Trzęsienie ziemi na Filipinach. Z basenu na dachu 190-metrowego wieżowca spadł wodospad [WIDEO]

Z wieżowca Anchor Skysuites w Manili spadła kaskada wody. Wydostała się z położonego na dachu budynku basenu, gdy Filipinami wstrząsnęło potężne trzęsienie ziemi.

Nagrania wideo, które obiegają internet, pokazują moment, w którym trzęsienie ziemi spowodowało wydostanie się wody z niecki basenu na szczycie 190-metrowego wieżowca mieszkalnego Anchor Skysuites w centrum stolicy Filipin, Manili. Na niektórych filmach widać biegnących przechodniów, którzy uciekają przed potężnym wodospadem, spadającym z boku budynku.

Trzęsienie ziemi na Filipinach. Są ofiary śmiertelne

Woda wylała się z basenu na szczycie Anchor Skysuites w czasie trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,3, do którego doszło w wielkanocną niedzielę. W jego wyniku 11 osób zginęło, a 20 zostało rannych. Kolejne 20 osób uznaje się za zaginione. Epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się w odległości 60 kilometrów na północny-zachód od Manili. 

 

Filipiny są jednym z najbardziej podatnych na katastrofy naturalne krajów na świecie. Ze względu na położenie Filipin na tak zwanym „pierścieniu ognia” - aktywnym sejsmicznie łuku wulkanów i linii uskokowych w basenie Pacyfiku kraj ten nawiedzają częste trzęsienia ziemi i erupcje wulkaniczne.

Dzięki działalności Greenpeace możesz wspierać rozwój ekologicznego rolnictwa. Wpłać datek >>

Wspieraj działania na rzecz rolnictwa dobrego dla ludzi, zwierząt i planetyWspieraj działania na rzecz rolnictwa dobrego dla ludzi, zwierząt i planety Fot. greenpeace.pl

Więcej o:
Komentarze (55)
Trzęsienie ziemi na Filipinach. Z basenu na dachu 190-metrowego wieżowca spadł wodospad [WIDEO]
Zaloguj się
 • lese_majeste

  Oceniono 11 razy 9

  umieszczanie dużego zbiornika wody na górze wieżowca jest bardzo częste, woda ta służy jako izolacja termiczna i jednocześnie zabezpiecznie na wypadek pożaru i wcale nie ttrzeba się w niej kąpać

 • pas964

  Oceniono 6 razy 6

  Woda wylała się z basenu na szczycie Anchor Skysuites w czasie trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,3, do którego doszło w wielkanocną niedzielę. W jego wyniku 11 osób zginęło, a 20 zostało rannych.
  Zginęło w wyniku wylania wody, czy trzęsienia ziemi.

 • welarg

  Oceniono 8 razy 6

  Nadzwyczaj mądre posunięcie - ulokować otwarty basen na dachu wieżowca w miejscu często nawiedzanym trzęsieniami ziemi. Taki basen z wodą ogranicza wpływ drgań, gdyż zwrot siły bezwładności wody jest przeciwny do zwrotu przyspieszenia całego układu. Błąd polega jedynie na zastosowaniu zbyt niskich ścianek zewnętrznych wokół basenu.

 • giles

  Oceniono 4 razy 4

  wodospady nie spadaja. to niedopuszczalne, zeby dziennikarz najwazniejszej opiniotworczej gazety nie nie byl w stanie napisac prostego tytulu po polsku.

 • iffa4

  Oceniono 14 razy 4

  Nadzwyczaj mądre posunięcie - ulokować otwarty basen na dachu wieżowca w miejscu często nawiedzanym trzęsieniami ziemi.
  Projektant basenu często z niego korzysta?

 • yamata

  Oceniono 2 razy 2

  Wylała się woda... Mam nadzieję że bez zawartości? Nikt nie pływał w tym zbiorniku? Oby...

 • piotr332211

  Oceniono 2 razy 2

  Dobrze, że z tego basenu tylko woda wypadła

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX