Donald Trump wydał oświadczenie ws. 40. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II. "Jego słowa były wyzwaniem"

Prezydent Donald Trump wydał oświadczenie z okazji 40. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Amerykański przywódca podkreślił zasługi papieża-Polaka w obaleniu komunizmu, walce o ludzką godność i wolność religijną.

Prezydent Trump podkreślił, że dziewięciodniowa pielgrzymka papieża Jana Pawła II do Polski zmieniła bieg historii. "Pamiętając o długotrwałej walce Polaków z komunizmem podkreślamy, że miliony ludzi cieszą się wolnością dzięki świętemu papieżowi Janowi Pawłowi II i jego niezwykłemu życiu jako ucznia Jezusa Chrystusa oraz orędownika ludzkiej godności i wolności religijnej" - napisał amerykański przywódca.

Prezydent USA wyraził przekonanie, że homilia papieża podczas mszy świętej w Warszawie stanowiła mocne przesłanie nadziei nie tylko dla Polaków, ale ludzi na całym świecie. "Jego słowa były wyzwaniem rzuconym represyjnym siłom komunizmu w Polsce i reszcie Europy" - napisał Donald Trump. Podkreślił, że przesłanie Jana Pawła II dodało odwagi Polakom w walce o lepsze życie oraz o wolność.

"Melania razem ze mną wspomina św. Jana Pawła II, którego przejmujące przemówienie poruszyło dusze Polaków i ostatecznie doprowadziło do obalenia Żelaznej Kurtyny komunizmu w Europie. Nadal starajmy się czerpać siłę z jego słów oraz odwołania do wielkiego boskiego miłosierdzia, mocy i chwały" - zakończył oświadczenie prezydent Donald Trump.

Pierwsza pielgrzymka papieża do Polski. "Niech zstąpi Duch Twój"

40. lat temu, 2 czerwca 1979 roku do komunistycznej Polski przybył Jan Paweł II. Odwiedził wtedy Warszawę, Gniezno, Częstochowę, Kraków, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Oświęcim i Nowy Targ. Szacuje się, że w spotkaniach z Janem Pawłem II uczestniczyło około 10 milionów Polaków.

Pierwszego dnia pielgrzymki, na placu Zwycięstwa (dzisiejszy plac Piłsudskiego) w Warszawie Jan Paweł II wypowiedział słynne słowa: 

Wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!

Metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz przed 40. rocznicą przyjazdu papieża do Polski mówił, że wizyta Jana Pawła II miała niebagatelne znaczenie dla naszej Ojczyzny. Podkreślił, że zaowocowała ona powstaniem "Solidarności" i rozpoczęła dalsze przemiany wolnościowe w ojczyźnie.

Więcej o:
Komentarze (123)
Donald Trump wydał oświadczenie ws. 40. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II. "Jego słowa były wyzwaniem"
Zaloguj się
 • ruchla

  Oceniono 39 razy 23

  I miało być tak fajnie. Miał Duch Święty zstąpić. A tu Rydzyk, Balbina i Pawłowicz zawładnęli duszami maluczkich.

 • antropoid

  Oceniono 23 razy 15

  DZIŚ już wiadomo, że ta wzniosła okoliczność była wstępem do przejścia Polski spod okupacji sowieckiej - pod kościelną.

 • jxl82

  Oceniono 30 razy 14

  Może i teraz na działki Mateusza "zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi."

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 30 razy 12

  Może i na przeżarty złem ePISkopat zstąpi Duch Twój i rozgoni grzeszne towarzystwo?

 • jerzysm42

  Oceniono 15 razy 9

  Tramp zna się na ekonomii.
  Wie, że przed dojeniem trzeba krowę pogłaskać.
  Ile pisiaki dadzą Trampowi za te słowa?

 • optymistaa43

  Oceniono 13 razy 9

  Tramp o jakiej wolnosci opowiadasz ?.Bylem,widzialem,slyszalem nawet uronilem lze bo byl taki niby swoj,Polak.Napisalem "niby"bo wylazlo ,nomen omen,szydlo z worka.Wesolowski,Gil i inni zboczency o ktorych wiedzial.Petz czy wielu innych przenoszonych na nowe tereny lowieckie by mogli rozprzestrzeniac swoja zaraze prdofilska..Wiedzial a nic z tym nie zrobil ,chronil przestepcow w koloratkach wiec z automatu prawniczego, przestepca. " Gaude Mater Polonia" ile w tym wyrachowania i chipokryzji,spodziewalem sie przeprosin za zbrodnie (TARGOWICA-ZABORY)jakie popelnil na Narodzie Polski Watykan i jego czarna banda katolicka,niestety,jeszcze nam wpier,,,,,,,,,,,,,,,il najgorszy dla Polski konkordat.to przelalo czare goryczy i kiedy mowil matka to z mysla ze bedzie ta matke ssal az do jej smierci.Dlatego ten czlowiek dla mnie jest nikim..Tak odnowil nam ta ziemie ze z tej ziemi zbrodniczy kosciol katolicki ukradl dla watykanu w calosci powierzchnie woj opolskiego.I Taki to dobry syn polskiego narodu.Tramp,podpowiedzieli ci ze tym katolickim glupkom w Polsce nalezy sie przypodobac ,zrobiles to ,musisz jednak wziac pod uwage to ze miliardy nieszczesc jakie spadly na nasz Narod w trakcie 123 lat zaborow zostaly na Polske sprowadzone przez Papieza,przez k k i nie wszyscy mowia ze ten ksiadz byl wielki.

 • mistermadmat

  Oceniono 13 razy 9

  papcio kremówka i ciepłe chłopaki...

 • artau

  Oceniono 15 razy 9

  Obłudne i kłamliwe słowa trampka świadczą o jego bigoterii
  Tamta wizyta była kontynuacją wielowiekowej okupacji Polski, i ciągłego wikłania ją w wojny.
  Zawsze chodzi o parafie, czyli wpływy na wschodzie i na zachodzie.
  Polska naiwny kraj, który jest bankomatem dla pedofilskiej zgrai sprzedających NIC.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX