Jest nagranie z chwili przed atakiem na Sri Lance. Widać podejrzanego z plecakiem, głaszcze dziecko

Na Sri Lance doszło w niedzielę do serii zamachów, z których najgorszy pod względem liczby ofiar miał miejsce w kościele w Negombo. Lokalne media dotarły do nagrania, na którym widać domniemanego sprawcę. Tuż przed wybuchem zatrzymuje się, by pogłaskać dziewczynkę.

Według najnowszych informacji liczba ofiar niedzielnych ataków terrorystycznych na Sri Lance wzrosła do 321. Około 500 osób zostało rannych - podaje BBC. Na Sri Lance obowiązuje stan wyjątkowy i godzina policyjna. 

We wtorek, dwa dni po zamachach, tzw. Państwo Islamskie opublikowało komunikat, w którym twierdzi, że stoi za zamachami i nazywa sprawców swoimi "żołnierzami". Opublikowano też nagranie, w którym domniemani zamachowcy przysięgają wierność liderowi organizacji. Nie wiadomo jednak, w jakim stopni PI rzeczywiście było zaangażowane w ataki.

W związku z zamachami do tej pory zatrzymano ponad 40 osób, w tym jednego obywatela Syrii. Pojawiają się nowe informacje, które pozwalają lepiej prześledzić bieg wydarzeń. Lokalne media zdobyły nagranie, na którym widać mężczyznę podejrzewanego o bycie jednym ze sprawców. Na materiale z kamery ochrony można zobaczyć, jak mężczyzna z dużym plecakiem wchodzi do kościoła św. Sebastiana w Negombo na chwilę przed wybuchem. Zamachowiec-samobójca zdetonował tam ładunek wybuchowy podczas wielkanocnej mszy. W tej eksplozji zginęło ponad 100 osób - więcej niż w którymkolwiek z pozostałych ataków. 

Mężczyzna na nagraniu idzie z plecakiem w kierunku kościoła. Widać, jak po drodze głaszcze po głowie małą dziewczynkę. Inna kamera pokazuje, jak wchodzi do środka świątyni. Na udostępnionych nagraniach nie widać momentu wybuchu. 

Więcej o:
Komentarze (51)
Zamachy na Sri Lance. Na nagraniu widać podejrzanego z dużym plecakiem
Zaloguj się
 • ceppisowski

  Oceniono 18 razy 8

  po ch...... media calego swiata pokazuja ryj przyglupa i czesto nazwiska przyglupow?
  Robicie z nich bohaterow i jest to rodzaj instrukcji dla innych przyglupow

 • wesslingharald

  Oceniono 16 razy 8

  Facet z dziewczynką to jeden z jego wspólników.

 • pacynek.pacynkowski

  Oceniono 9 razy 5

  Dramat. Przebrzydły psychol

 • ps11111ps

  Oceniono 7 razy 1

  Zamachowiec powinien dostać nagrodę człowieka roku TV Trwam za wkład w budowę kościoła. Nic tak nie jednoczy wspólnoty jak tragedia oraz świadomość bycia prześladowaną. Za komuny kościół w Polsce rozkwitał i święcił triumfy popularności wśród wiernych właśnie ze wzgląd na prześladowanie przez władzę. Teraz biskupi również się cieszą, że zamach zatrzyma odpływ wiernych ze wspólnoty.

 • zz1026

  Oceniono 7 razy 1

  "We wtorek, dwa dni po zamachach, tzw. Państwo Islamskie opublikowało komunikat, w którym twierdzi, że stoi za zamachami i nazywa sprawców swoimi "żołnierzami". "

  pierdu pierdu

  panstwo islamskie to taka marka franczyzowa
  kazdy moze sie pod nia podpiac

  jakbym ja jutro wszedl do sejmu i rozstrzelal 50 osob to tez panstwo islamskie by sie do tego przyznalo

  taka ciekawostka
  do zamachu na wtc na samym poczatku przyznalo sie ponad 50 organizacji terrorystycznych
  co by nie bylo w tej branzy ilosc zamachow swiadczy o jakosci

 • kolega.zenka

  Oceniono 5 razy 1

  Na pewno jest to zamachowiec. Widać, jak w prawej ręce coś trzyma. Prawdopodobnie zdalny przycisk detonatora. No i z dużym plecakiem wchodzi pomiędzy ludzi w kościele. Facet z dziewczynką to rodzina z którą się pożegnał.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 10 razy 0

  Jak to jest, że dżihadyści atakują ostatnio w tak niemuzułmańskich krajach jak Nowa Zelandia albo Sri Lanka?

 • zec

  Oceniono 1 raz -1

  Czy milionerzy i tłuszcza pospolita rzucają już kasiorką na odbudowę kościołów i pomoc dla ofiar?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX