Były burmistrz Teheranu mówił w telewizji, jak zastrzelił żonę. Siedział w fotelu i popijał herbatę

Doradca prezydenta Iranu i były burmistrz Teheranu Mohammad Ali Najafi przyznał się na antenie telewizji, że zabił swoją żonę podczas małżeńskiej sprzeczki. Mężczyzna strzelił do swojej partnerki pięć razy. Wywiad, którego udzielił Najafi, wstrząsnął opinią publiczną.

Po tragicznej w skutkach sprzeczce małżeńskiej, podczas której zginęła 36-letnia Mitra Najafi, druga żona irańskiego polityka, 67-letni Mohammad Ali Najafi dobrowolnie oddał się w ręce policji - informuje "The New York Times"

Iran. Doradca prezydenta zastrzelił swoją żonę. Jedna z kul przebiła jej serce

Mohammad Ali Najafi zeznał, że zastrzelił swoją żonę podczas sprzeczki, do której doszło w jego domu  na terenie luksusowej dzielnicy Sa'adat Abad w północnej części Teheranu

- Poszła do łazienki, a ja udałem się za nią, bo chciałem ją nastraszyć. Nasze kłótnie w ostatnich dniach narastały. Pokazałem jej pistolet i spytałem: „Chcesz skończyć się kłócić czy nie?”. Nagle spanikowała i skoczyła na mnie - relacjonował Najafi.

Były burmistrz Teheranu strzelił do swojej żony pięć razu. Kobieta nie miała szans na przeżycie. Jedna z kul przebiła jej serce. Pozostałe ugodziły ją w ramię.

Iran. Były burmistrz Teheranu udzielił wywiadu. Ze spokojem opowiadał o zabiciu żony

Dla irańskiego społeczeństwa bulwersujące jest nie tylko to, że Mohammad Ali Najafi zastrzelił swoją żonę, ale przede wszystkim to, w jaki sposób mówił o tym podczas telewizyjnego wywiadu.

W jednej z irańskich telewizji wyemitowano program, podczas którego Najafi spokojnie opowiadał o tym, w jaki sposób zabił swoją małżonkę, popijając herbatę i siedząc w wygodnym fotelu bez założonych kajdanek.

Podczas nagrania jeden z reporterów prowadzących program otrzymał rzekome narzędzie zbrodni. Na żywo i bez rękawiczek opróżnił naboje z magazynku, zauważając, że brakuje pięciu z nich - informuje Independent. Zdaniem wielu komentujących oburzająca jest także postawa policjantów i dziennikarzy, którzy kłaniali się Najafiemu w pas. 

Nie jest jasne, co było przyczyną konfliktu między byłym burmistrzem Teheranu a jego żoną. Independent informuje, że Mitra Najafi skontaktowała się ostatnio z jednym z lokalnych portali informacyjnych, aby ustalić termin wywiadu. Zanim do niego doszło, została zastrzelona. Powołując się na agencję informacyjną ILNA, brytyjski dziennik informuje także, że Najafi miał poinformować sąd, że jedna z instytucji państwowych podsłuchuje jego rozmowy i przekazuje nagrania jego żonie, podsycając gniew i podejrzenia kobiety.

Więcej o: