Zagraniczne media opisują atak Pawłowicz na życzenia Mosbacher. Zalew antysemickich wypowiedzi

Krystyna Pawłowicz może już mówić o międzynarodowej sławie. Jej atak na ambasadorkę USA w związku z życzeniami na Pesach odnotowała agencja AP, a także izraelskie media. Opisywano nie tylko oburzenie posłanki, lecz także antysemickie komentarze, z którymi spotkał się wpis Georgette Mosbacher.

Sprawę opisywaliśmy w sobotę na Gazeta.pl - posłance Prawa i Sprawiedliwości Krystynie Pawłowicz nie spodobały się życzenia, które na Twitterze złożyła ambasador USA. Georgette Mosbacher 19 kwietnia życzyła żydom "pokoju i radosnego święta" Pesach, które tego dnia się rozpoczynało.

Sprawiło to, że Pawłowicz stwierdziła, że profil ambasador jest "chyba fejkowy". "Ktoś chce nas w tych dniach sprowokować" - pisała posłanka. Później stonowała wypowiedź, tłumacząc na Twitterze, że życzenia były stosowne, stwierdziła też, że nie wiedziała, że katolickie i żydowskie święto po prostu w tym roku przypadają w podobnym czasie.

Agencja Associated Press opisała sprawę, podkreślając, że Pawłowicz nazwała życzenia Mosbacher "prowokacją". Sama depesza nosi tytuł: "Ambasador USA w Polsce dostaje antysemickie odpowiedzi za życzenia na Pesach".

Atak Pawłowicz wywołał antysemickie komentarze. Piszą o tym media w USA i Izraelu

AP odnotowało też inny wpis, który pojawił się pod tweetem Mosbacher. Napisał go Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Narodowy.

Ja Pani Ambasador życzę natomiast nawrócenia na Świętą Wiarę Katolicką. Chrystus umarł i zmartwychwstał również dla Pani, pogan i wiarołomnych żydów!
Będę się modlił za wszystkie nawrócenia, wtedy wiele problemów dzisiejszego świata przestanie być aktualnych

- napisał Bąkiewicz.

Wiadomość AP wykorzystały serwisy dużych gazet, m.in. "The New York Times", "Washington Post", czy "Times of Israel". Odrobinę szerzej sprawę potraktował izraelski "Haaretz", który przypomniał ostatnie spory na Polski z Izraelem w tym kontekście.

Jedną z organizacji, która działa na rzecz ochrony oceanów i ich mieszkańców jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (750)
Ambasador USA w Polsce złożyła życzenia żydom. Krystyna Pawłowicz oburzona. Światowe media opisują sprawę
Zaloguj się
 • filosem

  Oceniono 220 razy 184

  My już w ogóle jesteśmy spaleni na arenie międzynarodowej. To co udało się wypracować przez 30 lat poszło w cholerę.

 • freud1

  Oceniono 175 razy 153

  Jesli tak wyglada wstawanie z kolan, to ja moze jeszcze troche poklecze.
  Albo nie, skocze na ulice skopac kukle Zyda, pozniej szybko do kosciolka poobrazac gejow, potem juz tylko msza, komunia i do wyrka.

  Ach, Swieta...

 • claudiusz

  Oceniono 151 razy 123

  mieszkam w Kanadzie od 37 lat i Polska w tym kraju jest postrzegana jako kraj antysemicki ,w ktorym sprawujaca wladze partia -pis - lamie konstytucje i demokracje..wstyd

 • polak66maly

  Oceniono 98 razy 80

  dzieki tej krowie teksty o wyssaniu antysemityzmu z mlekiem matki staja sie jak najbardziej zasadne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX