Rosja. Wydobyto czarne skrzynki z samolotu SSJ-100. Większość ofiar zmarła w wyniku uduszenia się spalinami

Rosyjscy ratownicy wydobyli z wraku samolotu Suchoj Superjet 100 czarne skrzynki. Ustalono, że katastrofa zaczęła się od uderzenia pioruna. Przy lądowaniu silniki maszyny zaczęły płonąć. Większość z 41 ofiar umarła w wyniku uduszenia się spalinami.

Samolot Suchoj Superjet rosyjskich linii Aerofłot w niedzielę wylądował awaryjnie na moskiewskim lotnisku Szermietiewo. Maszyna spłonęła przy próbie awaryjnego lądowania. W katastrofie zginęło 41 osób, a 6 znajduje się w szpitalu pod opieką lekarzy.

Trwa ustalanie przyczyn katastrofy

Eksperci Komitetu Śledczego prowadzący postępowanie w sprawie przyczyn katastrofy wstępnie ustalili, że w maszynę zaraz po starcie uderzył piorun. Do zdarzenia miało dojść na wysokości około 2 kilometrów. W wyniku wyładowania elektrycznego odmówiły posłuszeństwa elektroniczne systemy pokładowe. W trakcie awaryjnego lądowania samolot uderzył o pas startowy, co spowodowało pożar silników.

41 osób, głównie znajdujących się w ogonowej części pokładu. straciło życie. Jak podaje agencja TASS większość z nich umarła w wyniku uduszenia się spalinami. Ponadto byli ciężko poparzeni.

Ratownikom udało się w ciągu 55 sekund wyprowadzić pozostałe osoby z płonącego Superjeta.

- Czworo rannych znajduje się pod stałym monitoringiem lekarzy - informuje szef Moskiewskiego Instytutu Chirurgii Amiran Rewiszwili. - Jeden pacjent jest w stanie ciężkim. Troje pacjentów jest w stanie średnim, wszyscy oddychają samodzielnie i są przytomni. Najprawdopodobniej jednego pacjenta przewieziemy dziś z intensywnej terapii na oddział - oświadczył szef moskiewskiego szpitala.

Ranni mają zewnętrzne i wewnętrzne oparzenia, a także objawy zatrucia.

***

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (64)
Rosja. Wydobyto czarne skrzynki z samolotu SSJ-100. Przyczyną katastrofy było uderzenia pioruna i pożar silników
Zaloguj się
 • kapitan.kirk

  Oceniono 24 razy 16

  <<< Ratownikom udało się w ciągu 55 sekund wyprowadzić pozostałe osoby z płonącego Superjeta. >>>

  Cuda panie, cuda. Na dostępnych filmach samolot hajcuje się jak pochodnia przez ponad minutę, ludzie sami uciekają ze środka, a żadnych ratowników nawet przez lupę nie widać :-(

 • darkstone35

  Oceniono 28 razy 8

  Jak rosjanie mówią że większość się udusiła to można być pewnym że conajmniej połowa z nich upiekła się żywcem.
  To zawodowi kłamcy

 • arius9

  Oceniono 10 razy 6

  Ratownikom ? A to jakim cudem byli tam ratownicy ? Zalodze udało się wyprowadzić pasazerow.

 • senseiek

  Oceniono 8 razy 4

  ..z każdej tragedii należy wyciągnąć wnioski, wdrożyć nowe rozwiązania, aby dobrze wykorzystać "lekcje" na przyszłość, aby się już nie powtórzyła taka sytuacja..

 • senseiek

  Oceniono 14 razy 4

  "Większość z 41 ofiar umarła w wyniku uduszenia się spalinami."

  Nie spalinami, tylko toksycznym gazem, toksycznym dymem, który powstał w wyniku pożaru i spalania się łatwopalnych substancji.... wystarczy jeden wdech, aby zacząć się dusić, stracić przytomność i upaść na ziemię i zagrodzić, zatarasować drogę innym pasażerom uniemożliwiając im ucieczkę ...

 • clemenza1000

  Oceniono 11 razy 3

  Czy w GW jest jakiś cenzor czy dział selekcji durnych komentarzy? Nie idzie po prostu czytać tego hejtu, tego jadu gó...arzy , którzy nie wiedzą co to życie a naśmiewają się ze śmierci. Dać takim śmieciom smartfon i hejt gotowy. Może GW to jednak przeanalizuje w końcu zginęli normalni ludzie, którzy jak my chcieli żyć długo i szczęśliwie.

 • pyramid

  Oceniono 16 razy 2

  boshe, jakimi spalinami. pewnie nawdychali sie bialego dymu syrenki lub trabanta.
  Wiekszosc mogla zginac na skutek uduszenia sie dytem lub zatrucia tymze.
  Dla redaktorow podpowiedz, ze powietrze do kabiny jest zasysane przez silniki w czasie normalnej ich pracy. Nie ma w nich spalin!
  Jesli wybucha pozar a silnik zasysa powietrze z dymem, to tenze dostaje sie do kabiny.

  Tak czy inaczej - naprawde majac hobbystyczna wiedze na temat awiacji i lotnictwa cywilnego - coraz ciezej mi sie czyta artykuly produkcji GW. Panowie - spytajcie kogos kto sie zna troche. Skonsultujcie tekst, a nie na szybko click i walicie takimi niestrawnymi teoriami.
  pozdrawiam, Wasz czytelnik

 • norbertrabarbar

  Oceniono 28 razy 2

  Cóż... u ruskich akcje ratunkowe wymagają ofiar
  - jak w teatrze na Dubrowce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX