USA: właścicielka kazała uśpić swojego psa. Chciała, by został pochowany razem z nią

Amerykańskie media informują o sprawie uśpienia psa o imieniu Emma - mieszanki shih tzu z inną rasą. Pies należał do mieszkanki stanu Virginia, której jednym z ostatnich życzeń było pochowanie zwierzęcia obok niej.

Emma, zdrowy pies, będący mieszanką shih tzu z inną rasą, trafił 8 marca do schroniska w Chesterfield w stanie Virginia - czytamy na portalu Nbc12.com. Zwierzę znalazło się w schronisku po śmierci swojej właścicielki.

Jednym z ostatnich życzeń kobiety było uśpienie psa i pochowanie obok niej. Pracownicy schroniska próbowali zapobiec tej sytuacji i prowadzili wielokrotne rozmowy z wykonawcami ostatniej woli zmarłej właścicielki. 

- To pies, któremu mogliśmy z łatwością znaleźć nowy dom - mówi Carrie Jones, kierowniczka schroniska, cytowana przez Nbc12.com. Ostatecznie 22 marca Emma została zabrana ze schroniska, uśpiona, a następnie skremowana. 

W stanie Virginia chowanie zwierząt obok ludzi na tym samym cmentarzu jest niezgodne z prawem. Wyjątkiem są cmentarze prywatne. Uśpienie zdrowego psa nie jest jednak złamaniem prawa - zwierzęta uważane są za własność prywatną i przez to opiekunowie mogą decydować o ich losie. 

Więcej o:
Komentarze (83)
USA: właścicielka kazała uśpić swojego psa. Chciała, by został pochowany razem z nią
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 35 razy 17

  Jarek Kaczyński też pewnie każe uśpić posłów z PiS by ich pochowano razem z nim :-)

 • 1moco2

  Oceniono 18 razy 14

  Ciekaw jestem, czy gdyby nakazała w testamencie skremować swój dom i wsypać prochy do trumny, wykonawcy takiej woli byliby tacy skorzy do jej uszanowania?

 • tonz2

  Oceniono 22 razy 14

  Przy takich przypadkach zastanawiam się, czy na prawdę człowiek to istota rozumna zdolna do wyższych uczuć

 • dlugi48

  Oceniono 15 razy 11

  Gdyby pies zdechł pierwszy, to właścicielkę też by utrupili i pochowali razem z nim? Tak tylko pytam, to przecież USA.

 • ps11111ps

  Oceniono 23 razy 11

  Dlaczego gdy kot Yarosława zdychał to ktoś nie zapytał go (go=kota) czy nie chciałby leżeć koło swojego pana? Na pewno chciał i należało spełnić ostatnią wolę kota

 • dirk.gently

  Oceniono 17 razy 7

  Weterynarz, który to zrobił powinien stracić prawo wykonywania zawodu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX