Kolejna eksplozja w Kolombo na Sri Lance. Wybuchła panika. Nie jest jasne, czy to kontrolowana detonacja

Kolejna eksplozja na Sri Lance. Do wybuchu doszło w Kolombo, w pobliżu kościoła św. Antoniego, który w niedzielę był jednym z obiektów ataków terrorystycznych. Nie jest jasne, czy była to kontrolowana akcja.

W pobliżu zdarzenia był Michael Safi, reporter "Guardiana". Na nagranych przez niego filmach widać spanikowanych, uciekających ludzi, m.in. kobietę z małym dzieckiem, i słychać krzyki. 

Jak przekazał dziennikarz, powołując się na słowa policji, to eksplozja była kontrolowaną przez grupę saperów detonacją "podejrzanej paczki" znalezionej w samochodzie. Na miejsce przyjechały dwie karetki pogotowia. 

Wcześniej m.in. agencja Reutera podała, że w samochodzie stojącym w pobliżu kościoła eksplodował ładunek, gdy saperzy próbowali go rozbroić.

W mediach społecznościowych pojawiają się zdjęcia eksplodującego vana (znajdziecie je we wpisie poniżej). Widać na nim białe auto, wybuch i chmurę ognia. Część dziennikarzy zaznacza, że nie jest pewne, czy eksplozja rzeczywiście była kontrolowana.

Na zdjęciach agencji AP - w galerii zdjęć na górze artykułu - widać podobny biały pojazd i zgromadzone wokół niego służby.

Czytaj też: Jezus we krwi ofiar zamachów na Sri Lance. Polski mnich Dawid: na ścianach resztki ciał

Zamachy na Sri Lance

Rząd Sri Lanki ogłosił, że za wczorajsze zamachy terrorystyczne na Sri Lance odpowiada lokalna grupa islamskich ekstremistów o nazwie National Thowheeth Jama'ath. Oficjalnie nikt się nie przyznał do organizacji ataków. Od północy czasu miejscowego (20:30 czasu obowiązującego w Polsce) na Sri Lance ma obowiązywać stan wyjątkowy. Policja w Kolombo odnalazła 87 detonatorów, które mogły być użyte do kolejnych zamachów. 

Więcej o:
Komentarze (136)
Kolejna eksplozja w Kolombo na Sri Lance. Wybuchła panika
Zaloguj się
 • pt.nut

  Oceniono 13 razy 9

  Islam jest ok. 600 lat “mlodszy” od chrzescijsnstwa i radykalni muzulmanie postepuja podobnie, jak chrzescijsnie 6 wiekow temu ( pomijajac oczywiste roznice techniczne).

 • ghostnephilim

  Oceniono 17 razy 9

  To samo na Filipinach Mindanao.Pare procent muzułmanów a co wyrabiają.Zamachy,porwania, zabójstwa itd.Co zrobili z miastem Marawi po opanowaniu.Spalone kościoły,zabijanie nie muzułmanów.Sorry ale bajki o islamie jako religii pokoju można sobie darować.To bestialsko i nazizm religijny.To jak trąd.

 • sacc77

  Oceniono 12 razy 8

  Islam religią miłości i pokoju....

  A tak naprawdę, to TO JEST WOJNA!!!

  Wojna islamistów z całym cywilizowanym światem, w tym z tą częścią ich współwyznawców, którzy nie uznając ich szaleństwa chcą po prostu spokojnie, normalnie żyć.

  Zwycięstwo w tej wojnie jest możliwe ale pod jednym jedynym warunkiem - że przestaniemy się bawić w "ograniczone działania wojenne" a zaczniemy po prostu prowadzić pełnoskalową wojnę, której celem będzie zwycięstwo.

  Niestety, ale jest to wojna w której nie ma możliwości zawarcia kompromisu i opartego na nim pokoju. Nie ma co o tym marzyć, jeżeli na chłodno przeanalizuje się co mówi Koran na temat tego jak "wierni"mają traktować "niewiernych". W tej wojnie jeńców nie ma i nie będzie. Jak to swego czasu przed rozpoczęciem akcji powiedział jeden z generałów US Army: "Jeżeli będziecie mieli możliwość brania jeńców - to ich nie bierzcie."

  Czym kończy się prowadzenie wojny z kagańcem założonym przez polityków widać na przykładzie Wietnamu, gdzie USA spokojnie mogło tę wojnę wygrać i to bez użycia broni jądrowej ale... prezydencji Johnson oraz Nixon nie pozwalali atakować newralgicznych, kluczowych dla zwycięstwa celów.

  Albo my ich - albo oni nas... tertium non datur...

  PROGRAM MINIMUM DLA PRZECIWSTAWIENIA SIĘ ISLAMISTYCZNEJ ZARAZIE W EUROPIE:

  1. WYZNAWCOM ISLAMU ZAPEWNIĆ TAKI POZIOM SWOBÓD RELIGIJNYCH JAKI CHRZEŚCIJANIE MAJĄ W ARABII SAUDYJSKIEJ

  2. ZDELEGALIZOWAĆ W EUROPIE WSZELKIE ORGANIZACJE ISLAMISTYCZNE.

  3. ZAKAZAĆ FUNKCJONOWANIA SZKÓŁ KORANICZNYCH PRZY MECZETACH.

  4. OBJĄĆ ŚCISŁYM OFICJALNYM NADZOREM WSZELKĄ AKTYWNOŚĆ ISLAMISTÓW ORAZ FUNKCJONOWANIE MECZETÓW.

  5. W PRZYPADKU STWIERDZENIA JAKIEJKOLWIEK DZIAŁALNOŚCI ANTYPAŃSTWOWEJ - MECZETY ZAMYKAĆ ZAŚ OSOBY WINNE ALBO DEPORTOWAĆ DO KRAJU POCHODZENIA ALBO SKAZYWAĆ NA DŁUGOLETNIE (MINIMUM 25 LAT) WYROKI WIĘZIENIA BEZ PRAWA DO PRZEDTERMINOWEGO ZWOLNIENIA..

 • piskizmiski

  Oceniono 10 razy 6

  za islamistami zawsze stoi jakiś interes, kasa, której ktoś nie zarobił. Tu może chodzić o wiele, choćby o miliardowe wpływy z turystyki, pozwolenia na inwestycje na Sri Lance i in. finansowe przyczyny.
  A najmniej o "prześladowania religijne chrześcijan" jak to bredził w rozmowie dla tvn jakiś ksiądz-palotyn, który jest jedynie gościem na Sri Lance ale chętnie swoich gospodarzy oskarża.

 • lese_majeste

  Oceniono 6 razy 4

  eksplozja vana była zupełnie przypadkowa, jak i przypadkowo przewożono w nim 300kg materiałów wybuchowych z zapalnikiem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX