Strefa Gazy. W stronę Izraela wystrzelono 90 rakiet. Nie wszystkie udało się przechwycić

Ze Strefy Gazy wystrzelono w stronę Izraela około 90 rakiet. Izrael odpowiedział atakami lotniczymi i ostrzałem artyleryjskim, w którym zginął Palestyńczyk.

Izrael poinformował, że przechwycono kilkadziesiąt z wystrzelonych na jego terytorium rakiet. Uszkodzony został dom w położonym w pobliżu Strefy Gazy mieście Aszkelon, nikt jednak nie ucierpiał. Pozostałe rakiety, których nie przechwycono, upadły na otwartej przestrzeni. Izraelska armia podała, że celem jej ataków były dwie wyrzutnie rakiet w Strefie Gazy. Ponadto czołgi ostrzelały wojskowe posterunki Hamasu.

Przejścia na granicy ze Strefą Gazy zostały zamknięte przez Izrael, który zabronił też palestyńskim rybakom połowów u wybrzeży strefy. Przejścia do Strefy Gazy będą zamknięte do odwołania.

Ataki rakietowe nastąpiły po gwałtownych protestach wzdłuż granicy Strefy Gazy, podczas których izraelskie siły zabiły dwóch Palestyńczyków.

Więcej o:
Komentarze (137)
Strefa Gazy. W stronę Izraela wystrzelono 90 rakiet. Nie wszystkie udało się przechwycić
Zaloguj się
 • ewropejczyk

  Oceniono 47 razy 7

  Prawie 2 mln bezpaństwowców zamkniętych na mały terenie, głodzonych, z 60-70% bezrobociem, bez perspektyw na zmianę na lepsze.

  Mówienie autonomiczna Strefa Gazy to jak mówienie autonomiczne Getto Warszawskie. W obu przypadkach ludzie skazani na śmierć lub/i wegetację.

 • brutalnaprawda

  Oceniono 9 razy 7

  Tak się zastanawiam ...: ile kosztuje taka rakieta która na 90 wystrzelonych zabija jedna osobę ...qrna kogo na to stać !!!! może lepiej jednak nie strzelać rakietami...tylko zrobić "ustawkę" i ponapierd.. / to tak półżartem ... Naprawdę szkoda tych wszystkich cierpień i niepewności jutra ... trzeba mieć świadomość, że Ci którzy cierpią- cierpią nie dla przyszłych pokoleń, tylko by obecnie nabijać kabzę nielicznym ...wiem"inna kultura" ...ale tacy sami ludzie otumanieni głównie przez religię ...jak w Wolsce ... najlepiej wierzyć w "kosmitów" ...bo Ci na razie nie atakują ...

 • wolter17

  Oceniono 9 razy 5

  1215
  Sobór Laterański IV kierowany przez papieża Innocentego III deklaruje: „Żydzi i Saracenów obu płci w każdej prowincji chrześcijańskiej i przez cały czas powinny być oznakowane się w oczach opinii publicznej od innych narodów przez charakter ich strój.” (Canon 68). Zobacz Judenhut . Sobór Laterański IV również zauważyć, że ustawa wymaga własnego żydowska noszenia symboli identyfikacyjnych.
  1267
  Podczas specjalnej sesji rada miejska Wiednia zmusza Żydów do noszenia Pileum cornutum (nakrycia głowy w kształcie stożka, rozpowszechnionego w wielu średniowiecznych ilustracjach
  Żydów). Ta charakterystyczna sukienka jest dodatkiem do żółtej odznaki, którą Żydzi musieli już nosić. Chrześcijanie nie mogą uczestniczyć w ceremoniach żydowskich.
  1267
  Synod we Wrocławiu nakazuje Żydom mieszkać w wydzielonej dzielnicy.
  1290
  Żydzi z Bagdadu są masakrowani.
  1343
  Przedświąteczne masakry rozprzestrzeniły się z Niemiec w Europie Zachodniej. Żydzi uciekający przed prześladowaniami są witani w Polsce przez Kazimierza Wielkiego .
  1349
  Masakra Erfurt była masakra około 3000 Żydów wskutek Czarna śmierć żydowskich prześladowań
  1349
  60 Żydów zostaje zamordowanych we Wrocławiu. Miasto twierdzi, że posiada wszystkie dobra i synagogi, podczas gdy cesarz otrzymał cmentarz i wszystkie żydowskie długi.
  1453
  Około 40 Żydów we Wrocławiu zostaje spalonych na stosie pod zarzutem profanacji gospodarza , podczas gdy główny rabin powiesił się, aby uniknąć tortur. Żydowskie dzieci poniżej 7 roku życia zostały skradzione i przymusowo ochrzczone. Nieliczni pozostali Żydzi zostali wygnani z Breslau
  1456
  Papież Caliextus III wydaje bullę papieską, która zabrania Żydom składania zeznań przeciwko chrześcijanom, ale pozwala chrześcijanom zeznawać przeciwko Żydowi.
  1474
  W dniu Wniebowzięcia 15 sierpnia 1474 roku chrześcijanie dokonali brutalnego spustoszenia na żydowskich mieszkańcach obszaru Cartellone w Modicy . Była to pierwsza i najstraszniejsza masakra sycylijskich Żydów . Wieczorem wielu chrześcijan wymordowało około 360 Żydów, co spowodowało całkowite i gwałtowne zniszczenia w La Giudecca . Biegli ulicami, śpiewając: „Hurra dla Maryi! Śmierć Żydom!” (Viva Maria! Morte ai Giudei!).
  1491
  Muhammad al-Maghili nakazuje wydalenie i zamordowanie społeczności żydowskiej w Tlemcen .
  1546
  Kazanie Marcina Lutra Napomnienie przeciwko Żydom zawiera oskarżenia o mord rytualny, czarną magię i zatrucie studni. Luter nie uznaje obowiązku ochrony Żydów.
  1555
  W bulla Cum Nimis absurdum , Paweł IV pisze: „Wydaje się zupełnie absurdalne i niedopuszczalne, że Żydzi, których Bóg skazał na wieczną niewolę za ich winy, powinien cieszyć się naszą chrześcijańską miłość.” Odnawia antyżydowskie ustawodawstwo i instaluje zamknięte getto w Rzymie. Bulla zmusza również żydowskich mężczyzn do noszenia żółtej czapki , kobiety - żółtej chustki . Posiadanie nieruchomości lub praktykowanie medycyny na chrześcijanach jest zabronione. Ogranicza także społeczności żydowskie tylko do jednej synagogi.

 • a.k.traper

  Oceniono 15 razy 5

  W tamtym regionie długo nie będzie spokoju, nawet jakby im wszystko zapewnić do życia, dlatego, że ich celem życia jest zniszczyć państwo Izrael.
  Wiele państw, w tym Polska żyje w innych granicach niz przed wiekami a nawet miały okresy bezpaństwowe, trudno zrozumieć ten sadomasochizm zamiast woli normalnego życia.

 • kotprezesa

  Oceniono 19 razy 5

  Czy nie czas, aby każdy z klubów gazety polskiej i radia maryja zaadoptował po rodzinie Palestyńczyków?

 • mate29

  Oceniono 35 razy 5

  Nie napisaliście ,że w piątek izraelskie lotnictwo zbombardowało Palestynę.
  Protesty były odpowiedzią na ten atak terrorystyczny Izraela !

 • starykawaler35

  Oceniono 25 razy 5

  Ciekawe czy żydzi wypłaca im zadośćuczynienie i odszkodowanie ..może jakieś mienie odzyskają Palestyńczycy???

  Ustawę 666musza uchwalić i pozwać Żydów o bezprawne zajęcie ibokupavke terenu pslestynskiego

 • doomsday

  Oceniono 20 razy 4

  Właśnie oglądam włoski dziennik tv Rai Uno. Podali że Żydzi zastrzelili dziecko i kobietę w ciąży w Strefie Gazy. Zamordowana dziewczynka miała 14 miesięcy. Razem od kul żydowskich snajperów zginęło dzisiaj już 6 Palestyńczyków.

 • 6drabin

  Oceniono 20 razy 4

  U nas więcej ludzi ginie w jeden weekend na drogach, niż tam w wyniku ostrzału.
  :-(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX