Marek Magierowski zaatakowany pod ambasadą w Tel Awiwie. Morawiecki mówi o rasistowskim ataku

Marek Magierowski został zaatakowany we wtorek w pobliżu polskiej ambasady w Tel Awiwie. Polski ambasador zrobił zdjęcie mężczyzny i bezzwłocznie zgłosił sprawę na policję oraz do izraelskiego MSZ. Napastnik jest już zatrzymany.

Jak informuje "The Jerusalem Post", Magierowski stał na zewnątrz ambasady kiedy nieznany mężczyzna zaczął go werbalnie i fizycznie atakować. Ambasador - zaskoczony napadem - nie usłyszał co mówił mężczyzna, poza tym, że wykrzykiwał "Polak, Polak". Zanim napastnik uciekł Magierowski zrobił mu zdjęcie.

Od razu po zajściu atak został zgłoszony na policję oraz do izraelskiego ministerstwa spraw zagranicznych. Sprawcę zatrzymano po 90 minutach - poinformował na Twitterze dziennikarz Gazeta.pl Patryk Strzałkowski.

Reporter doniósł również, że po ataki polskie MSZ rozważa poproszenie władz Izraela o zwiększenie ochrony ambasady w Tel Avivie.

Morawiecki: Nie ma zgody na jakiekolwiek akty ksenofobii

Do sprawy na Twitterze odniósł się Mateusz Morawiecki:

- Rasistowski atak na polskiego ambasadora w Izraelu Marka Magierowskiego jest sytuacją niedopuszczalną. Nie ma naszej zgody na jakiekolwiek akty ksenofobii, zarówno wobec dyplomatów, jak i pozostałych obywateli - napisał premier.

Więcej o:
Komentarze (499)
Marek Magierowski zaatakowany pod ambasadą w Tel Awiwie. Morawiecki mówi o rasistowskim ataku
Zaloguj się
 • falbor

  Oceniono 109 razy 47

  Bardzo smutne i niepokojące, ale takie są niestety konsekwencje prowadzenia polityki "permanentnego konfliktu" ze wszystkimi i zniszczenia wizerunku Polski na arenie międzynarodowej! Tylko jeden rząd na świecie potafił skonfliktować się z Iranem i Izraelem jednocześnie, a odpowiadają za to p.Morawiecki, p.Kaczyński i ta cała reszta:(

 • albrecht_kalba

  Oceniono 79 razy 37

  Coś tam było o sianiu wiatru.
  Ciekawe czy "dobrozmieńca" bardziej boli strzał "z liścia" od Żyda, lewaka, czy cyklisty.

 • Zb Ryski

  Oceniono 43 razy 25

  Czy to jest ten pan co w Polsce kłamał? No popatrzcie - został nawet ambasadorem!

 • rybka9915

  Oceniono 74 razy 22

  W Polsce naromiast bicie i wyzywanie obcokrajowcow jest przez powyzszy duet pisbolszewickich siepaczy mile widziany. Ba, liczy sie w punktacji do tytulu "pisbolszewik wyklety" oraz medalu kurdupla "za odwage".
  Alez ten krzywomordy lgarz matolusz "odwazny"!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX