Zełenski i Poroszenko w końcu zmierzą się w debacie. Dziwna formuła rozmów - staną na dwóch scenach

Petro Poroszenko i Wołodymyr Zełenski, kandydaci w II turze wyborów prezydenckich na Ukrainie, w końcu zmierzą się w debacie. Nie będzie to jednak sztampowe spotkanie: zaplanowany jest koncert, wszystko odbywać się będzie na Stadionie Olimpijskim w Kijowie, a rywale staną na dwóch oddzielnych scenach.

W piątek, w przeddzień ciszy wyborczej, na Ukrainie ma odbyć się debata kandydatów na prezydenta: Petra Poroszenki i Wołodymyra Zełenskiego. Różnić będzie się jednak od klasycznej, politycznej debaty - odbędzie się na Stadionie Olimpijskim w Kijowie.

To miejsce wskazał komik Zełenski, także on zdecydował o dacie - 19 kwietnia. Start debaty zaplanowano na godz. 19 czasu ukraińskiego (18 polskiego).

Początkowo Petro Poroszenko nie chciał przystać na tę godzinę, ponieważ zbiegała się ona z terminem obligatoryjnej dla kandydatów debaty w publicznej telewizji, na którą Zełenski nie miał zamiaru przychodzić. W końcu jednak starający się o reelekcję Petro Poroszenko się zgodził.

Sztaby kandydatów ustaliły, że na stadionie olimpijskim staną dwie sceny - jedna dla Wołodymyra Zełenskiego, druga dla Petra Poroszenki i to stojąc na oddzielnych scenach kandydaci prowadzić będą debatę. Na trybunach zasiądą zwolennicy poszczególnych kandydatów. Debata potrwa godzinę, poprzedzona zaś będzie koncertem ukraińskich artystów.

Wybory na Ukrainie. Sondaże dają zwycięstwo Zełenskiemu

To nie pierwsza taka niesztampowa aktywność w trakcie kampanii wyborach prezydenckich na Ukrainie. Wcześniej, także na wniosek Zełenskiego, kandydaci przeszli - na oczach widzów - badania pod kątem obecności substancji psychoaktywnych.

Wcześniej podobna debata miała odbyć się także na Stadionie Olimpijskim, ale nie dotarł na nią Zełenski, który nie przystał na termin wskazany przez Poroszenkę. Mimo to Petro Poroszenko przybył na Stadion Olimpijski, wokół którego zgromadzili się jego zwolennicy, i przemówił do nich.

Na podstawie ostatnich sondaży przedwyborczych można wnioskować, że wybory na Ukrainie wygra komik Wołodymyr Zełenski. W badaniu przeprowadzonym na tydzień przed wyborami głos na Zełenskiego zadeklarowało 48 proc., gdy na obecnego prezydenta kraju Poroszenkę - 17 proc.

Jedną z organizacji, która działa na rzecz ekologicznego rolnictwa jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (23)
Wybory na Ukrainie. Debata Petra Poroszenki i Wołodymyra Zełenskiego na Stadionie Olimpijskim
Zaloguj się
 • claudiusz

  Oceniono 11 razy 3

  blazen na prezydenta!!...to bedzie tak jak w Polsce...

 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 12 razy 2

  Zełeński to dla mnie Stan Tymiński bis! Współczuję Ukraińcom!

 • chi-neng

  Oceniono 7 razy 1

  U nas rząd podpatrzył etstradowo-teatralno-cyrkowe maniery ukraińskie ( albo odwrotnie, oni od nas; Kukiz i Pietrzak....) i tym sposobem pobija Ukraine, bo strajk nauczycielski 'załatwia' na stadionie.

 • 2majtek1

  Oceniono 9 razy -1

  Na jakiej podstawie obrażacie człowieka który zostanie prezydentem
  jednego z większych państw w Europie ?
  Czy aktor nie może być dobrym prezydentem
  a co powiecie o Ronaldzie Reaganie ?
  To jest wybór naszego sąsiada i to całkiem ważnego
  bo z pozostałymi już jesteśmy totalnie skłóceni .

 • pedro.666

  Oceniono 9 razy -1

  Kurde, to tak jakby u nas prezydentem miał zostać Olbrychski, bo kiedyś zagrał Piłsudskiego... Jaja jak berety... no ale i tak sto razy lepszy ten cyrk, od tego, co mamy w różnych Rosjach, Białorusiach, czy innych Kazachstanach. To jest JEDNAK demokracja i JEDNAK prawdziwe wybory...

 • vomitorium1

  Oceniono 9 razy -1

  " ... rywale staną na dwóch oddzielnych scenach."
  powinni stanąć na jednej
  (i zagrać
  w salonowca)

 • justas32

  Oceniono 11 razy -1

  Wszystko jedno który wygra - każdy z nich to porażka polityczna Ukrainy i gwarancja dalszej biedy ...

 • f1909

  Oceniono 9 razy -1

  Ciekawe jaki procent Ukraińców wciąż kupuje ten KIT ?

 • remo29

  Oceniono 3 razy -1

  Przyjdzie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX