Katastrofa w Budapeszcie. Na Dunaju zatonął statek wycieczkowy. Nie żyje siedem osób

Co najmniej siedem osób zginęło, a 19 uznano za zaginione w wyniku zatonięcia statku wycieczkowego pływającego po Dunaju w stolicy Węgier Budapeszcie. W trakcie akcji ratunkowej z rzeki wyłowiono siedem osób, które przewieziono do szpitala.

Na pokładzie znajdowały się 33 osoby, w tym dwoje członków załogi. Większość pasażerów stanowili turyści z Korei Południowej. Prezydent tego kraju Moon Jae-in zaapelował do węgierskich służb, aby "wykorzystały wszystkie dostępne środki" podczas akcji poszukiwawczej.

Statek został staranowany

Zdarzenie miało miejsce w pobliżu budynku węgierskiego parlamentu w środę w nocy. Według relacji świadków statek został staranowany przez inną jednostkę, po czym wywrócił się i zatonął. Po ostatnich burzach, które przeszły nad Budapesztem, poziom wody w Dunaju jest podwyższony. W rzecze występują silne prądy a temperatura wody wynosi około 10 stopni Celsjusza.

 

Zatopiona łódź jest 27-metrową jednostką o dwóch pokładach. Może przewozić do 60 pasażerów. Nie wszyscy z 33 pasażerów mieli kamizelki ratunkowe. Większość z nich był w średnim wieku. Na pokładzie były jednak również dzieci. Po wypadku na Dunaju wstrzymano ruch statków, a policja zamknęła część nabrzeża, w pobliżu którego doszło do wypadku. Część z uratowanych pasażerów znaleziono ponad kilometr od miejsca wypadku.

Więcej o:
Komentarze (40)
Budapeszt Na Dunaju zatonął statek wycieczkowy. Nie żyje siedem osób
Zaloguj się
 • uploadhelski

  Oceniono 16 razy 16

  19 osób uznano za zaginione - centrum Budapesztu, nie żadne odludzie, nie pusty ocean. Po prostu też utonęli, ciał nie znaleziono. Straszna katastrofa, 26 ofiar.

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 12 razy 10

  R.I.P.

 • krikrikrikri

  Oceniono 24 razy 8

  Wyrazy współczucia dla rodzin i bliskich. Wakacje zmieniły się w koszmar...a tak przy okazji na Dunaju w Budapeszcie jest bardzo duży ruch, troche jak Canal Grande w Wenecji, wiec staranowanie przez inna jednostkę jest wielce prawdopodobne (gdyby jakiś „mądry” pytał)

 • fduczyc

  Oceniono 18 razy 4

  O Boże plywalam tam 2 razy.... I mial am co do statków mieszane uczucia. Cud Orbana do felerne autobusy jak w PRLu i rozpadajace się maszynownie statków na Dunaju.... łatane kiepsko poszycie burt ale eleganckie alkohole...

 • adin.dwa.tri

  Oceniono 7 razy 3

  Czy do wypadku doszło w nocy? Czy tylko zdjęcia są z późniejszych godzin?

 • alfred.ziemniak

  Oceniono 8 razy 0

  Smutne, ale ja chciałem pogratulować wam udupienia fundacji NLS. Dobra robota chłopaki, hierarchowie zapewne zadowoleni przysłali skrzynkę wina.

 • skomand2010

  Oceniono 26 razy -4

  chamski rząd ...i kiepska infrastruktura ...kwintesencja rządów Orbana

 • stach_79

  Oceniono 18 razy -6

  Statek importowany z Rosji?

 • oko2009

  Oceniono 27 razy -9

  Jak u ruskich statki rzeczne, wycieczkowe toną, zawalają się mosty. I chyba w tę stronę zmierzają Węgry.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX