Hiszpania. Udaremniono zamach terrorystyczny na katolicką procesję w Sewilli

Antyterroryści z Hiszpanii i Maroka udaremnili samobójczy atak terrorystyczny, do którego miało dojść w środę podczas katolickiej procesji w Sewilli. Za planowanym zamachem stał mieszkający w stolicy Andaluzji obywatel Maroka.

Mężczyzna, który planował samobójczy atak w Sewilli ma 23 lata. Został zatrzymany na terytorium Maroka. Od 2016 roku mieszkał w Sewilli i studiował na miejscowym uniwersytecie. Akcja zatrzymania dżihadysty była koordynowana przez stronę hiszpańską i marokańską - informuje agencja Reuters

Hiszpania. Udaremniono zamach terrorystyczny w Sewilli. Dżihadysta był związany z ISIS

Hiszpańskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nie podało informacji na temat okoliczności, w jakich antyterroryści zatrzymali 23-latka. Wiadomo jednak, że mężczyzna usłyszał zarzuty planowania zamachu terrorystycznego. Marokańczyk chciał przeprowadzić atak przy użyciu ładunku wybuchowego sporządzonego na bazie nadtlenku acetonu, który został przygotowany domowymi metodami.

Antyterroryści przeszukali mieszkanie dżihadysty. Do tej pory nie stwierdzono, czy w planowaniu zamachu terrorystycznego pomagały mu inne osoby. Ustalono natomiast, że młody mężczyzna jest związany z tzw. Państwem Islamskim. Podczas katolickiej procesji w Sewilli miał podpalić i zdetonować ładunek wybuchowy. Mężczyzna dobrze zna miasto i wybrał to wydarzenie, ponieważ każdego roku bierze w nim udział wiele tysięcy wiernych Kościoła katolickiego. 

Hiszpańska policja poinformowała, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zdecydowało w zeszłym tygodniu o wzmocnieniu procedur bezpieczeństwa w przypadku wydarzeń masowych, w tym parad wielkanocnych i wyborów. 28 kwietnia w Hiszpanii odbędą się wybory parlamentarne.

Więcej o:
Komentarze (98)
Hiszpania. Udaremniono zamach terrorystyczny na katolicką procesję w Sewilli
Zaloguj się
 • popieramkukiza

  Oceniono 26 razy 12

  No i zamiast dziewic w niebie będzie seks w pierdlu z brodatymi bandziorami. Allach go zrobił w ..uja.

 • himils

  Oceniono 10 razy 10

  Ludzkość jest wykonana w dziwny sposób. Wyobrażam sobie oto debila który myśli że jest z ISIS, widzę w nim cały syf tego świata, pamiętam Sewillę w której chwilę mieszkałem i mam tam przyjaciół, odruchowo tym bardziej marzę o skopaniu twarzy debilowi z ISIS, i kiedy myślę „twarzy” widzę twarz 23latka. Mój syn ma 25. Co za czasy, co za ludzkość :(

 • vomitorium1

  Oceniono 12 razy 8

  "Hiszpańskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nie podało informacji na temat okoliczności, w jakich antyterroryści zatrzymali 23-latka."
  podobno
  powiedział do taksówkarza
  "wysadź mnie
  przed katedrą"

 • iguassu

  Oceniono 6 razy 6

  Oddać go w ręce Jazydek!

 • krzysztof1952

  Oceniono 10 razy 4

  Szanowni Komentujący zostawmy epitety, wycieczki osobiste i wulgaryzmy na boku bo to żadne argumenty. Arabowie - oczywiście islamiści wcale nie muszą wyrżnąć rdzennych mieszkańców Europy. Zagrożenie pojawia się z innej strony: otóż według wyliczeń naukowych aby dana kultura przetrwała, musi w każdej rodzinie do wieku reprodukcyjnego dojść 2,2 osobnika . Tymczasem w rodzinach europejskich współczynnik ten średnio wynosi 1,5 ( i jest to wariant optymistyczny) a w rodzinach arabskich zamieszkujących państwa europejskie (Francja, WB, Niemcy i nie tylko) jest to 4-5 osobników na rodzinę. Tak więc za jakieś 30 - 50 lat Arabowie będą w stanie wygrać każde wybory!!!!!!!!!!!!!!!!! i narzucić nam (europejczykom) swoją kulturę.

 • susdomestica

  Oceniono 3 razy 3

  Nawet ładne te Malinois'y jak na standardy użytkowe, które można w .pl zobaczyć. :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX