Niemcy: gołąb został "złapany" przez fotoradar na przekroczeniu prędkości. Pędził 45 km/h

Do nietypowej sytuacji doszło w mieście Bocholt (zachodnie Niemcy). Miejski fotoradar sfotografował... gołębia. Ptak leciał 45 km/h w strefie, w której przepisy nakazywały poruszanie się z prędkością 30 km/h.

Miejski portal z Bocholt w zachodnich Niemczech opublikował kilka dni temu na Facebooku zdjęcie z fotoradaru. Na zdjęciu widać gołębia. Okazało się, że ptak został sfotografowany, bo przekroczył dozwoloną prędkość o 15 km/h. 

Zdarzenie miało miejsce w połowie lutego, jednak dopiero teraz władze zdecydowały się nim podzielić. Jak poinformowały, nawet biorąc pod uwagę margines 3 km/h dopuszczalnych przy przekroczeniu prędkości, ptak leciał nadal zdecydowanie za szybko. W dodatku leciał pod prąd w stosunku do poruszających się samochodów i pieszych.

Niemieckie prawo przewiduje w takich sytuacjach mandat w wysokości 25 euro. "Czy i przede wszystkim w jaki sposób gołąb zapłaci karę, pozostaje kwestią otwartą" - czytamy w poście na Facebooku.

Więcej o:
Komentarze (143)
Niemcy: gołąb został "złapany" przez fotoradar na przekroczeniu prędkości. Pędził 45 km/h
Zaloguj się
 • villiers

  Oceniono 51 razy 39

  Czy gołąb był trzeźwy?

 • polakadam

  Oceniono 29 razy 21

  Człowiek by musiał płacić.
  Gołębie mają lepiej.
  Żądam zrównania praw ludzi z prawem gołębi.

 • pirimpirim

  Oceniono 17 razy 17

  Jeśli jadący na hulajnodze staje się w Polsce pieszym, to ten gołąb jest samolotem. I nikt nam nie wmówi, że czarne jest czarne, a białe jest białe.

 • pierwszychamrp

  Oceniono 14 razy 14

  Pod prąd, dozwolona prędkość przekroczona o 50%... Na pewno polski gołąb, lata szybko, ale bezpiecznie.

 • siguurd

  Oceniono 18 razy 14

  Wszystkie gołębice jego, gdy wywieszą zdjęcie w tradycyjnych miejscach zgromadzeń gołębi. "Zenek to ma niezłego speeda. Musze mu znieść jaja"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX