Wystrzał w samolocie z premierem Czech na pokładzie. Ochroniarz trafił w wózek z jedzeniem

Na pokładzie samolotu, którym leciał premier Czech Andrej Babisz, doszło do niekontrolowanego wystrzału. Z broni przez przypadek wystrzelił pracownik ochrony. Jak podają czeskie media, premierowi ani innym uczestnikom lotu nic się nie stało. Kula trafiła w wózek z jedzeniem.

Do wystrzału na pokładzie samolotu z premierem Czech Andrejem Babiszem doszło we wtorek wieczorem na lotnisku w Brukseli, podczas powrotu z nieformalnego szczytu Rady Europejskiej. Czeski portal Aktuálne.cz informuje, że strzał z broni oddał jeden z pracowników ochrony Babisza, który przypadkowo nacisnął na spust pistoletu gdy chował broń do schowka na bagaże. Do zdarzenia doszło jeszcze przed startem maszyny - w momencie, gdy załoga przygotowywała się do odlotu do Pragi. 

Czechy. Strzał w samolocie z premierem Czech na pokładzie

Premierowi ani pozostałym 22 osobom obecnym na pokładzie samolotu nic się nie stało. Kula nie uszkodziła też samolotu - trafiła w wózek z jedzeniem. Po zdarzeniu samolot został sprawdzony przez służby. Jak informuje Aktuálne.cz, początkowo maszyna miała być uziemiona na kilka godzin, ale ostatecznie kapitan już po godzinie poinformował, że samolot jest zdolny do lotu. 

Portal Novinky.cz podaje, że wyjaśnieniem sprawy wystrzału na pokładzie rządowego samolotu zajmie się Generalna Inspekcja Bezpieczeństwa. 

Czeskie media przypominają, że do podobnego zdarzenia doszło w 1994 roku. Wówczas na pokładzie samolotu TU-154, którym podróżował do Szwajcarii minister obrony Antonin Baudys, ochroniarz również przypadkowo wystrzelił broń - była wycelowana w podłogę, nikomu nic się nie stało.  

Więcej o:
Komentarze (107)
Wystrzał w samolocie z premierem Czech na pokładzie. Ochroniarz przez pomyłkę odpalił broń
Zaloguj się
 • ovo_sapiens

  Oceniono 42 razy 26

  Babisz chyba wymienił fachowców na wiernych, jak Jarek i jego przydupasy.

 • ar.co

  Oceniono 40 razy 24

  Ani chybi pożyczyli mistrza z naszego SOP-u.

 • 99venus

  Oceniono 23 razy 19

  Mam nadzieję,że przynajmniej limuzyn nie rozwalają każdego miesiąca jak SOP.

 • sacc77

  Oceniono 12 razy 12

  Czyżby szkolili ich fahofcy z SOP?
  Standard ten sam...

 • gibbonzlodzi

  Oceniono 11 razy 11

  Czeski błąd.

 • drdr2

  Oceniono 11 razy 11

  podłe jedzenie musiało być

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX