Rosja. Kolejny incydent z samolotem SSJ-100. Pasażerowie zażądali zmiany maszyny

Rosja. Media poinformowały o kolejnym incydencie z udziałem samolotu Suchoj Superjet 100. Pasażerowie zażądali zmiany maszyny po tym, jak wyczuli zapach palącej się instalacji elektrycznej.

Samolot miał pokonać trasę z Moskwy do Rygi. Jak podał portal Rambler.ru dziś rano pasażerowie samolotu Suchoj Superjet 100 zażądali od załogi maszyny przerwania procedury startu i zmiany samolotu na inny. Świadkowie deklarują, że czuć było silny zapach przypominający woń spalonych przewodów instalacji elektrycznej.

Rosja. Samolot Suchoj Superjet 100. Pasażerowie zażądali zmiany maszyny, lot został opóźniony

Rejs został przerwany na dwie godziny - w tym czasie pasażerowie opuścili samolot, a pracownicy lotniska przeprowadzili ponowne oględziny maszyny. Nie wykryto jednak żadnych usterek dlatego postanowiono kontynuować lot. Suchoj po opóźnieniu wystartował z Moskwy i wylądował już w stolicy Łotwy.

W niedzielę 5 maja na lotnisku Szeremietiewo w Moskwie doszło do awaryjnego lądowania samolotu SSJ-100. Piloci zgłosili problemy na chwilę po starcie i zawrócili z obranego kursu. Podczas lądowania w samolocie, w którym znajdowały się pełne zbiorniki paliwa, wybuchł ogromny pożar. W chwili wypadku na pokładzie samolotu znajdowało się 78 osób. Zginęło 40 pasażerów oraz jedna osoba z personelu pokładowego. Prawdopodobną przyczyną problemów było uderzenie pioruna, który uszkodził elektroniczne systemy pokładowe samolotu.

Więcej o:
Komentarze (30)
Rosja. Kolejny incydent z samolotem SSJ-100. Pasażerowie zażądali zmiany maszyny
Zaloguj się
 • putin2000

  Oceniono 28 razy 14

  Doleciał? Doleciał. Gniotsia nie łamiotsia. Uziemiać samoloty po awarii to moęcie sobie na tym zgniłym zachodzie, tchórze chodzące w rurkach. W Rosji pasażerowie są odważni i pod czujną eskortą zaporowego pułku NKWD karnie wrócili na pokład. Ten co wyczuł zapach spalenizny zostanie wysłany na obóz, gdzie poprawią mu powonienie.

 • pedro.666

  Oceniono 18 razy 12

  Kurde, najpierw zanieczyszczona ropa, teraz te samoloty. Putin, co jest? Stalin by wszystkich dookoła kazał rozstrzelać, a ty się, gościu, obijasz? Miękka faja :)

 • przechrztaimason

  Oceniono 14 razy 12

  Czasami taki zaswąd pojawia się w momencie uruchomienia samolotowej klimatyzacji. Co nie znaczy, że nie trzeba czegoś takiego sprawdzić.

 • taroudant

  Oceniono 35 razy 11

  No dawać, pisowskie trolle, i tak już wszyscy wiedzą że chodzicie na ruskiej smyczy. Zdrajcy i szmalcownicy, jak cała ta pisia partia.

 • edek40

  Oceniono 19 razy 9

  Kaczyński jest równie dumnym wodzem, jak Putin. Zakładam więc, że w najbliższym czasie, jeszcze przed CPK, zaczniemy konstruować swoja, narodową i suwerenną, czystą rasowo i chrześcijańską maszynę opartą na znakomitej konstrukcji PZL 37B Łoś, powstałej w jakże patriotycznej epoce tuż przed II wojną. I będzie ona z pobną dumną narodową suwerennością, jak SuperJet 100 flagę Rosji, nosić flagę biało-czerwoną.

 • single_malt

  Oceniono 14 razy 6

  Caly ten projekt Superjet 100 to kleska techniczna i ekonomiczna. Bo tez wchodzil z absurdalenego zalozenia o wzieciu ok. 15% rynku swiatowego na takie samoloty. Probowano sprzedawac je bankrutujacym malym liniom albo do krajow objetych embargiem jak Iran.
  To jest projekt z serii "polpanstwowych" i tragikomicznych jak nowe berlinskie lotnisko, czy nasz CPK albo LOT.

 • uo.rety

  Oceniono 7 razy 1

  No, cóż. Suchoj! Pewnie się zamoczył i musieli go wysuszyć. Dlatego podgrzali...

 • Andrzej Zarzycki

  Oceniono 9 razy 1

  Słuchaj no Ty Putin 2000 ,żeby nie ten zgnily zachód jak to okresliles, to byś pewnie zdechł na tym [zgnilym wschodzie]zwazsj trochę c co piszesz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX