Komentarze (192)
Polski orzeł ze swastyką na niemieckiej aukcji. Poseł Mularczyk prosi o interwencję Piotra Glińskiego
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • cambrone

  Oceniono 6 razy 6

  Pozornie nie w temacie -
  Na sztandarach polskich pułków był także napis HONOR I OJCZYZNA bez Boga......

 • van_norden

  Oceniono 12 razy 6

  To ten hakenkrojc przykuł uwagę Mulasia?

 • cleryka

  Oceniono 5 razy 5

  Zaraz cena podskoczy na licytacji o 200 %. Gliński startuj!

 • karolus2222

  Oceniono 7 razy 5

  DEBIL MULARCZYK !
  KILKANAŚCIE PUŁKÓW POLSKICH WOJSK MIAŁO W SWOICH ODZNAKACH SWASTYKĘ TY IDIOTO !

 • mer-llink

  Oceniono 7 razy 5

  Ależ Goralenvolk był cąły od swastyki zachwycony!
  NAwet formował złożony z siebie oddział SS.
  CO prawda gorole sie popiły, ale i tak krzyczały Goralenvolk Heil!

 • sanmartino

  Oceniono 5 razy 5

  Niech zajmie sie tym instytut Polonikum. Do niczego lepszego sie nie nadaje jak sciaganie pamiateczek zza wody.

 • claudiusz

  Oceniono 9 razy 5

  Zaginiony orzeł z głowicy sztandaru 1 Pułku Strzelców Podhalańskich na niemieckiej aukcji!" - napisał na Twitterze, dodając, że poprosi ministra kultury Piotra Glińskiego o "interwencję w domu aukcyjnym i zwrot do Polski skradzionego mienia?...a skad wiadomo,ze skradziony?

 • yuo7leo9

  Oceniono 31 razy 5

  "najogólniej mówiąc, był to symbol szczęścia" - no nie, po 1933 r. był używany jako świadome zapożyczenie od nazizmu. Takie były sympatie sporej części Polaków. Próby utworzenia Goralenvolk to skąd się wzięły?

 • zd46

  Oceniono 4 razy 4

  Szkoda, że żadne państwo nie zwraca sie o "pilny zwrot" Mularczyka, specjalisty od wyliczania kontrybucji wojennych, istna "liczyrzepa"
  Tak wygląda,
  Prawa i Sprawiedliwa
  Mularczyków rodzina,
  Na sztandary,
  mosty się drapie i wspina,
  mieszkańcom,
  Nowego Sącza,
  d..y wypina.

 • miszka_szyfman

  Oceniono 6 razy 4

  Gliński musi go zakupić a potem publicznie zniszczyć bejsbolami tak jak tego żyda w Pruchniku.

 • yaspiman

  Oceniono 6 razy 4

  dzień flagi kiedy jest to wiadomo, ale kiedy będzie dzień swastyki? przecież to wspaniały polski symbol.

 • jaceq

  Oceniono 6 razy 4

  "Orzeł na swastyce".
  Słyszałem, że tzw. Kuńfederacja (Godeki i spółka) na gwałt szukają symbolu swojego "ruchu" i może stąd nerwowe ruchy Przymularczyka.
  Pewnie by się nadał.

 • chi-neng

  Oceniono 6 razy 4

  "Polski orzeł ze swastyką na niemieckiej aukcji."
  -----
  Mysle, ze wszystkie polskie naziole pojada na te aukcje, ale Miedlar za koscielna mamone jaka zdobyl za swoje naziolskie homilie (hom-filie...) z ambony i traktora, TO KUPI...

  A kto to jest Mularczyk?!
  A kto to jest Glinski?!

 • nieotake

  Oceniono 12 razy 4

  Jak się rozchodzi o hakenkrojce, to Goralenvolk ma ich przykitranych po strychach co niemiara, gdyż albowiem jest to naród skrzętny i zapobiegliwy.
  Sierpów i młotów też zresztą na czarną godzinę mają pochowanych niemało - a bo to wiadomo, na jaki deseń moda znowu nastanie?

 • niko8472

  Oceniono 8 razy 4

  Sprawa jest prosta: kupić na aukcji za parę pierdylionów dolców i kazać USA zwrócić sumę. Na poczet zająć amerykański sprzęt wojskowy znajdujący się na terytorium RP. Żołnierzy obojga pci i dowolnego koloru skóry popędzić do szukania bursztynu na mierzei.

 • auruss

  Oceniono 4 razy 4

  Może, niedouczeni durnie, zakażecie używania herbu BOREYKO ? Ma w godle swastykę.

 • kawa_poranna

  Oceniono 6 razy 4

  Tu naprawdę trzeba będzie zapłacić nie licząc na procencik jak przy Damie z Łazuczką.

 • wmr2000

  Oceniono 10 razy 4

  Orzeł wybrał wolność

 • tetradrachma

  Oceniono 10 razy 4

  "Ukradziony" ??? Komu ?! Przecież to (raczej) była niemiecka zdobycz wojenna ? Nastepnie, sprzedana/ukradziona (?) do USA ?!

 • odowk

  Oceniono 3 razy 3

  Jak zobaczyłem tytuł, to spodziewałem się że odnaleziono sztandar Goralenvolku.

 • wladgad

  Oceniono 3 razy 3

  Bardzo prawidłowo, należy to administracyjnie wykupić. Nawet Gazeta nie przypadkowo to zamieszcza - jest cała masa bałwanów i nieuków, którzy będą teraz mieszać Polaków z hitlerowcami. Z durniami nie da się dogadać, trzeba nauczyć uprzedzać ich reakcje.

 • zd46

  Oceniono 3 razy 3

  Miłośnik swastyki? Narodowiec czy wywrotowiec? Wielu miłuje ten symbol, no cóż "prawda, jak oliwa, na wierzch wypływa". Jeden nawet składał w Monachium, klęczący hołd kontrowersyjnej "Brygadzie świętokrzyskiej", ale nie odwiedził pobliskiego obozu śmierci, gdzie ginęli Polacy. Jakiej Polski oni oczekują?

 • ergiel

  Oceniono 3 razy 3

  Jeśli to poseł Mularczyk, to orzeł że swastyką na pewno powoduje, że mu się robi mokro w majtkach. Dzisiaj to jest i będzie symbol nazizmu a nie tradycji podhalańskich. Każdemu kto z nim łazi lub kupuje rzeczy z tym symbolem należy się więzienie

 • turkiestan

  Oceniono 5 razy 3

  A mnie ta swastyka wogóle nie dziwi.Historia Polski i Polaków walczących to nie tylko historia LWP,AK,BCh .To także pojedynczy Polacy bez broni a także wyklęci o których każdy z Polaków ma inne zdanie!!!A Symbole były jakie były!!!Zachowania ludzi nawet tych stawianych jako wzorce często były gorsze od bandziorów.Zwolennikom PiS dam przykład ich wodza!!!Prawie święty człowiek!!!Wierzą mu ślepo!!!!To proszę wyobrazić sobie właśnie jego za imprezie w Ambasadzie ZSRR w 1988 r!!!Tuska buraki krytykują że na jakimś meczu siedział w tym samym rzędzie co jakaś Katarzyna Wielka (tak się kobieta nazywała).Macie swojego komucha i swoich SB-ków i ich potomków to się nimi barany zajmijcie!!!Robi się pranie mózgów Polakom żeby się uwałaszczać na majątku narodowym!!Jarosław jeszcze 4 lata temu pisał w oświadczeniu majatkowym że ma 1/4 domu i 15 tys zł oszczędności oraz kredyt 200 tys zł który spłaca.Jak się okazało obecnie on i fundacja jego brata wykupili domy i działki sąsiadów a pani dobra znajoma matki Jarosława która dała mu kredyt to pani Gross prezes Srebrnej!!!Bardzo dobrze że wreszcie odważni dziennikarze pokazali jak robi interesy i kasę Jarosław Kaczyński!!!!Jarku!!!!Tego interesu to nawet naiwniak nie nazwie uczciwym interesem!!!Przecież to cuchnie gorzej niż z obory!!!!Jak taki człowiek może kogokolwiek oskarżać i krytykować??????
  Boję się tylko żeby Jarosław nie spełnił wszystkich swoich przedwyborczych obietnic!!!Tych o przerabianiu Warszawy na Budapeszt a Polski na Turcję!!!
  A co najgorsze tych o usunięciu z Polski wszystkich reliktów komunizmu!!!Może po zamknięciu byłej Huty Lenina (relikt komunizmu) Polacy jakoś przeżyją.Gorzej gdy zamkną następny relikt komunizmu Hutę Katowice!!!!Nie wiem tylko czy to przypadek że wygaszają Wielki Piec w Nowej Hucie czy to realizacja obietnic wyborczych Jarosława Kaczyńskiego i ludzi PiS????Takie rzeczy nie dzieją się bez powiadomienia ministrów a nawet premiera RP!!!!!!Może jest inny właściciel huty-bo je kupił i była kasa na wypłatę emerytur po kominie.Ale takiej decyzji o wygaszeniu Wielkiego Pieca nie może podjąć bez zgody co najmniej ministra!!!Najważniejsze żeby Polacy byli tego świadomi!!!!Jeszcze dużo Jarosławowi zostało reliktów komunizmu do usunięcia!!!A niedawno straszył że wszystkie obietnice zrealizuje!!!

 • niko8472

  Oceniono 5 razy 3

  Ukradziony Orzeł w USA..., Czas wysłać lotniskowiec w kierunku Nowego Jorku.

 • cmochall

  Oceniono 5 razy 3

  W szkolach tego nie ucza .Sadzilem ,ze swastyka to symbol hitlerowcow a teraz na starosc dowiduje sie ,ze nie tylko. To symbol szczescia uwieczony na glowicy sztandaru nie jednej jednostki wojskowej. .Co na to IPN -znowu bedzie kolejny raz pisal Historie.

 • cracken001

  Oceniono 7 razy 3

  Ten orzel ,obywatelu mularczyk,NIE zostal skradziony,lecz ZDOBYTY,przez zolnierzy Wehrmachtu>tak,ze moze sie za przeproszeniem we wlasna du pe pocalowac

 • frank frank

  Oceniono 7 razy 3

  Nazistowska swastyka jest be.. Natomiast Polska swastyka jest cacy, bo ona taka wyklęta, biało-czerwona, to relikwia!!! przed którą trzeba będzie uklęknąć.

 • strzalowyg

  Oceniono 3 razy 3

  I co z tego, że ze swastyką, po umowie haavara z 1933r nazisci wybili pamiatkowe medale po jednej stronie z gwiazda Dawida, a po drugiej ze swastyka

 • tegepe

  Oceniono 2 razy 2

  Zwrot skradzionego? A skąd wiadomo, że skradziony?

 • magnificencjas

  Oceniono 4 razy 2

  Co ten Mularczyk nie widzi że to nie polski orzeł bo nie ma korony?

 • wujek_extrema

  Oceniono 2 razy 2

  Prosta sprawa. Niech polski rzad kupi tego orla i wtedy zrobi z nim to co bedzie chcial

 • pollion1

  Oceniono 2 razy 2

  Zasadniczym motywem jedwabnego płatu, o wymiarach 100 cm na 100 cm, okolonego złotymi frędzlami, był czerwony krzyż kawalerski umieszczony z obydwu stron na białym tle. Na awersie widniał też srebrny orzeł w otoku złotego wieńca. Na czerwonych polach rewersu sztandaru napisy z nazwami miejscowości związanych z walkami pułku podczas wojny z bolszewikami: Kijów, Brześć, Białystok, Grodno. Na drugiej stronie w środku stylizowanej swastyki utworzonej ze skrzyżowanych góralskich ciupag, na tle 12 gałązek jedliny umieszczono inicjały: 1 PSP.

  Długość drzewca: 2,5 m. Niestety, sztandar ten nie zachował się. Zaginął podczas kampanii wrześniowej. Stary sztandar, przekazany w 1928 r. do Muzeum Wojska Polskiego w warszawie, ocalał i jest do obejrzenia w stolicy.

 • niko8472

  Oceniono 4 razy 2

  "Znajduje się na terenie Stanów Zjednoczonych, skąd możliwa jest jej wysyłka."

  Za dude panią ambasador USA i niech natychmiast USA odbierze domniemanemu właścicielowi orła i Mularczykowi wyda. Bez dyskusji. A jak nie panią ambasador jako persona non grata zdefiniować i spad do jej ojczyzny. Na drogę orła włożyć, na pamiątkę pobytu w kolonii.

 • ja5569

  Oceniono 8 razy 2

  Swastyki sa motywem dekoracyjnym w drewnianych elementach wystroju schroniska na Hali Gasienicowej w Tatrach, rowniez znanego pod nazwa "Murowaniec". Nie ma w tym nic "nazistowskiego".

 • barakuda62

  Oceniono 8 razy 2

  To może by ta przyMularczyk zakupił to to na tej aukcji- wszak jako PiSiewicz uciułał już sporo dudków to może by kilka tysi na narodowo-socjalistyczne pamiątki przeznaczył?
  a wtedy z pełnym ceremoniałem partyjnym trofeum złożyłby na ręce analogowego ministra z tabletu! i to byłby gest patriotyczny(pierwszy wśród tej kaczej hołoty)

 • witek040

  Oceniono 3 razy 1

  symbol goralenvolk?

 • boomerang

  Oceniono 7 razy 1

  Swastyka to słowiański symbol słońca, z czasów gdy słońce było bogiem. Niemcy go ukradli i zbezcześcili. Nigdy za to nie przeprosili. Swastyka powinna być zakazana w Niemczech, ale nie w Polsce.

 • elizadumoulin

  Oceniono 9 razy 1

  Nie ma kasy na służbę zdrowia, ludzie umierają jak muchy na SORach. a oni orzełki będą kupować po 10 tys.euro !!!!!!!!!!!!!!

 • sselrats

  Oceniono 9 razy 1

  Swastyka znakiem PiS-u?

 • myczyoni

  Oceniono 9 razy 1

  Może Mularczyk zainteresuje się tym co ukradli Rosjanie?
  A może woli tylko sugerować , zgodnie z linią partii, że całe zło wyrządzili RP Niemcy?
  Btw skradziony? Skoro został zakopany to może być tylko znaleziony.

 • alfred.ziemniak

  Oceniono 5 razy 1

  dawaj 500 milionów

 • marta15052018

  0

  swastyka (zanim Hitler ją zbrukał) była symbolem wielu instytucji, pułków, domów, itd. Trzeba trochę znać historię, a nie obrażać się na wszystko czego rozumek nie obejmuje

 • grogreg

  0

  Swarga, czyli "Krzyż niespodziany" był tradycyjnym symbolem Podhala. Jednostki wojskowe Z południa też go używały. 2, 4 i 6 pułk Strzelców Podhalańskich na przykład. Obecnie się stylizuje Swargę na cztery ostrza ciupag, ale to to samo.

 • mawik_net

  Oceniono 4 razy 0

  Piłsudski był fanem faszystów, czytałam kilka artykułów w przedwojennej prasie jak wychwalały politykę Hitlera. Odkupić i orła ukoronować koniecznie! sfastykę zostwić i przekazać do ONR!

 • zd46

  Oceniono 2 razy 0

  Czy na pewno swastyka czy motyw 4 ciupag ułożonych w czterech kierunkach? Na odznace 1 PSP taki motyw jest bardzo widoczny.

 • sselrats

  Oceniono 6 razy 0

  Toz kvrwa Niemcom nie nalezy sie polska swastyka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX