Wiceminister spraw zagranicznych Izraela o wypowiedzi Morawieckiego: "antysemicka i nieakceptowalna"

- Uwagi polskiego premiera Mateusza Morawieckiego są antysemickie i nieakceptowalne - powiedziała wiceszefowa izraelskiej dyplomacji Cippi Chotoweli w rozmowie z telewizją Channel 13 News. Wiceminister spraw zagranicznych odnosiła się do wypowiedzi polskiego premiera podczas piątkowej konwencji PiS w Łodzi.

W piątek w Łodzi na konwencji Prawa i Sprawiedliwości Mateusz Morawiecki odniósł się do kwestii ewentualnej wypłaty przez Polskę odszkodowań za mienie utracone przez Żydów w czasie II wojny światowej. Jego wypowiedź odbiła się szerokim echem w izraelskiej prasie. Wiceminister MSZ Izraela określiła ją jako "antysemicką i nieakceptowalną".

Morawiecki: zwrot żydowskiego mienia byłyby "pośmiertnym zwycięstwem Hitlera"

- Dzisiaj, jeżeli ktoś mówi, że Polska ma komukolwiek wypłacić jakiekolwiek odszkodowania, to mówimy: nie ma naszej zgody na to. Nie ma naszej zgody i nie będzie. Tak długo nie będzie, jak będzie rządziło Prawo i Sprawiedliwość - mówił premier podczas konwencji.

- Jeśli kiedykolwiek by do tego doszło, że zamieniony zostałby kat i ofiara, to urągałoby to jakimkolwiek zasadom prawa międzynarodowego, ale byłoby to również pośmiertnym zwycięstwem Hitlera. I dlatego nigdy na to nie pozwolimy - stwierdził Morawiecki.

Więcej o:
Komentarze (609)
Wiceminister spraw zagranicznych Izraela o wypowiedzi Morawieckiego: "antysemicka i nieakceptowalna"
Zaloguj się
 • 2fat

  Oceniono 73 razy 33

  Tutaj akurat Morawiecki powiedział do rzeczy. Skąd u Cipy oskarżenia o antysemityzm? Że oddajemy spadkobiercom a nie chętnym nie mającym z majątkami nic wspólnego prócz deklarowanej narodowości?

 • cezar85

  Oceniono 55 razy 27

  ale by była beka, gdyby słynne ziemie morawieckiego, swego czasu należały do żyda

 • wojtem

  Oceniono 53 razy 25

  Bezczelna! A swoja droga to Izraelczycy rzeczywiscie ciezko pracuja zeby wywolac antysemityzm w najbardziej pro-izraelskim kraju w Europie

 • cozano

  Oceniono 27 razy 23

  Słuchając polityków obecnego rządu w Izraelu, można dojść do wniosku, że ich zdaniem poziom antysemityzmu w Polsce jest za niski, i robią wszystko żeby zdecydowanie podwyższyć.

 • saves

  Oceniono 62 razy 22

  Myśli że kogoś w Polsce to ruszy? Przyzwyczaili Polaków do tego, iż nazywają nas antysemitami i szczerze mówiąc, mamy tę opinię w ....

 • eses2

  Oceniono 49 razy 21

  To już nawet nie jest śmieszne.........Niedługo wszyscy obywatele Ziemi będą antysemitami......

  Antysemicki dowcip:
  Przychodzi Aron do rabiego.
  - Rabi, co te jest restytucja, bo zupełnie nie rozumiem tego pojęcia?
  - Widzisz, Aron, Jak wujek młodszego syna sistry Twojej matki miał przed wojną furę, to teraz oni mi muszą zwrócić samolot - to jest restytucja.
  - Samolot? A furę?
  - A furę też!

 • saves

  Oceniono 50 razy 20

  Podobno po rozbiciu się na powierzchni Księżyca izraelskiego satelity, został on oskarżony o antysemityzm i zażądano zwrotu Krateru Kopernika.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX