Nocna wymiana ognia między Izraelem a Palestyńczykami. Samoloty ostrzelały budynek tureckiej agencji

W nocnym ataku rakietowym, przeprowadzonym z Gazy, zginął Izraelczyk. Atak nastąpił po wczorajszych rajdach izraelskiego lotnictwa na Strefę, w których zginęły cztery osoby - wśród nich dziecko i kobieta w ciąży. Rannych zostało siedemnastu Palestyńczyków.

Strona izraelska twierdzi, że ataki lotnictwa były odpowiedzią na wystrzelenie w sobotę przez palestyńskich bojowników około 300 rakiet na izraelskie osiedla. Znaczną część pocisków zniszczyła w powietrzu obrona przeciwlotnicza, jednak kilkadziesiąt spadło na tereny zamieszkane. Dwie osoby zostały ranne. Do ataku rakietowego przyznał się islamski Dżihad twierdząc, że miał to być odwet za piątkową strzelaninę, w której zginęli bojownicy Hamasu.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych Turcji opublikowało komunikat, że podczas ataku na Gazę izraelskie samoloty ostrzelały budynek, w którym mieści się turecka państwowa agencja prasowa Anatolia. Turcja wezwała społeczność międzynarodową do podjęcia działań "w związku z nieproporcjonalnym odwetem ze strony Izraela".
W sobotę Izrael zamknął przejścia na granicy ze Strefą Gazy, zabronił też palestyńskim rybakom połowów u wybrzeży Strefy.
Protesty w Strefie Gazy trwają od wiosny ubiegłego roku. Ich uczestnicy głoszą hasło "wielkiego powrotu" do swych domów, znajdujących się na terytorium Izraela, które musieli opuścić w roku 1948. W rozruchach na granicy zginęło ponad 270 Palestyńczyków.

Więcej o:
Komentarze (127)
Izrael Palestyna Kolejny dzień starć w rejonie Strefy Gazy
Zaloguj się
 • true_lysander

  Oceniono 51 razy 15

  Palestyńczycy zabili jednego Żyda, Izraelczycy zabili 270 Palestyńczyków, dodatkowo zakazali połowu ryb w strefie która i tak już przymiera głodem, zamknęli granicę i rozpoczęli dalsze naloty. Wskaż różnicę z Gettem Warszawskim... Tyle tylko iż mityczni naziści mają dzisiaj inną flagę - biąło-niebieską.

 • dziadekjam

  Oceniono 28 razy 8

  "Turcja wezwała społeczność międzynarodową do podjęcia działań "w związku z nieproporcjonalnym odwetem ze strony Izraela".
  ================================
  Toż to ANTYSEMYTYSM czystej wody! Czyżby Turcy też go "z mlekiem matki wyssali"?

 • czeski_honza

  Oceniono 23 razy 7

  Jest spokój - rakiety lecą z Gazy na Izrael. Jest wojna - rakiety lecą z Gazy na Izrael. Ekstremiści palestyńscy dobrze wiedzą, że tylko utrzymywanie permanentnego stanu konfliktu pomaga im w sondażach i wzmacnia poparcie. Za nic mają życie i przyszłość zwyczajnych Palestyńczyków.

 • doomsday

  Oceniono 49 razy 7

  Wśród tych 270 Palestyńczyków, którzy zginęli od wiosny ubiegłego roku, większość stanowią dzieci zabite przez izraelskich snajperów, z których każdy był przedtem w Auschwitz na "Marszu Życia".

 • Jan Nowak

  Oceniono 16 razy 6

  Dzięki polityce zero tolerancji dla terrorystów Izrael i jeszcze istnieje. I niech tak trwa dalej.

 • muledet.3

  Oceniono 32 razy 6

  Co to znaczy nieproporcjonalny odwet?.
  Hamas wystrzelil 300 rakiet to co powinien robic Izrael, rzucac kamieniami?.
  Za pare dni uspokoi sie [z pomoca Egiptu] i Hamas znow zlamie rozejm i tak w kolko.
  Izrael dawno moglby Gaze zrownac z ziemia,ale nie robi tego z powodow humanitarnych.

 • andrew621

  Oceniono 5 razy 3

  Nie tędy droga .To musi być to 5 minut, w czasie których stanie się coś co potrząśnie całym społeczeństwem.Wtedy sobie uświadomi ,że jest czas na pokój. Gdzie to nastąpi nie wiem ale
  wiem jak .

 • medor5

  Oceniono 6 razy 2

  Tylko ignorancja może być powodem moralnej akceptacji kraju, który zbudowany został na ludzkiej krzywdzie i nieszczęściu. Utworzenie państwa żydowskiego, a mowa o latach 1947-49 to napaść i wypędzenie całkowicie bezbronnych 750 tys. kobiet, mężczyzn, dzieci i starców z domów w których mieszkali od pokoleń. To zrównanie z ziemią 400 palestyńskich wiosek. To zabicie przez indoktrynowane marksistowsko-syjonistyczną ideologią milicje a w zasadzie posługujące się terrorem bojówki przeszło 13 tys Palestyńczyków. Potrafiono zabijać w okrutny sposób, odrąbując głowy, ręce i nogi dzieciom, kobietom, starcom. Strzelać ciężarnym kobietom w brzuchy. Robiono to celowo i z zimną krwią, aby przerazić i wywołać popłoch wśród palestyńskich cywili i zmusić ich do ucieczki ze swoich domów i wiosek, aby stworzyć lebensraum dla nowego państwa - Izrael. Obozy koncentracyjne z drutami kolczastymi, co ostatnio odkryto w archiwach Czerwonego Krzyża, też były. Jak nie rozumieć dzisiaj desperacji tych ludzi odciętych od świata i pozamykanych w gettach przez tych którzy ukradli im ziemię, zabili dziadków, rodziców, braci i siostry? Przez tych co nieustannie burzą ich domy, niszczą gaje oliwne a nawet stare palestyńskie cmentarze? Czy to tak trudno zrozumieć? Propaganda Izraela ukrywa od 7 dekad te fakty tworząc kłamliwy obraz jakiegoś niejasnego „konfliktu izraelsko-palestyńskiego” w którym dobra wola Izraela nieustannie napotyka niezrozumiałą nienawiść drugiej strony.

  Źródła:
  "The Ethnic Cleansing of Palestine" (b. dobrze udokumentowana) - Ilana Pappe ( żydowski politolog, autor książek)
  N.Finkelstein - książki, artykuły i wywiady, to żydowski politolog i historyk specjalizujący się w dziedzinie konfliktu palestyńsko-izraelskiego oraz Holocaustu, autor m.in znanej książki "Holocaust Industry"
  Internet też zawiera wiele materiałów jak np.:
  4 odcinkowa dokumentalna seria Al-Nakba (Katastrofa) o tym jak powstawało państwo Izrael zrobiona przez AlJazzirę:
  www.aljazeera.com/programmes/specialseries/2013/05/20135612348774619.html
  czy wywiad z ortodoksyjnymi Żydami w tureckiej TV:
  www.youtube.com/watch?v=bRmS9GJHyJg

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX