Zamachy na Sri Lance. USA pomogą w odnalezieniu sprawców. Jest deklaracja Donalda Trumpa

Prezydent USA Donald Trump obiecał, że Amerykanie pomogą Sri Lance postawić przed sądem sprawców niedzielnego ataku terrorystycznego.

Zobowiązanie miało paść podczas rozmowy telefonicznej prezydenta USA z premierem Sri Lanki Ranilem Wickremesinghem - poformował rzecznik Białego Domu.

We niedzielnym ataku terrorystycznym zginęło 290 osób, a około 500 zostało rannych. Lankijskie władze poinformowały, że sześć z ośmiu ataków zostało przeprowadzonych przez zamachowców-samobójców.

Kto stoi za zamachami na Sri Lance?

Według władz Sri Lanki, zamachy przeprowadziła lokalna grupa islamskich ekstremistów przy wsparciu międzynarodowych organizacji terrorystycznych. Dziś odnaleziono kolejny ładunek wybuchowy, a także kilkadziesiąt detonatorów, które mogły posłużyć do przygotowania kolejnych bomb.

Do zamachów przeprowadzonych w kościołach oraz hotelach jak dotychczas nie przyznała się żadna organizacja. Po atakach bombowych władze Sri Lanki zatrzymały 24 osoby.

Jedną z organizacji, która działa na rzecz ochrony dzikiej przyrody jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (55)
Zamachy na Sri Lance. USA pomogą w odnalezieniu sprawców. Jest deklaracja Donalda Trumpa
Zaloguj się
 • zigzaur

  Oceniono 11 razy 5

  "My Amerykanie pomagamy. Pomagamy ale nie wyręczamy."
  Zbigniew Brzeziński

 • mederith

  Oceniono 17 razy 3

  Brawo Amerykanie. Mam nadzieje, ze dorwiecie tych skur.... i wyprujecie z nich flaki.

 • student_zebrak

  Oceniono 1 raz 1

  jak Donald mowi, ze zrobi, to mowi...
  czekaj tatka latka

 • stachu44

  Oceniono 3 razy 1

  A ilość ofiar liczona będzie w tysiącach.

 • wlkp88

  Oceniono 2 razy 0

  Prezydent Sri Lanki wiedział o atakach i co zro bil sobie alibi wyjazd zagraniczny i nic nie zrobił. Trochę słabe , wykorzystał Islamistow to tak na wielka skale zamachu terrorystycznego za tym musi byc potężne zaplecze .Hm cos tu nie gra Islammistow do zamachow bardzo latwo namowic.W Sumie duzo by zyskal sklocil dwie mniejszosci religijne politycznie zrzocil by na premiera z ktorym jest sklocony ale stracil by wplywy z turystyki no i smierc niewinnych osob

 • jasio1231

  Oceniono 6 razy 0

  "Prezydent USA Donald Trump obiecał, że Amerykanie pomogą Sri Lance postawić przed sądem sprawców niedzielnego ataku terrorystycznego."
  "........sześć z ośmiu ataków zostało przeprowadzonych przez zamachowców-samobójców."

  Nalezy sie domyslac, ze Pan Prezydent mial na mysli Sad Bozy. Rzeczywiscie Ameryka jest porezna i ma koneksje nawet w zaswiatach.

 • anna_pot

  Oceniono 10 razy 0

  w przypadku zamachów samobujczych sprawcy są zazwyczaj mocno rozczłonkowani

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX