Zamachy na Sri Lance. W Kolombo znaleziono 87 detonatorów do bomb. Władze wytypowały podejrzanych

Policja Sri Lanki znalazła 87 detonatorów bomb w największym mieście kraju - Kolombo. Były umiejscowione w pobliżu głównego dworca autobusowego. Jednocześnie lankijski rząd stwierdził, że za zamachami stoi National Thowheeth Jama'ath - lokalna grupa islamskich ekstremistów.

Rząd Sri Lanki ogłosił dzisiaj, że za niedzielne zamachy terrorystyczne na Sri Lance odpowiada lokalna grupa islamskich ekstremistów o nazwie National Thowheeth Jama'ath (NTJ). Jak podaje "Guardian" nie jest jasne, jakie dowody mają lankijskie służby - czy opierają się na nowych przesłankach, czy łączą zamachy z ostrzeżeniami, jakie policja otrzymała 10 dni przed tragedią. Wynikało z nich, że NTJ planuje uderzyć w ważne świątynie chrześcijańskie na Sri Lance. "The Guardian" informuje, że na wyspie działa organizacja o podobnej nazwie - Sri Lankan Towheed Jamaat, nie jest jasne jednak, czy ostrzeżenie sprzed 10 dni jest powiązane właśnie z nią.

Zamachy na Sri Lance. Wprowadzono stan wyjątkowy

Jednocześnie w kraju trwa intensywne śledztwo mające dać odpowiedź na pytanie, czy za zamachami stoi międzynarodowa sieć terrorystyczna. Prezydent Sri Lanki Maithripala Sirisena ogłosił wprowadzenie na terytorium całego kraju od północy stanu wyjątkowego. Już teraz tymczasowo zablokowano możliwość korzystania z mediów społecznościowych. Władze tłumaczą, że działania te nie mają na celu ograniczania swobody wypowiedzi i podyktowane są jedynie walką z terroryzmem.

Do odpowiedzialności za zamachy wciąż nie przyznała się żadna z organizacji terrorystycznych. Władze Sri Lanki zaapelowały do społeczności międzynarodowej o pomoc w odnalezieniu organizatorów ataków, które były największymi od zakończenia dekadę temu na Sri Lance wojny domowej.

W wielkanocny poranek zamachowcy-samobójcy zdetonowali ładunki wybuchowe podczas mszy świętych w kościołach oraz hotelach na Sri Lance. W sumie przeprowadzono 8 eksplozji. Łącznie liczba ofiar wynosi ok. 290 osób, pół tysiąca zostało rannych.

Więcej o:
Komentarze (24)
Zamachy na Sri Lance. W Kolombo znaleziono 87 detonatorów do bomb. Władze wytypowały podejrzanych
Zaloguj się
 • 68jacekw

  Oceniono 29 razy 3

  A to niespodzianka! Wszyscy stawiali znowu na Świadków Jehowy,a tu sie okazuje ,ze to jacyś wyznawcy Allaha.Całe szczęście ,ze do Europy tak daleko ze Sri Lanki,moze tutaj nie dotrą.

 • razec11

  Oceniono 19 razy 1

  I znowu allachuakbary

 • losiu4

  Oceniono 15 razy -7

  znowu zaczęli ubogacać... i znowu chrześcijan, co o tyle dziwne że królującymi tam wyznaniami są bodajże buddyzm i hinduizm. Najwyraźniej wiedzą że chrześcijanie przebaczą. A buddyści i hinduiści by ich po prostu wyrżnęli po takim numerze.

  Pozdrawiam

  Losiu

 • yoric

  Oceniono 15 razy -7

  Czy w pierwszych artkyułach GW wyłaczyła komentarze? Wyłączyła.
  Wnioski kto dokonał zamachu zostawiam Wam.

 • jozbieszczad

  Oceniono 19 razy -9

  ***** W Kolombo znaleziono 87 detonatorów do bomb.

  A te "bomby" jeszcze sobie żyją wśród normalnych ludzi .

  #3
  Kolejny raz powtarzam ,że Chrześcijanie powinni potraktować ten zamach na Cejlonie jako WTC Katolików .
  Wyraźnie powiedzieć ,że kto nie jest z nami jest przeciwko nam.
  Multimiliarder ma środki i teraz motywację aby nas wesprzeć .

  Ps
  Cenzor właśnie oblałem wodą " Eskimosa cyklistę " aby kontynuować naszą tradycję dyngusa .

  pozdrawiam ........................................................................................................................Jozbieszczad

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX