Andrzej Duda napisał list do prezydenta Izraela ws. Magierowskiego: Nie godzimy się na szowinizm

- Akt ten jest odbierany jako wyraz uprzedzeń i wrogości wobec naszego państwa i narodu - napisał w liście do prezydenta Izraela Andrzej Duda w związku z atakiem na polskiego ambasadora. Polski prezydent dodał, że liczy na to, że "władze Państwa Izrael dołożą wszelkich starań, by rzetelnie wyjaśnić i sprawiedliwie ocenić niedawny incydent".

Prezydent Andrzej Duda w liście do prezydenta Izraela Re’uwena Riwlina napisał, że oczekuje "rzetelnego wyjaśnienia i sprawiedliwiej oceny" ataku na polskiego ambasadora. We wtorek ambasador Marek Magierowski został znieważony przez obywatela Izraela przed polską placówką dyplomatyczną w Tel-Awiwie.

"Akt ten jest odbierany jako wyraz uprzedzeń i wrogości"

Prezydent w liście napisał, że "najwyższego przedstawiciela Rzeczypospolitej w Państwie Izrael znieważono słowem i czynem przed siedzibą polskiej placówki dyplomatycznej. Akt ten jest odbierany jako wyraz uprzedzeń i wrogości wobec naszego państwa i narodu". Duda dodał, że "jeszcze bardziej bulwersują powody napaści. Stanowczo nie godzimy się na szowinizm i nienawiść na tle narodowościowym. Takie postawy muszą być piętnowane, a wynikające z nich czyny surowo karane".

Prezydent podkreślił, zwracając się do izraelskiego prezydenta, że "mając wciąż w pamięci nasze spotkanie przed rokiem i wspólny udział w Marszu Żywych na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau, liczę na to, że władze Państwa Izrael dołożą wszelkich starań, by rzetelnie wyjaśnić i sprawiedliwie ocenić niedawny incydent".

Arik Lederman dał się ponieść złości

Mężczyzna, który w wtorek zaatakował fizycznie i słownie polskiego ambasadora w Izraelu, 23 czerwca stanie przed sądem. W środę 65-letni Arik Lederman został osadzony w areszcie domowym, zaś wczoraj usłyszał zarzut napaści i stosowania gróźb karalnych. Mężczyzna przeprosił za swoje zachowanie. Wyjaśnił, że dał się ponieść złości - po tym jak nie został wpuszczony do budynku polskiej ambasady. Chciał się tam dowiedzieć o możliwości restytucji majątku po rodzinie, która padła ofiarą Holokaustu

Więcej o:
Komentarze (183)
Andrzej Duda w liście do prezydenta Izraela: Stanowczo nie godzimy się na szowinizm i nienawiść
Zaloguj się
 • zsm-5

  Oceniono 28 razy 20

  Będzie wojna totalna. Korespondencyjna. Budyń bierz się do roboty. WOT czeka na desant do Izraela.

 • pis_to_organizacja_zbrodnicza

  Oceniono 41 razy 19

  Sprawa Spalenia Kukły Żyda już umorzona przez faszystiwska prokuraturę PiS. Kobieta malująca tęcze prześladowana przez faszystowska prokuraturę PiS. I ro tyle atrapo prezydenta.

 • polakadam

  Oceniono 27 razy 15

  Niech tak ocenią tego gościa jak pis ocenił Rybaka po spaleniu kukły Żyda i antysemickim przedstawieniu . Pamiętasz co było Dudo?
  Staraliście się chronić go jak tylko się da. Zamiana więzienia na dozór policyjny, zmiękczanie zasądzonej kary.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 28 razy 14

  Adrian Dupa tylko potwierdza że wszystkich kacapów z PiS wyróżnia antypolonizm i antysemityzm :-)

 • fred_die

  Oceniono 21 razy 13

  Idiota.

 • bogpan

  Oceniono 25 razy 13

  Wy już Towarzyszu Duda nie ściemniajcie. Wszyscy wiemy, że to ustawka, która ma przykryć wasz proceder zwrotu mienia bezdziedzicznego nie wiadomo komu. Zdrajcy.

 • mniklasp

  Oceniono 25 razy 11

  najlepiej jak ukrzyzuja goscia na Golgocie , ten Duda przechodzi juz siebie , wytoczyl armate wielka jak wzgorze Synaj

 • mro1975

  Oceniono 23 razy 11

  U nas duzo aktów miłości wobec narodu żydowskiego w ostatnich latach. Duda puknij się ten pusty pissowski łeb.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX