Dania. Odbył się pogrzeb dzieci miliardera Andersa Holcha Povlsena. Zginęły w zamachu na Sri Lance

Troje dzieci duńskiego miliardera Andersa Holcha Povlsena, które zginęły w atakach terrorystycznych na Sri Lance, zostało pochowanych w sobotę w mieście Aarhus. Na pogrzebie pojawili się m.in. para książęca i premier Danii.

Duński miliarder, właściciel spółki Bestseller, znanej z wielu marek odzieżowych, a także udziałowiec w niemieckim sklepie internetowym Zalando, Anders Holch Povlsen oraz jego żona Anne stracili ostatnio troje z czworga dzieci. Zginęły one w atakach terrorystycznych na Sri Lance, które miały miejsce w Niedzielę Wielkanocną. W sobotę 4 maja wraz z najmłodszą z córek, Astrid, pożegnali Almę, Agnes i Alfreda. 

Dania. W pogrzebie dzieci miliardera wziął udział m.in. premier

Jak podaje duńska gazeta lokalna "Jydske Vestkysten", pogrzeb odbył się w mieście Aarhus, niedaleko którego mieszka rodzina Povlsenów, w miejscowej katedrze. Udział w nim wzięło około 2 tys. osób, z czego połowa to zaproszeni goście, a połowa - Duńczycy, chcący oddać dzieciom hołd i wesprzeć rodzinę. Wśród zebranych pojawiło się wiele znanych twarzy, m.in. premier Danii Lars Løkke Rasmussen oraz para książęca z czworgiem swoich dzieci, która została zaproszona jako przyjaciele Andersa i Anne Povlsenów. 

Dzieci zostały pochowane w białych trumnach przykrytych wieńcami z różowych i niebieskich kwiatów. Na każdej z nich można było zobaczyć zdjęcia Almy, Agnes i Alfreda. Ich siostra Astrid, żegnając się z nimi, symbolicznie wypuściła do nieba kilka kolorowych balonów.

Alma, Agnes i Alfred Povlsenowie zostali pochowani na cmentarzu Ormslev w Aarhus.

Zamachy na Sri Lance. Zginęło ponad 200 osób

Do zamachów terrorystycznych na Sri Lance, w których zginęły dzieci duńskiego miliardera, doszło w Niedzielę Wielkanocną. Zaatakowane zostały trzy kościoły i cztery hotele (w jednym z nich zatrzymała się rodzina Povlsenów, która spędzała na wyspie święta). W wyniku ataków zginęło około 250 osób, w tym wielu obcokrajowców.

Więcej o:
Komentarze (177)
Dania. Odbył się pogrzeb dzieci Andersa Holcha Povlsena, które zginęły na Sri Lance
Zaloguj się
 • 6drabin

  Oceniono 52 razy 44

  Dla rodzica to największa tragedia, gdy musi pochować własne dziecko.

 • mywork

  Oceniono 43 razy 37

  Strasznie smutne :( Nie ma większej tragedii dla rodzica, jak śmierć dziecka. Oni stracili aż troje. Jak żyć dalej? Nie wyobrażam sobie...

 • marcinlodz

  Oceniono 34 razy 26

  Przede wszystkim współczucie. Nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić tej straty i bólu. Łączę się we współczcuciu. Straszne.
  To nie mój pomysł, wyczytany gdzieś w necie. Pomysłodawca rzucił że ma nadzieję że Andersa Holcha Povlsena zachowa się jak komiksowy Bruce Wayne "Batman" i poświeci swój majątek na to aby sprawcy jego nieszczęścia ponieśli jedyną zasłużoną karę. Przy czym kara przed sądem jest zbyt łagodna.

 • shoshke

  Oceniono 25 razy 25

  W głowie się nie mieści. Bardzo współczuję.

 • fandzloch

  Oceniono 24 razy 22

  Tostraszne, niewyobrażalne cierpienie, stracić swoje dzieci. Wspólczuje wszystkim, ktorzy musieli sie z tym zmierzyć.

 • blablick

  Oceniono 15 razy 13

  Polacy współczują człowiekowi który stracił trójkę swoich dzieci. [*]

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX