Raport Muellera z "rosyjskiego śledztwa" ujawniony. Donald Trump: Gra skończona

Amerykański Departament Sprawiedliwości ujawnił raport z "rosyjskiego śledztwa" specjalnego prokuratora Roberta Muellera. Z dokumentu wynika, że nie znaleziono dowodów na zmowę sztabu wyborczego Donalda Trumpa z Rosją. Prezydentowi USA nie postawiono także zarzutu utrudniania śledztwa.

Specjalny prokurator Robert Mueller badał szereg powiązań i kontaktów członków sztabu wyborczego Donalda Trumpa z Rosjanami podczas kampanii wyborczej w 2016 roku. Nie znalazł jednak dowodów na spisek i złamanie amerykańskiego prawa.

- Po niemal dwóch latach śledztwa, analizie tysięcy dokumentów i setkach przesłuchań, specjalny prokurator potwierdził, że rosyjski rząd sponsorował działania zmierzające do nielegalnego wpływu na wybory w 2016 roku, ale nie znalazł dowodów by sztab Trumpa lub inni Amerykanie działali z nimi w zmowie - powiedział prokurator generalny USA William Barr. 

"Dowody przedstawione przez prokuratora Muellera są niewystarczające"

Prokurator Mueller badał także czy działania prezydenta Trumpa podczas "rosyjskiego śledztwa" można zakwalifikować jako utrudnianie działań wymiaru sprawiedliwości. „

- Wraz z moim zastępcą doszliśmy do wniosku, że dowody przedstawione przez prokuratora Muellera są niewystarczające do stwierdzenia, że prezydent dopuścił się przestępstwa obstrukcji działań wymiaru sprawiedliwości - dodał Barr. 

Donald Trump: Gra skończona

W odpowiedzi na ujawnienie raportu prokuratora Muellera prezydent Donald Trump umieścił na Twitterze grafikę z tekstem: „Nie było zmowy, nie było obstrukcji. Gra skończona". 

Więcej o:
Komentarze (112)
Raport Muellera z "rosyjskiego śledztwa" ujawniony. Donald Trump: Gra skończona
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 40 razy 16

  Przynajmniej było jakieś śledztwo. Naszego dewelopera wybielono zaocznie.

 • karo80.0

  Oceniono 28 razy 8

  Dno a nie dziennikarstwo... Barr, nominat Trumpa, „ujawnił” zredagowany przez samego siebie SKRÓT raportu Muellera. I o to toczy się batalia w USA, żeby ujawnić cały raport. Równie dobrze możecie pytać Kaczyńskiego lub Ziobry o Srebrną.

 • maaac

  Oceniono 26 razy 6

  Czyli on wpływał i Rosja wpływała. Tylko tak razem w jeden ton przypadkowo.

 • mr.knox

  Oceniono 31 razy 5

  Dlaczego nie napiszecie wszystkiego? Tweet Trumpa jest tresci: “ Nie bylo zmowy, nie bylo obstrukcji. Dla hejterow i radykalnie lewicowych Demokratow - gra skonczona.

 • 1111pln

  Oceniono 31 razy 5

  Sam fakt, że trampka bronią onucowe boty, na codzień wychwalające katzapski, zastodolnokiblowy raj już o czymś świadczy... 😁😁😁

 • justas32

  Oceniono 35 razy 5

  Bracia Rosjanie - dlaczego was tak dużo na tym forum ? Jakżeście tacy odważnie to w swoim języku piszcie w Rosji o Putinie ...

 • artzat74

  Oceniono 19 razy 5

  Powinien jeszcze dodac , ze russcy w ogóle , ale to w ogóle nie interesowali sie wyborami i bylo im objetne kto zostanie prezydentem .

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 4 razy 4

  Zacytuję klasyka myśli politycznej PiSuaru, Jacusia Wazelinkę: "brak dowodów jest najlepszym dowodem, że te dowody były".

 • wujekdolf

  Oceniono 22 razy 4

  mechanizm był taki : putin wiedząc co za ćwok chce być prezydentem usa kazał swoim trollom internetowym "wspomagać" jego kampanię.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX