Virginia Beach: wieloletni pracownik miasta wszedł z bronią do urzędu. Zabił 12 osób

Trzynaście osób zginęło w wyniku strzelaniny w miejscowości Virginia Beach w amerykańskim stanie Wirginia. Cztery osoby przebywają w szpitalu. Wśród zabitych jest sprawca, który został zastrzelony przez policjantów.

Do strzelaniny doszło w budynku miejskiego urzędu w Virginia Beach około 16:00 czasu lokalnego. Uzbrojony w pistolet z tłumikiem napastnik zastrzelił jedną osobę przed budynkiem, wszedł do środka i zaczął strzelać do urzędników i interesantów.

11 osób zginęło na miejscu, a jedna zmarła później w szpitalu. Cztery osoby zostały ranne.

- Byliśmy przerażeni. Wszystko wydawało się nierealne, jak we śnie. Boisz się, bo jedyne co słyszysz, to strzały

- mówiła cytowana przez Associated Press Megan Banton, jedna z uczestniczek wydarzeń. Wraz z ok. 20 osobami zabarykadowała się w biurze, przysuwając biurko do drzwi.

Strzelanina w Virginia Beach

- To najbardziej tragiczny dzień w historii Virginia Beach. Zabici i poszkodowania są naszymi przyjaciółmi, kolegami i sąsiadami - mówił burmistrz Bobby Dyer. Komisarz policji James Cervera poinformował, że gdy policjanci przybyli na miejsce strzelaniny, doszło do wymiany ognia ze sprawcą.

Jeden z funkcjonariuszy został trafiony w kamizelkę kuloodporną i doznał tylko lekkich obrażeń. Policjanci zastrzelili napastnika. Okazał się nim pracownik służb miejskich, ale jego nazwiska nie ujawniono. Śledztwo prowadzi lokalna policja oraz FBI.

Więcej o:
Komentarze (71)
Virginia Beach: wieloletni pracownik miasta wszedł z bronią do urzędu. Zabił 12 osób
Zaloguj się
 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 49 razy 33

  A jadąc Korwinem lub Kukizem to gdyby obywatele mieli swobodny dostęp do broni to nie zastrzeliłby 14 osób bo wcześniej inni by go zabili.
  A sorry, to Ameryka! I to tak nie działa? Niemożliwe!

 • marcelinio3000

  Oceniono 29 razy 27

  W Polsce to niemożliwe. O godzinie 16 w urzędzie to mógłby tylko dozorcę zastrzelić, gdyby przyszedł pół godziny wcześniej to by broni nie zdążył wyciągnąć bo by go stratowali przy wejściu. W UM w Szczecinie o 15.30 w drzwiach dantejskie sceny się rozgrywają.

 • ochujek

  Oceniono 23 razy 17

  Różne tradycje bywają na tym świecie. W USA to strzelanki w szkołach, urzędach.

 • doomsday

  Oceniono 23 razy 11

  DeWayne Craddock, 40 lat, inżynier, pracownik Wydziału Robót Publicznych Urzędu Miasta. Ofiar śmiertelnych razem ze sprawcą jest 14. Killer służył w Gwardii Narodowej.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 10 razy 8

  Co kraj to obyczaj...

 • koenzymq10

  Oceniono 11 razy 7

  i żaden z 50 innych obecnych petentów,z których statystycznie 30 powinno mieć broń przy sobie,nie wyciągnęło broni?

 • Do Kalo

  Oceniono 5 razy 5

  Róbcie tak dalej, niech wszyscy mają czym strzelać!! Pozabijajcie się wszyscy sami jeżeli nie rozumiecie, że trzeba to zmienić!!!

 • Leszek Falkowski

  Oceniono 6 razy 4

  Tramp niech się nie wpieprza wszędzie jako obrońca uciśnionych Kraków tylko zrobi porzadek u siebie w kraju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX