Cypr. Zatrzymano pierwszego seryjnego mordercę. Mężczyzna poznawał swoje ofiary przez aplikacje randkowe

Cypryjska policja zatrzymała 35-letniego oficera Gwardii Narodowej, który jest podejrzany o zabicie trzech osób - dwóch kobiet oraz 6-letniej dziewczynki. Mężczyzna poznawał swoje ofiary za pośrednictwem aplikacji randkowej.

Zwłoki jednej z kobiet odkrył niemiecki turysta podczas wycieczki do kopalni Mitsero, nieopodal Nikozji. Z powodu deszczowej pogody poziom wody w jaskini podniósł się, a ciało kobiety wypłynęło na powierzchnię. 

Cypr. Aresztowano 35-letniego oficera Gwardii Narodowej. Miał zabić trzy osoby

Odnalezione w jaskini ciało należało do 38-letniej obywatelki Filipin, Mary Rose Tiburcio, która zaginęła rok temu wraz ze swoją 6-letnią córką. W tym samym miejscu znaleziono także ciało innej kobiety, Ariany Palanas Lozano, która również pochodziła z Filipin. Prawdopodobnie zginęła 40 dni po tym, jak zamordowano 38-letnią Tiburcio i prawdopodobnie jej dziecko. Poszukiwania ciała sześciolatki nadal trwają, ale do tej pory nie przyniosły żadnych rezultatów - informuje portal Greek Reporter

W związku ze sprawą zatrzymano 35-letniego oficera cypryjskiej Gwardii Narodowej. Mężczyzna został aresztowany, a podczas przesłuchania przyznał się do winy. Zeznał, że udusił pierwszą z ofiar podczas stosunku seksualnego. Zaznaczył jednak, że nie zabił jej 6-letniej córki. Z zeznań podejrzanego wynika, że dziewczynka zakrztusiła się wymiocinami, kiedy mężczyzna uprawiał seks z jej matką. Kiedy kobieta zaczęła krzyczeć, podejrzany zaczął ją dusić, a następnie pozbył się ciał obu Filipinek - relacjonuje RMF FM

"Pierwszy seryjny morderca w historii Cypru" poznawał ofiary przez aplikacje randkowe

W czasie zeznań mężczyzna przyznał, że miał "słabość" do kobiet pochodzących z Filipin. Swoje ofiary poznawał za pośrednictwem aplikacji randkowych. Obie jego ofiary mieszkały i pracowały na Cyprze. Filipińczycy są jedną z największych mniejszości na tej wyspie. 

Szef policji Zacharias Chrysostomou powiedział dziennikarzom: „Policja i społeczeństwo cypryjskie stoją w obliczu przestępstwa bezprecedensowego dla Cypru” - informuje Daily Mail. Cypr jest krajem, w którym poziom przestępczości jest niski, dlatego sprawa 35-letniego oficera Gwardii Narodowej wstrząsnęła opinią publiczną. Podejrzany o zabójstwo trzech osób mężczyzna nazywany jest przez lokalne media "pierwszym seryjnym mordercą w historii Cypru".

Jedną z organizacji, która działa na rzecz ochrony klimatu jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

NIiedźwiedź greanpeaceNIiedźwiedź greanpeace greanpeace

Więcej o:
Komentarze (10)
Cypr. Zatrzymano pierwszego seryjnego mordercę. Mężczyzna poznawał swoje ofiary przez aplikacje randkowe
Zaloguj się
 • zdanie

  Oceniono 11 razy 7

  A co z Kajetanem Poznańskim? Mamusia załatwiła psychiatryk i medialną ciszę?

 • kluski_z_dyni

  Oceniono 6 razy 4

  Jakim to trzeba być skur****nem, żeby coś takiego zrobić...

 • rozal1971

  Oceniono 2 razy -2

  "Zatrzymano pierwszego seryjnego mordercę"
  Pierwszego w historii Cypru? Czy pierwszego w tym roku, miesiącu, tygodniu?
  A może było ich więcej i na razie zatrzymali jednego z wielu?

 • zbik_kapitan

  Oceniono 10 razy -8

  podejrzany o zabicie trzech osób - dwóch kobiet oraz 6-letniej dziewczynki. Mężczyzna poznawał swoje ofiary za pośrednictwem aplikacji randkowej.

  Tę 6-letnią ofiarę też poznał za pośrednictwem aplikacji randkowej?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX