Samolot Angeli Merkel uszkodzony w Dortmundzie. Wjechał w niego samochód

Angela Merkel nie mogła wrócić w poniedziałek z Dortmundu do Berlina swoim rządowym samolotem. Powód był nietypowy - chodziło o stłuczkę z samochodem osobowym, do którego doprowadziła kobieta pracująca na lotnisku.

Jak informuje Der Spiegel, pracownica lotniska w Dortmundzie zauważyła w poniedziałek rządowy samolot premier Niemiec Angeli Merkel. Była bardzo podekscytowana tym widokiem i postanowiła wysiąść na chwilę z vana, którym jechała i zrobić zdjęcie. 

W samolot Angeli Merkel wjechał samochód

Pech chciał, że wysiadając z samochodu zapomniała zaciągnąć hamulec ręczny. Gdy kobieta robiła zdjęcia, van stoczył się i uderzył w dziób samolotu Global 5000. Na szczęście na pokładzie maszyny nie było wtedy premier Angeli Merkel. Odwiedzała akurat Junior University, ośrodek edukacyjno-badawczy dla dzieci, młodzieży i młodych dorosłych w Wuppertal pod Dortmundem. Nikt inny też nie ucierpiał w wyniku stłuczki, ale samolotem nie można już było tego dnia podróżować. Premier Merkel musiała wrócić do Berlina helikopterem. 

Pomimo, że zdarzenie zdaje się być dość niewinne, to dla niemieckiego rządu oznacza dość poważne kłopoty. Jak czytamy w Der Spiegel, samolot Global 5000 był ostatnim nieuszkodzonym samolotem niemieckiej floty rządowej. Wszystkie cztery maszyny są obecnie serwisowane i nie nadają się to lotów, a premier Niemiec i jej ministrowie coraz częściej muszą korzystać z komercyjnych linii. 

Więcej o:
Komentarze (46)
Samolot Angeli Merkel uszkodzony w Dortmundzie. Wjechał w niego samochód
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 24 razy 12

  Zdarzenie zostało odnotowane jako przypadek. U nas gdyby ptak narobił na szybę rządowego samolotu byłaby afera, że opozycja winna.

 • panewnik

  Oceniono 13 razy 11

  Premier Niemiec, powiadacie…

 • fotomarc

  Oceniono 17 razy 9

  "Premier Niemiec..." Dżizas!

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 9 razy 7

  to SOP Szyldowej już także w Niemczech szaleje ;-)

 • hopsiupbec

  Oceniono 5 razy 5

  "Powód był nietypowy - chodziło o stłuczkę z samochodem osobowym, do którego doprowadziła kobieta pracująca na lotnisku."

  Znowu nasi kierowcy z SOP?

 • nietyp

  Oceniono 4 razy 4

  A ja, po przeczytaniu tytułu, zacząłem już się zastanawiać, czy to samochód jechał za wysoko, czy może samolot leciał zbyt nisko...

 • aria.pura

  Oceniono 6 razy 4

  Borowiki w delegacji?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX