Włochy. Polski "Robin Hood papieża" nielegalnie przywrócił dostawy prądu. Sprawa w prokuraturze

Rzymska prokuratura rozpoczęła śledztwo w sprawie papieskiego jałmużnika kardynała Konrada Krajewskiego. Duchowny zerwał pieczęcie z liczników i przywrócił dostawy prądu do budynku, który nielegalnie zajęło 450 osób. Doniesienie na kardynała złożył dostawca energii.

11 maja 2019 roku kardynał Konrad Krajewski wszedł do byłego budynku administracji państwowej przy via Santa Croce in Gerusalemme w Rzymie i zerwał plomby z liczników, przywracając tym samym dostawy energii elektrycznej. W kamienicy odcięto prąd sześć dni wcześniej, ponieważ budynek jest zadłużony na 300 tysięcy euro. Mieszka w nim nielegalne 450 osób. Kiedy kardynał Krajewski zerwał pieczęcie z liczników, włoski dziennik "La Repubblica" nazwał duchownego "Robin Hoodem papieża".

Włochy. Polski kardynał przywrócił prąd w zadłużonej kamienicy. Sprawą zajmuje się prokuratura

Kardynał Krajewski tłumaczył, że zerwał pieczęcie z liczników prądu z uwagi na mieszkające w kamienicy dzieci - jest ich ok. 100 - które pozbawione były także ciepłej wody. Papieski jałmużnik zaznaczył, że bierze na siebie odpowiedzialność za popełniony czyn. Po słowach włoskiego ministra spraw wewnętrznych Matteo Saliviniego, który powiedział, że liczy na to, że kardynał Krajewski sam ureguluje zaległe rachunki za prąd, duchowny zapewnił, że jest gotów to zrobić - informuje interia.pl.

Firma energetyczna Acea złożyła doniesienie na posterunku karabinierów, zaznaczając, że podłączenie prądu bez odpowiednich kwalifikacji wiązało się z dużym niebezpieczeństwem. Sprawa trafiła do włoskiej prokuratury. Duchownemu zarzuca się nielegalne przywrócenie energii, kradzież elektryczności i zagrożenie dla bezpieczeństwa spowodowane manewrowaniem na panelach elektrycznych. 

Więcej o:
Komentarze (112)
Włochy. Polski "Robin Hood papieża" nielegalnie przywrócił dostawy prądu. Sprawa w prokuraturze
Zaloguj się
 • jan.w2

  Oceniono 36 razy 22

  Watykańczycy chcą być wszędzie uprzywilejowani i bezkarni. Ale takie eldorado z bezkarnością i przywilejami mają z pewnością w Polandii. Teraz okaże się, czy również u makaroniarzy.

 • mppmpp

  Oceniono 32 razy 20

  Czyli okradł pracowników Energetyki i uczciwie płacących innych użytkowników. Tak nauczał Jezus? Naprawdę, panie klecho?

 • imie_jego_40i4

  Oceniono 18 razy 18

  Tak ma wyglądać pomoc biednym? Poprzez kradzież??? Dlaczego kler nie wyzbędzie się swoich dóbr i nie przekaże ich biednym? To byłaby realna i prawdziwa pomoc. Ale ukraść komuś jest łatwiej, zwłaszcza jeśli robi się potem z tego propagandową "pomoc potrzebującym". Dramat, oderwanie od realiów, zepsucie do cna.

 • martusia_25

  Oceniono 17 razy 17

  Fajnie wspierać bliźniego cudzą forsą...

 • dante_waw

  Oceniono 18 razy 16

  Po pierwsze 300 tys euro to dla panstwa Watykan ulamek procenta budzetu, po drugie w Polsce ksiadz moze dokonywac wszelkich przestepstw i nie bedzie ukarany, niestety taka zasada nie dziala we Wloszech i moze warto aby ktos to temu "panu Bogu na ziemi" uswiadomil....

 • kenijro

  Oceniono 17 razy 15

  Wolska prokuratura by się posrała ze strachu, gdyby miała wezwać i przesłuchać kardynala.

 • r.a.b.i.n

  Oceniono 21 razy 15

  Kolejne przykazanie, które nie dotyczy księży. Nie kradnij.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX