Niemcy. Na skoczni w Oberstdorfie rozbił się helikopter. Pilot jest poważnie ranny

Na arenę skoczni narciarskiej w Oberstdorfie w południowych Niemczech spadł helikopter. Ranny został pilot maszyny. Trwa dochodzenie wyjaśniające przyczyny wypadku.

Helikopter rozbił się w czwartek rano podczas pracy na skoczni narciarskiej w Oberstdorfie. Z wstępnych ustaleń policji wynika, że pilot chciał podnieść maszt. Nagle śmigłowiec spadł z wysokości 10 - 15 metrów i przewrócił się na bok.

Wypadek helikoptera na skoczni w Oberstdorfie. Pilot został ranny

Wciąż nie wiadomo, dlaczego śmigłowiec spadł. W wypadku ciężko ranny został pilot helikoptera. Służby ratownicze przetransportowały go do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Szkody oszacowano na 2,5 miliona euro - relacjonuje portal all-in.de.

Skocznia w niemieckim Oberstdorfie, na której doszło do wypadku, to obiekt, na którym co roku odbywa się inauguracja Turnieju Czterech Skoczni. W 2021 roku na skoczni tej odbędą się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. 

Więcej o:
Komentarze (7)
Niemcy. Na skoczni w Oberstdorfie rozbił się helikopter. Pilot jest poważnie ranny
Zaloguj się
 • skillanddrill

  Oceniono 4 razy 4

  W Oberstdorfie znajdują się skocznia mamucia, Heini-Klopfer-Skiflugschanze (HS235) oraz Audi Arena, czyli zespół 5 skoczni z m.in. Schattenbergschanze (HS137), na której to inaugurowany jest coroczny Turniej 4 skoczni. TCS nie ma nic wspólnego ze skocznią mamucią! Poprawcie artykuł.

 • val_drakul

  Oceniono 6 razy 0

  Telemark mu nie wyszedł..

 • Taj Badalandabad

  Oceniono 3 razy -1

  Mamucia? Takie skocznie nazywają się skoczniami do lotów narciarskich. Mamucie to potoczna nazwa ale skąd mogą w redakcji wiedzieć, jak tam sami amatorzy pracuja co niewiedzą, że inauguracja TCS jest na skoczni dużej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX