Kim Dzong Un przyjechał do Rosji na spotkanie z Władimirem Putinem. Przywitano go chlebem i solą

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un dotarł już do Rosji - podaje agencja Associated Press. W czwartek ma spotkać się we Władywostoku z prezydentem Władimirem Putinem. To pierwsza wizyta północnokoreańskiego lidera w tym kraju od 2011 r.

Nad ranem polskiego czasu specjalny, prywatny pociąg Kim Dzong Una wjechał na terytorium Rosji i dotarł do osady Chasan w Kraju Nadmorskim, gdzie koreańskiego przywódcę witano kwiatami, chlebem i solą. Osada, licząca niewiele ponad sześciuset mieszkańców, leży na trasie kolei z Pjongjangu do Władywostoku.

Ojciec i dziadek Kima również byli witani w tym miejscu podczas swych podróży do Rosji, a niewielki drewniany budynek stacji kolejowej znany jest jako Dom Kim Il Sunga i ma symbolizować przyjaźń obu krajów.

Spotkanie Kim Dzong Una z Władimirem Putinem

Zaplanowane na czwartek spotkanie we Władywostoku będzie pierwszą oficjalną rozmową Kim Dzong Una z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.Jak mówił w rozmowie z rosyjskimi mediami doradca prezydenta Rosji Jurij Uszakow, spotkanie ma dotyczyć północnokoreańskiego programu nuklearnego. Uszakow stwierdził, że Rosja chce "wzmacniać pozytywne tendencje", które powstały po spotkaniach Kima z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem.

W środę po południu Kim Dzong Un ma wziąć udział w kolacji wydanej przez wicepremiera Jurija Trutniewa.

Od czasu objęcia władzy w 2011 roku północnokoreański przywódca kilka razy spotykał się z prezydentem Chin Xi Jinpingiem i prezydentem Korei Południowej Mun Dze Inem. Dwukrotnie rozmawiał z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Jednak żadne z tych spotkań nie doprowadziło do porozumienia w sprawie rezygnacji Korei Północnej z programu nuklearnego. Reżim domagał się od Stanów Zjednoczonych zniesienia sankcji.

W ramach tegorocznego, 16., Millenium Docs Against Gravity będzie można obejrzeć dokument "Świadkowie Putina", dokładnie w 20 lat od momentu, gdy to on zaczął niepodzielnie rządzić na Kremlu. Witalij Manski w swoim filmie odtwarza, jak po epoce Jelcyna nastał czas autorytarnych rządów Putina, który w latach 1999-2000 skutecznie konsolidował dopiero co zdobytą władzę i jak dotąd jej nie oddał.

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (113)
Kim Dzong Un przyjechał do Rosji na spotkanie z Władimirem Putinem. Przywitano go chlebem i solą
Zaloguj się
 • dyktator_bolandy

  Oceniono 23 razy 9

  Korea Płn to jest taki koreański odpowiednik PiS mający własne , straszne państwo. Gdyby Polska była oddzielona od PiSu, takie Podkarpacie mogłoby być Polską Republiką Ludowo-Demokratyczną .

 • baby1

  Oceniono 8 razy 6

  Kim z byle kim nie rozmawia. Jego rozmówcy, to współczesna wielka trójka: Trump, Putin, Xi Jinping i wystarczy.

 • laik404

  Oceniono 20 razy 6

  Prawdziwi koledzy się spotkali - tym razem.

  Jeden i drugi nie może żyć bez wkładania kija w szprychy innym.
  Jeden i drugi ma w pogardzie własny naród.
  Jeden i drugi bez propagandy by nie istniał.

 • melmakianin

  Oceniono 11 razy 5

  prywatny pociąg Kim Dzong Una -jaki wurwa prywatny... zapracował ?

 • lokis_jarl

  Oceniono 3 razy 3

  ale gustowny "kapelino" Kim włożył

 • onudma

  Oceniono 9 razy 3

  "Przywitano go chlebem i solą "

  Ale czy skosztował?
  Bo na pewno ma alergię na nowiczoka.

 • justas32

  Oceniono 5 razy 3

  Jak odda hołd lenny Srebrnej Balbinie - to na Dworcu Głównym w Warszawie powita go Adrian ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX