Oceniono 2 razy 2

  Albania to ostatni kraj, który powinien być przyjęty do EU.....za 50 lat! Zna ktoś Albańczyka pracującego uczciwie w Europie? Wszędzie gdzie się pojawią to na kilometr cuchną mafią i złodziejstwem!

 • qawsedrftg

  Oceniono 13 razy -1

  Zapraszamy do UE - wszystko pasuje. Islam i europejskie aspiracje i chaosik bałkański.

 • olywerus

  Oceniono 8 razy -2

  Ucierpiało co najmniej 13 osób? U nas tyle przychodzi na antyrządowe demonstracje :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX