40 zatrzymano osób ws. zamachów na Sri Lance. Reuters: Po przesłuchaniach aresztowano Syryjczyka

Policja na Sri Lance po przesłuchaniach w związku z niedzielnymi zamachami terrorystycznymi zatrzymała w areszcie obywatela Syrii - poinformował Reuter powołując się na trzy źródła rządowe i wojskowe.

W wyniku serii zamachów na Sri Lance zginęło 310 osób, a prawie 500 zostało rannych. Lankijskie władze uważają, że zamachy przeprowadziła jedna z lokalnych, radykalnych grup islamistów. W związku z zamachami zatrzymano 40 osób, a po przesłuchaniu, jak podaje Reuters, aresztowano jedną - obywatela Syrii. Agencja powołuje się na trzy wojskowe i rządowe źródła. - Antyterrorystyczny oddział śledczy policji aresztował w związku atakami obywatela Syrii po tym, jak przesłuchano miejscowych podejrzanych - cytuje anonimowe źródło Reuters. Agencja nie precyzuje, co stało się z pozostałymi zatrzymanymi.

Zamachy na Sri Lance. Władze podejrzewają lokalnych ekstremistów

Celami zamachów na Sri Lance, przeprowadzonych w niedzielę wielkanocną, były trzy kościoły i cztery hotele. Władze podały, że znaleziono też bombę niedaleko lotniska, ale została ona unieszkodliwiona. 

Wśród ofiar śmiertelnych jest kilkudziesięciu obcokrajowców, cały czas spływają informacje o ich narodowościach. Nie ma potwierdzenia, że wśród zabitych są Polacy, wiadomo już natomiast, że zginęli m.in. obywatele USA, Indii i Brytyjczycy. Rząd podejrzewa, że za zamachami stała grupa radykalnych islamistów z grupy National Thowheeth Jama’ath o międzynarodowych powiązaniach. Śledczy mówią o udziale siedmiu zamachowców samobójców. Jak podano, władze otrzymały ostrzeżenie dwa tygodnie przed tragedią. 

W kraju wprowadzono stan wyjątkowy. Na Sri Lance nie można tymczasowo korzystać z mediów społecznościowych.

Więcej o:
Komentarze (23)
40 zatrzymano osób ws. zamachów na Sri Lance. Reuters: Po przesłuchaniach aresztowano Syryjczyka
Zaloguj się
 • koenzymq10

  Oceniono 20 razy 16

  pamiętajcie, dzieci rodzą się bez religii. i to jest najpiękniejszy okres w ich życiu.

 • eisbergh

  Oceniono 15 razy 7

  ...a jak zaczna przesluchiwac tego syryjczyka, to wyjdzie, jak w tym dowcipie o amerykanskim tajnym agencie w zsrr: pijesz jak ruski, gadasz jak ruski, ale nie jesteś ruski. dlaczego? bo u nas czarnych njet. ...z ta roznica, ze ow syryjczyk doskonale zna rosyjski, a i syryjczykow u nich pod dostatkiem

 • saves

  Oceniono 15 razy 5

  Pokój według islamu będzie wtedy, gdy wszyscy będą wyznawać wiarę proroka. Do tego czasu wszelkie metody nawracania są dozwolone. Ta jest jedną z nich.

 • krystoff2

  Oceniono 8 razy 4

  Pewnie winni są sami chrześcijanie. Tak samo jak życzi odpowiadają za holokaust.. Bo gdyby nie było jednych i drugich - Neron i Hitler mieliby czeste rączki.

 • facio60

  Oceniono 19 razy 3

  Patrzcie, nie biorą 500+, nie chodzą do kościoła katolickiego, nie głosują na Prezesa, a zamachy krwawe. Nie przypominam sobie abyśmy w Polsce powojennej mieli z czymś takim do czynienia. A przecież niektóre media usilnie usiłują nam sprzedać postać radosnej i niewinnej wiary w pewnego proroka.

 • markowski222

  Oceniono 2 razy 2

  Obywatel Syrii. Zapewne jeden z ISIS, który uciekł i przedostał się do Sri Lanki, albo, co jest możliwe ramiona ISIS obejmują też małe grupy w Azji. Z pewnością są też w Europie, niestety

 • wesslingharald

  Oceniono 14 razy 2

  W tym wypadku, jak i w wielu innych, religia nie ma nic do rzeczy. Religie sa tylko poręcznym narzędziem. Oczywiście prawdziwi organizatorzy tego rodzaju zamachów chcą, abyśmy myśleli inaczej. To takie łatwe i efektowne, wieszać psy na katolikach, muzułmanach, buddystach ... Społeczności forumowe ma swojego wroga, wystarczy dokładać do pieca i interes spokojnie się kręci. Prawdziwy interes - wpływy, władza, ropa, uran, diamenty, narkotyki itd. :)

 • 1111pln

  Oceniono 13 razy 1

  ruSSki Syryjczyk? Nihil novi sub sole...

 • beton44

  Oceniono 25 razy 1

  Co to za islamofobiczna nagonka - natychmiast dać temu panu Syryjczykowi azyl u Makreli !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX