Wybory na Ukrainie. Rozpoczęła się debata Petro Poroszenki i Wołodymyra Zełenskiego

Ubiegający się o reelekcję Petro Poroszenko i komik Wołodymyr Zełenski spotkali się na stołecznym stadionie, by wziąć udział w debacie prezydenckiej. Wcześniej tłumy zwolenników Poroszenki zebrały się na wiecu poparcia w centrum Kijowa.

Debata prezydencka na Ukrainie odbywa się na Stadionie Olimpijskim w Kijowie. To miejsce wskazał komik Wołodymyr Zełenski, także on zdecydował o dacie - 19 kwietnia. Start debaty zaplanowano na godz. 19 czasu ukraińskiego (18 polskiego). Sztaby kandydatów ustaliły, że na stadionie olimpijskim staną dwie sceny - jedna dla Wołodymyra Zełenskiego, druga dla Petra Poroszenki i to stojąc na oddzielnych scenach kandydaci prowadzić będą debatę. Na trybunach zasiądą zwolennicy poszczególnych kandydatów. Debata potrwa godzinę, poprzedzona zaś będzie koncertem ukraińskich artystów.

Śledź naszą relację na żywo z debaty na Ukrainie >>>

Wcześniej na wiecu w centrum stolicy zgromadziło się kilka tysięcy osób. Przemówił do nich Petro Poroszenko. Apelował do patriotycznych i prozachodnich uczuć Ukraińców. Jak zaznaczył, z deklaracji jego oponenta Wołodymyra Zełenskiego i jego współpracowników coraz częściej wyziera obraz Małorosji.

Jak dodał - Ukrainie grozi cofnięcie państwa do przeszłości. Zdaniem Petra Poroszenki, Ukrainie proponuje się polityczny eksperyment, aby Ukraińcy zrezygnowali z wolności, godności i europejskiej przyszłości. Na podstawie ostatnich sondaży przedwyborczych można wnioskować, że wybory na Ukrainie wygra komik Wołodymyr Zełenski. W badaniu przeprowadzonym na tydzień przed wyborami głos na Zełenskiego zadeklarowało 48 proc., gdy na obecnego prezydenta kraju Poroszenkę - 17 proc.

Jedną z organizacji, która działa na rzecz ekologicznego rolnictwa jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (21)
Wybory na Ukrainie. Rozpoczęła się debata Petro Poroszenki i Wołodymyra Zełenskiego
Zaloguj się
 • zagraniczny-online

  Oceniono 8 razy 2

  wyglada na to ze doplyw sily roboczej na nastepne 20 lat mamy zapewniony ...

 • lubat

  Oceniono 5 razy 1

  Widziałem duże fragmenty dyskusji przekazywane przez TV Rossija. Obaj kandydaci dyskutowali na jednej scenie, a nie na dwóch - jak podano w tekście. Stali bardzo blisko siebie. Dyskusja była bardziej kulturalna, niż się spodziewałem, chociaż były ostre słowa.
  Podobno publiczność na stadionie bardziej wspierała "komika", niż "tragika". Nie słyszałem też, by były jakieś ekscesy między zwolennikami obydwu kandydatów, co w Polsce nie byłoby taką oczywistą oczywistością.

 • veni.vici

  Oceniono 6 razy 0

  ładny mi komik... syn profesora cybernetyki, ukraiński satyryk, aktor filmowy, scenarzysta, producent i polityk... absolwent prawa... no ale jak się chce psa uderzyć, zawsze się kij znajdzie

 • jrb11

  Oceniono 6 razy -2

  Dodziubali sie idioci z planety Kijow. Po latach dzibania niedzwiedzia w koncu niedzwiedz zrobil im podarek w nalozeniu sankcji tak za przykladem ekcepxjonalistiw. Mianowicie senkkcji wpostaci kancelacji dostawy oleju i produktow olejowych. No teraz kolej na ten wspanialomyslny zachod by dostarczyc to na planete Kijow za darmo bo nie maja czym placic. To koniec tego bagna planety.A zostal jeszcze do odciecia gaz jak beda wiecej szczekac.
  Ch-wala Ukrainie przed kompletna katastrofa ekonomiczna. Zgodnie z planami oligarchow zydowwskich do wyludnienia jej ze slowian i przygotowania drugiego wschodniego panstwa zydowskiego na druga ucieczke zydow.Tym razem z Izraela i Nliskiego wschodu. A moze i z Eutropy???

 • 31.februarius

  Oceniono 8 razy -2

  tutaj LIVE, żeby Wam nikt z mózgu wody nie robił;
  y o u t u .be/Ei1_hzGpBQc

 • pik111

  Oceniono 6 razy -4

  Słuchając Poroszenki to tak jakby słuchało się Schetyny i opozycji np taki tekst " aby Ukraińcy zrezygnowali z wolności, godności i europejskiej przyszłości"

 • nic_wam_to_nie_da

  Oceniono 7 razy -5

  Ależ tam pięknie miesza Putin. Maksymalnie za rok wieszcze Majdan 2.0

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX