Kilkudziesięciu imigrantów utonęło w Morzu Śródziemnym. Płynęli do Włoch

Według różnych źródeł, od 50 do 70 imigrantów, którzy próbowali się przedostać do Europy z Libii, utonęło w katastrofie łodzi na Morzu Śródziemnym. Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji podaje, że w ten sposób zginęło już w tym roku 443 imigrantów.

Jak podaje Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji (IOM), na Morzu Śródziemnym doszło do kolejnej katastrofy, w której ofiarami są nielegalni imigranci, próbujący przedostać się do Europy, tym razem - z Libii. Łódź, która ich transportowała, zatonęła, a razem z nią większość pasażerów.

Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji: Zginęło 50 osób

Według IOM w katastrofie na morzu zginęło przynajmniej 50 osób. Liczba ofiar może być jednak znacznie większa - zgodnie z danymi Tunis Afrique Press, na którą powołuje się wiele zagranicznych źródeł, mogło zginąć nawet 70 osób. Na razie wydobyto jedynie trzy ciała.

Szesnaścioro pasażerów udało się uratować. 

Tunezyjskie Ministerstwo Obrony przekazało, że łódź wypłynęła z libijskiego portu Zouara w czwartek i kierowała się w stronę Włoch. Zatonęła najprawdopodobniej około 70 km od portowego miasta Safakis w Tunezji - podaje Reuters

Jak podaje IOM, już 443 osoby utonęły w tym roku, próbując się przedostać do Europy.

Więcej o:
Komentarze (152)
Kilkudziesięciu imigrantów utonęło w Morzu Śródziemnym. Wypłynęli z Libii
Zaloguj się
 • dobrylos

  Oceniono 32 razy 26

  Z uporem maniaka, cała ta inwazja islamistów na Europe, jest wciąż fałszywie nazywana - ucieczką uchodźców przed wojną. Kto jest uchodźcą, jasno, prosto i klarownie definiuje Konwencja Genewska. Uchodźcą jest osoba, która przebywa poza krajem swego pochodzenia i posiada uzasadnioną obawę przed prześladowaniem w tym kraju ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne lub przynależność do określonej grupy społecznej
  Podstawą ochrony uchodźczej jest instytucja statusu uchodźcy, stworzona przez Konwencję w 1951 roku. Najważniejszą zasadą tej ochrony jest zasada niezawracania, czyli tzw. zasada non-refoulement wyrażona w art. 33 Konwencji.
  Czyli do zaczadzonych aktualnie obowiązująca narracją Filantropa. Turcja, Liban czy Jordania po prostu łaski nie robią i uchodźców z Syrii przyjmować na swym terenie muszą. Zadaniem ONZ jest zapewnienie tym uchodźcom schronienia i przeżycia. I tyle. Czynienie zatem z obowiązku państw przyfrontowych - dobrodziei, aby wzbudzac naszą litość i drażnic sumienie, jest u ludzi myślących logicznie, skazane na porażkę. Co więcej. Ta sama Konwencja Genewska jasno precyzuje, kto i w jakich okolicznościach status uchodźcy traci. Odwołajmy się zatem do obowiazującej wszystkie państwa Świata, Konwencji Genewskiej:
  Cudzoziemcy nie mogą uzyskać ochrony w postaci statusu uchodźcy, gdy:
  Przybywają z bezpiecznego kraju trzeciego, który zapewnia im dostęp do postępowania o nadanie statusu uchodźcy;
  Status uchodźcy został im już nadany w innym kraju.

  I po problemie. Ludzie, którzy opuścili dobrowolnie państwa udzielające im azylu, tracą status uchodźcy. Ludzie ci, wędrując do Europy, staja się nawet nie migrantami. Stają się nielegalnymi imigrantami. Przekraczają granice nielegalnie. To jest przestępstwo w każdym kraju na świecie! Żaden europejski kraj nie graniczy z Syrią czy Irakiem. Dziwię się, że polski rząd nie wykorzystuje tej oczywistej, samonarzucającej się linii obrony przed próbami narzucenia nam jakichkolwiek przybyszów. Jesteśmy niepodległym państwem. W umowach stowarzyszeniowych z Unią Europejską, nigdzie nie ma zapisu o konieczności przyjmowania nielegalnych imigrantów. Są jedynie zapisy o konieczności ochrony granic UE.

 • mietek1910

  Oceniono 36 razy 22

  Oczywiście zapomnieliście napisać że to byli NIELEGALNI imigranci próbujący NIELEGALNIE przekroczyć granice Europy. Poprawcie to!

 • baby1

  Oceniono 39 razy 19

  Żaden statek z aktywistami nie czekał u wybrzeża Libii, aby ich uratować? No to mieli pecha. Żeby to była nauczka dla innych, ale ci ludzie mało pojętni.

 • mojado_mohado

  Oceniono 23 razy 17

  Gdyby przylecieli/przypłynęli legalnie i posiadali wykształcenie i kwalifikacje do podjęcia pracy tak, jak każdy imigrant wyjeżdżający do Australii, Kanady, USA czy Nowej Zelandii to by raczej nie doszło takiej sytuacji. Afryką powinna się rozwijać wraz ze swoimi mieszkańcami a Europa w ramach swoich obywateli. Jeśli ktoś wykazuje się wybitnymi kwalifikacjami to proszę bardzo, zapraszamy. Inaczej zostańcie tam, gdzie jesteście.

 • synanki

  Oceniono 41 razy 17

  w Tobie cała nadzieja Posejdonie...!

 • demkel

  Oceniono 19 razy 15

  Szkoda mi ich, tak po ludzku, ale sami są sobie winni wyprawiając się w morze czymś, co do pływania po morzu sie nie nadaje. I nikt mi nie wmówi że uciekali, bo groziła im śmierć. Bieda, owszem, ale to nie nasza wina.
  Afryka jest bardzo duża i ma wszystko by być bardzo bogata. To że są biedni to tylko ich wina.

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 30 razy 14

  >Kilkudziesięciu imigrantów utonęło w Morzu Śródziemnym. Płynęli do Włoch

  No cóż.
  Kto nie ryzykuje ten nie ma niemieckiego socjalu od babci Merkel.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX