Rosja. Przywódca Korei Północnej spotka się z Władimirem Putinem

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un spotka się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Informację tę potwierdziła północnokoreańska agencja prasowa (KCNA).

Spotkanie polityków zostało potwierdzone także przez rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa, który w oficjalnym oświadczeniu wyznał, że rozmowy zaplanowane są na koniec kwietnia. Na razie jednak nie podano oficjalnego terminu i miejsca spotkania obydwu przywódców.

Rosja. Spotkanie Kim Dzong Una i Władimira Putina może odbyć się jeszcze w tym tygodniu

Termin zależeć będzie przede wszystkim od kalendarza wizyt zagranicznych Władimira Putina. Prezydent Rosji spotka się z Kim Dzong Unem najprawdopodobniej w drodze na szczyt przywódców państw Pasa i Szlaku w Pekinie. Według południowokoreańskich i japońskich mediów spotkanie ma odbyć się we Władywostoku już w środę lub w czwartek. W mieście tym widziano już szefów protokołów dyplomatycznych obydwu państw.

Ostatnie spotkanie między przywódcami Korei Północnej i Rosji miało miejsce w 2011 roku. Wtedy ojciec Kima, Kim Jong-il spotkał się z ówczesnym prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem na Syberii. Rozmowy dotyczyły ponownego rozpoczęcia testów broni nuklearnej.

Zgodnie z tradycją Kim Dzong Un przyjedzie na spotkanie pociągiem -  jeśli rozmowy odbędą się rzeczywiście we Władywostoku, to podróż z Pjongjangu zajmie przywódcy Korei Północnej około 20 godzin.

Jedną z organizacji, która działa na rzecz ochrony klimatu jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

NIiedźwiedź greanpeaceNIiedźwiedź greanpeace greanpeace

Więcej o:
Komentarze (32)
Rosja. Przywódca Korei Północnej spotka się z Władimirem Putinem
Zaloguj się
 • cucanin

  Oceniono 4 razy 2

  Putin objaśni północnie koreańskiemu liderowi, na przykładzie Jugosławii, Libii, Iraku i innych krajów, zbombardowanych USA, że rozbrojenie, którego od Północnej Korei żąda Ameryka śmierci podobnie!!!

 • hiperon59b

  Oceniono 2 razy 2

  Nie można podać dokładnego terminu bo nie wiadomo jak długo będzie jechał pancerny pociąg z Korei Północnej do Władywostoku.

 • kangur_01

  0

  problem rozwiazany

 • senioryta13

  Oceniono 6 razy 0

  a ja sie pytam, gdzie jest Europa, jaka jest jej rola w dzisiejszym swiecie, czy tylko biznesy sie dla niej licza ?

 • dziadekjam

  Oceniono 3 razy -1

  Dobrze, że mają różne fryzury, bo by można ich pomylić:-)

 • dziadekjam

  Oceniono 12 razy -2

  " Prezydent Rosji spotka się z Kim Dzong Unem najprawdopodobniej w drodze na szczyt przywódców państw Pasa i Szlaku w Pekinie. Według południowokoreańskich i japońskich mediów spotkanie ma odbyć się we Władywostoku już w środę lub w czwartek."
  ======================================================
  Putin spotyka się z Kim Dzong Unem "przy okazji", a Trump musiał ekstra do Wietnamu zapychać:-)

 • obeznany

  Oceniono 16 razy -6

  No i odrodziło się Imperium zła. Putin wesprze każdego bandytę trzymającego za twarz ludność swojego kraju. Świat znów się dzieli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX