19-letnia Nusrat zawiadomiła policję, że molestował ją dyrektor szkoły. Została spalona żywcem

19-letnia mieszkanka Bangladeszu Nusrat Jahan Rafi zawiadomiła policję o tym, że była molestowana przez dyrektora szkoły. Po tym próbowano ją przymusić do wycofania oskarżeń. Gdy się nie zgodziła, sprawcy oblali ją naftą i podpalili. Dziewczyna zmarła w szpitalu.

Do brutalnego morderstwa doszło w niewielkiej miejscowości ok. 100 km do stolicy Bangladeszu, Dhaki. 27 marca, gdy Nusrat Jahan Rafi była w szkole, dyrektor wezwał ją do gabinetu i zaczął dotykać. Nastolatce udało się uciec. Molestowanie jest w kraju tematem tabu i wiele ofiar milczy na ten temat. Jednak Nusrat zdecydowała się powiadomić policję - opisuje BBC.

Już w tym momencie pojawiły się problemy. Nie zapewniono jej komfortowych warunków do złożenia zeznań. Przesłuchujący ją policjant nagrywał rozmowę telefonem, a później nagranie wyciekło do internetu. Widać na nim, że dziewczyna jest poruszona, zakrywa twarz dłońmi, a policjant przekonuje, że jej sprawa to "nic wielkiego".

"Będę walczyć z tym przestępstwem do mojego ostatniego tchu"

Policja zatrzymała dyrektora - ale sytuacja Nusrat tylko się po tym pogorszyła. W miejscowości zaczęły się protesty, których uczestnicy domagali się zwolnienia go z aresztu. Za demonstracjami stali dwaj uczniowie, a pojawili się na nich lokalni politycy. Rodzina 19-latki zaczęła obawiać się o jej bezpieczeństwo.

Pomimo tego niespełna dwa tygodnie później Nusrat poszła do szkoły, by napisać egzamin końcowy. Jej brat chciał jej towarzyszyć, ale nie wpuszczono go do budynku. W szkole kilka uczennic powiedziało, że na dachu ktoś bije jej znajomych. Zabrały tam dziewczynę. Tam otoczyło ją pięć osób ubranych w burki, czyli zakrywające prawie cała twarz nakrycie głowy, noszone przez niektóre muzułmanki. Sprawcy żądali, by wycofała swoje oskarżenia. Dziewczyna nie zgodziła się. Po tym oblali ją naftą i podpalili.

Miało to wyglądać na samobójstwo, jednak 19-latka przeżyła i zdołała złożyć zeznania o tym, co się stało. Jeden ze sprawców przytrzymywał jej głowę, dlatego nie oblano jej naftą. Jednak Nusrat doznała poparzeń 80 proc. ciała. Ponieważ lokalny szpital nie był w stanie jej pomóc, wysłano ją do stolicy. Z obawy, że umrze, zanim tam dotrze, nagrała oświadczenie w karetce. - Nauczyciel mnie dotykał. Będę walczyć z tym przestępstwem do mojego ostatniego tchu - mówiła. Zeznała też, że wśród napastników byli uczniowie jej szkoły.

Sprawa nabrała dużego rozgłosu w mediach w Bangladeszu, które informowały o jej stanie zdrowia. 10 kwietnia, po czterech dniach od ataku, Nusrat umarła. Na jej pogrzeb przyszły tysiące ludzi. 

Policja zatrzymała 15 osób, z których siedem jest podejrzewanych o współudział w morderstwie. Dyrektor pozostaje w areszcie. Premier Sheikh Hasina Wajed spotkała się z rodziną nastolatki i zapewniła, że żadnego ze sprawców nie ominie sprawiedliwość.

BBC opisuje, że sprawa Nusrat wywołała duże protesty przeciwko temu, co stało się nastolatce i traktowaniu ofiar przemocy seksualnej w Bangladeszu. 

Więcej o:
Komentarze (541)
19-letnia Nusrat zawiadomiła policję o molestowaniu. Została spalona
Zaloguj się
 • cozano

  Oceniono 155 razy 113

  Przypomina trochę sytuacje, gdzie molestowane przez księży dzieci, a także ich rodzice, są poddawani terrorowi psychicznemu przez mieszkańców wiosek. Wystarczy sobie przypomnieć sytuację z Tyławy, gdzie nie tylko wiocha wystąpiła przeciwko ofierze pedofilii, ale i "autorytety moralne" jak abp Michalik, czy gwiazda pisowska Piotrowicz.

 • filosem

  Oceniono 94 razy 92

  Niesamowicie odważna dziewczyna. I niesamowicie honorowa. Szacun. Straszny zal ze taka osoba, z tak silnym charakterem, dziś już nie żyje.

 • 1111pln

  Oceniono 102 razy 78

  Tak wygląda fanatyzm religijny. Bez znaczenia jest jakiej religii wyznawcą jest fanatyk...

 • 6drabin

  Oceniono 61 razy 45

  A ludziom w Europie wydaje się, że mają problemy.
  Na świecie jest tyle ludzkich dramatów, o których nigdy się nie dowiemy...

 • obserwatoriumpolityczne.pl

  Oceniono 47 razy 43

  Ci napastnicy z lbami wypranymi religia, to nie sa ludzie, to s/cierwa.

 • kieszonkowiec12

  Oceniono 30 razy 26

  Islam to niestety religia i świat zdominowany przez mężczyzn. Im wolno wszystko, kobiety to bierne ofiary swojego losu. Szkoda dziewczyny. Czas, żeby w dobie technologii w końcu islam przeszedł rewolucję jak u nas w Europie. Może kiedyś?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX