Magierowski zabiera głos po znieważeniu. Broni ochroniarza i deklaruje: Pracujemy dalej, bez zmian

"Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia (...). Pracujemy dalej, bez zmian" - napisał ambasador Polski w Izraelu Marek Magierowski. We wtorek ambasador został znieważony fizycznie i słownie, m.in. miał być opluty.

Marek Magierowski, ambasador Polski w Izraelu, został we wtorek znieważony przed ambasadą w Tel Awiwie. O ile polskie MSZ na razie nie ujawniło szczegółów incydentu, tak izraelskie media opisywały, że za znieważenie na Magierowskiego odpowiedzialny jest 65-letni Arik Lederman, architekt.

Mężczyzna - jak wynika z relacji jego adwokata - chciał rozmawiać o żydowskim majątku, który został w Polsce po II wojnie światowej. 65-latek utrzymywał, że ochroniarz ambasady miał go obrazić, a kierowca Magierowskiego - zatrąbić na niego.

Z kolei ambasador w tym momencie chciał zrobić mu zdjęcie - Lederman wtedy go opluł. Sąd już zajął się sprawą, mężczyzna został zwolniony, ponieważ uznano, że dobro sprawy nie wymaga aresztowania go. Incydent określono jako "podły". Oburzenie wyraziło nie tylko izraelskie MSZ, ale też ambasador Izraela w Polsce Anna Azari.

Marek Magierowski broni ochroniarza. "Nie było żadnej skargi"

Gdy cała sprawa już została w jakimś stopniu rozwikłana, głos zabrał Marek Magierowski, który w języku polskim i angielskim zatweetował:

Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia. Dziś rano przemawiałem na konferencji poświęconej medycynie w czasie Holocaustu. Po południu spotkałem się z potomkami Żydów z Włodawy. Wiele wspaniałych opowieści o Polakach ratujących ich rodziców i dziadków. Pracujemy dalej, bez zmian

Później Magierowski odniósł się też do doniesień na temat rzekomego złego zachowania ochroniarza ambasady. "To nieprawda. To lojalna, ciężko pracująca, dobrze wyszkolona i delikatna osoba. W ciągu dwóch miesięcy spotkał do dwóch tysięcy ludzi. Nie było żadnej skargi" - napisał ambasador Polski w Izraelu.

Więcej o:
Komentarze (93)
Marek Magierowski zabiera głos po znieważeniu przed ambasadą. "Pracujemy dalej, bez zmian"
Zaloguj się
 • berek-oberek

  Oceniono 32 razy 24

  Określił strażnika jako delikatną i lojalną osóbkę? Co tam się dzieje w tej ambasadzie?

 • falbor

  Oceniono 27 razy 17

  Cieszymy się, że p.Magierowskiemu nic poważnego się nie stało, a sprawca został ujęty...
  ale nie mogę zrozumieć po jaką cholerę ambasaror RP wysiada z samochodu na widok jakiegoś awanturującego się faceta?! Jak to się ma do zasad bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku?

 • zielona-galazka

  Oceniono 30 razy 14

  Każdy dzień rządów PiSu to pluniecie w moją twarz. Ale nie żale się. Kolejne wybory wygramy.

 • serenita123

  Oceniono 21 razy 11

  poziom dyplomatołctwa PiS: wysyłać dyplomatołów, którzy nie znają miejscowego języka!
  Gdyby ten Żyd go nie ocharkał, to by pewnie nawet nie zrozumiał, że mu ubliża

 • ziggybam

  Oceniono 23 razy 11

  Potraktował ambasadora wrogo nastawionego kraju jak prawdziwy pisowski patriota.

 • jerzysm42

  Oceniono 12 razy 10

  Może Magierowski się myli?
  Maże nie pluli, a tylko deszcz padał?

 • rr-ss

  Oceniono 13 razy 7

  najważniejsze to wstać z kolan, a że czasem "pada deszcz..."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX