Skandal w Austrii wywołał polityczne trzęsienie ziemi. Kreml odcina się od "rosyjskiej inwestorki"

Kreml odcina się od skandalu w Austrii. Podkreśla, że sprawa nie dotyczy Rosji. Rzecznik Władimira Putina oznajmił: - Ta historia nie ma i nie może mieć z nami nic wspólnego. Polityczny skandal wywołało nagranie z 2017 roku, które doprowadziło nawet do przedterminowych wyborów w Austrii.

Bloomberg opisuje reakcję Federacji Rosyjskiej na skandal w Austrii, który ujawniły niemieckie media. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow nie chciał komentować sprawy, ponieważ nie ma ona nic wspólnego z Federacją Rosyjską.

- Nie mogę ocenić tego filmu, ponieważ nie dotyczy to ani Federacji Rosyjskiej, ani prezydenta, ani rządu - oznajmił Pieskow. Dalej rzecznik Kremla wskazywał, że nie ma też potwierdzenia, jakoby kobieta z nagrań miała być Rosjanką.

- Nie wiemy na pewno, czy ta kobieta jest Rosjanką, czy ma obywatelstwo rosyjskie. Dlatego ta historia nie ma i nie może mieć z nami nic wspólnego - powiedział rzecznik Władimira Putina cytowany przez Bloomberga.

Skandal w Austrii. Wicekanclerz podaje się do dymisji, we wrześniu przedterminowe wybory

Austrią w ostatni weekend wstrząsnęła afera, którą nagłośniły niemieckie media: "Der Spiegel" i "Sueddeutsche Zeitung". Ujawniły nagranie, z którego wynika, że zastępca kanclerza Heinz-Christian Strache, przewodniczący prawicowej FPO, oferował państwowe kontrakty rzekomej rosyjskiej inwestorce w zamian za pomoc w kampanii podczas wyborów w 2017 roku.

Po opublikowaniu nagrania Heinz-Christian Strache podał się do dymisji. Jego rezygnacja została przyjęta. Zrezygnował też ze stanowiska szefa FPO.

W związku ze skandalem austriacki kanclerz Sebastian Kurz zwrócił się do prezydenta kraju Alexandra Van der Bellena o rozpisanie przedterminowych wyborów. Prezydent przystał na tę prośbę, mają się one odbyć na początku września.

Więcej o:
Komentarze (46)
Rosja odcina się od politycznego skandalu w Wiedniu. "Ta historia nie ma i nie może mieć z nami nic wspólnego"
Zaloguj się
 • bombadilwlocie

  Oceniono 37 razy 23

  Pieskow nie wie też nic na temat finansowania Farage'a, Orbana, Le Pen, AfD, Korwinowobraunowcowców czy włoskich neofaszystów. Bo Pisu finansować nie musi. Oni robią to z głupoty i za darmochę.

 • wiktor_jerofiejew

  Oceniono 24 razy 12

  Jak nas to nie dziwi ze kremlowSScy faszole ZAWSZE lza...

  “Rosjanin jest największym i najbardziej zuchwałym kłamcą na świecie”.
  (Iwan Turgieniew – rosyjski pisarz).

  “Rosja – to najbardziej paskudny, do wymiotów obrzydliwy kraj w całej historii świata. Metodą selekcji wyhodowano w nim monstrualne moralne potwory, dla których samo pojęcie Dobra i Zła wywrócone jest na lewą stronę.
  W całych swoich dziejach ta nacja tapla się w gnoju i chce utopić w nim cały świat”.

  (Iwan Iljin – filozof rosyjski, działaczspoleczny.)).

 • ukos

  Oceniono 26 razy 12

  No proszę, nagle okazuje się, że faszole finansowane przez Kreml nic z nim nie mają wspólnego. Żadne lepeny, salviny, naziści austriaccy farydże i różne takie. Ani nawet Pi..., jak mu tam?

 • remo29

  Oceniono 19 razy 11

  Nie wiemy kto to jest. Taką kobietę można kupić w każdym sklepie z kobietami.

 • al48

  Oceniono 19 razy 9

  Rosja się odcina ? , przecież to ich standardowe postępowanie na świecie .

 • topoco

  Oceniono 13 razy 7

  To i jak Kaczor wy..ał Birgfellnera też nie ma nic wspólnego z FR ani RP. I dlatego proki Ziobry tego nie dotykają. Nie jest powodem do utraty immunitetu ani jakiejkolwiek odpowiedzialności.. Tylko JK naprawdę oszukał a Austriak tylko chciał. JK jest nadal władcą RP a Strache wyleciał.

 • kastoripollux

  Oceniono 16 razy 6

  Ciekawe czy Kreml odetnie się też od Antka i ojca hochsztaplera.

 • def11

  Oceniono 12 razy 6

  "Nie wierzę w niezdementowane informacje" / Aleksander Michajłowicz Gorczakow ( 1798–1883 ) rosyjski polityk.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX