Premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman ustąpił ze stanowiska. To oznacza przyśpieszone wybory

- Chcę podkreślić, że absolutnie nie wstydzę się trzech lat pracy naszego rządu. Udało na się zrobić wiele i odpowiednio zareagowaliśmy na wyzwania i kryzysy, przed którymi stanęliśmy - powiedział ukraiński premier Wołodymyr Hrojsman po tym, gdy ogłosił, że podaje się do dymisji. Wcześniej świeżo wybrany prezydent Wołodymyr Zełenski podczas swojej inauguracji rozwiązał parlament.

Wołodymyr Hrojsman oświadczył, że zamierza podać się do dymisji po spotkaniu rządu w najbliższą środę. W poniedziałek Wołoymyr Zełeński został zaprzysiężony na prezydenta i wówczas ogłosił, że rozwiązuje ukraiński parlament.

- Prezydent Zełeński wzywając rząd do ustąpienia wziął na siebie odpowiedzialność za wszelkie przyszłe wyzwania - powiedział Hrojsman na konferencji prasowej w Kijowie.

Zełeński chce przyśpieszonych wyborów

Przez ostatnie tygodnie między Zełeńskim, który zapowiadał rozwiązanie parlamentu, a jego politycznymi oponentami toczył się spór o prawne podstawy planu nowego prezydenta. Decyzja Hrojsmana, który jest jednym z liderów Bloku Petra Poroszenki, prawdopodobnie oznacza, że politycy skupieni wokół byłego prezydenta Poroszenki zaakceptowali decyzje Zełeńskiego, a na Ukrainie odbędą się przyśpieszone wybory parlamentarne.

Więcej o:
Komentarze (27)
Premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman ustąpił ze stanowiska. To oznacza przyśpieszone wybory
Zaloguj się
 • estacionmexico

  Oceniono 3 razy 3

  To straszne, co się stanie z bezpartyjnym fachowcem Sołowymyrem Nowaczukiem? 😟

 • priekrasna.brunhilda

  Oceniono 23 razy 1

  Ustąpił i tak samo jak rebe Poroch i rebe Jaceniuk zaraz wyjedzie do Izraela i tam w jakimś zacisznym kibucu spędzi dostatnio resztę życia.

 • e50504

  Oceniono 4 razy 0

  "Chcę podkreślić, że absolutnie nie wstydzę się trzech lat pracy naszego rządu. "

  Hehe, fajnie tam mają na tej Ukrainie. Pamiętacie te artykuły o "europejskiej ścieżce", albo że "Ukraina wreszcie radzi sobie bez gazu z Rosji", czy jak amerykański bieda-celebryta do Kijowa przyjechał i feta była jak w Afryce.

  No ale nie wstydzą się ostatnich trzech lat. Grunt to dobre samopoczucie. I tak w ogóle to brakuje komunikatów z SBU. Kiedyś gazeciane husarzyki były bardziej finezyjne, teraz coś jakby morale opadły

 • lukasz2711

  Oceniono 6 razy 0

  No i zaczął się powrót Ukrainy w ręce Rosji.

 • press23

  Oceniono 22 razy 0

  Nie zdziwię sie jak Zelenski bedzie chciał sie dogadać z ruskimi w sprawie Krymu i Donbasu. Przeciez najwiecej na tym konflikcie traci wlasnie Ukraina. Tylko nasi politycy od SLD przez PO do PIS znow obudza sie z reka w nocniku. Przeciez do tej pory bezwarunkowo popierali pro-banderowców. Glupi traci 2 razy.

 • andy180812

  Oceniono 7 razy -1

  ukraincy zmeczyli sie zeby ich rekoma walczyc z rosja. niech sobie zachod sam wojuje z rosja. niczym krzyzacy w litewdkie bory niech jean claude junckery i inne merkle nawoluja do krucjaty przeciw bezboznym ale bez nas ukraincow

 • swinton

  Oceniono 9 razy -1

  Dwa dobre posuniecia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX