Wybory do Europarlamentu 2019. Zaskoczenie w Holandii. Partia Timmermansa wygrywa, porażka eurosceptyków

Wybory do Europarlamentu 2019. Partia Pracy wiceszefa KE Fransa Timmermansa zdobyła 18 proc. głosów i zajęła pierwsze miejsce w wyborach w Holandii - wynika z badania exit poll. Eurosceptycy zajęli czwarte miejsce, choć mówiło się o ich możliwym zwycięstwie.

Wybory do Europarlamentu 2019. Europa ruszyła do wyborów już w czwartek. Jako pierwsi do urn, by wybrać swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego, poszli mieszkańcy Holandii i Wielkiej Brytanii. Znamy już wyniki exit poll z Holandii. 

Według badania Ipsos pierwsze miejsce z wynikiem 18 proc. i dużym wzrostem zajęła socjaldemokratyczna Partia Pracy. Parlamentarzystą z jej ramienia był obecny wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Według serwisu nltimes.nl partia może liczyć na pięć z 26 miejsc w Parlamencie Europejskim. Partia Ludowa na rzecz Wolności i Demokracji premiera Marka Rutte zajęła drugie miejsce z wynikiem 15 proc. 

Chadecka partia Apel Chrześcijańsko-Demokratyczny zdobyła 13 proc., eurosceptyczne Forum na rzecz Demokracji - 11 proc.,  Zielona Lewica - 10 proc., Unia Chrześcijańska - 8 proc.. Centrowa partia Demokraci 66 odnotowała stratę i uzyskała 6 proc. głosów. Na populistyczną Partię Wolności Geerta Wildersa zagłosowało 4 proc.wyborców, co także oznacza bardzo dużą stratę. Po 4 proc. uzyskały Partia Socjalistyczna i partia emerytów 50PLUS, a 3 proc. - Partia na rzecz Zwierząt.

Więcej o:
Komentarze (258)
Wybory do Europarlamentu 2019. Partia Timmermansa na pierwszym miejscu
Zaloguj się
 • prawdziwy_gonzo

  Oceniono 74 razy 62

  No to Timmermans będzie dojeżdżał Kaczyńskiego przez następną kadencję.

 • h.a.l

  Oceniono 53 razy 43

  Holendrzy stanęli na wysokości zadania. Brawo. Dobry omen na nadchodzące wybory u nas.

 • swru

  Oceniono 54 razy 36

  No to w Holandii brunatni naziści rozjechani. Teraz kolej na Polskę - pogonić pisią bandę i ich kolezków nazistów - jak im Unia nie pasuje to po co pchają ryj do żłobu ?

 • jael53

  Oceniono 39 razy 31

  Gratulacje dla Holandii.

 • kudi1967

  Oceniono 36 razy 30

  FASZYŚCI PRECZ Z EUROPY

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX