Grecja. Piorun uderzył w Akropol. Cztery osoby poszkodowane

W wyniku uderzenia poszkodowane zostały cztery osoby - dwie turystki i dwóch strażników, którzy pilnowali kompleksu zabytków. Minister kultury w Grecji informuje, że żaden z zabytków nie został uszkodzony.

Od początku tygodnia przez Grecję przechodzą gwałtowne ulewy i burze. Podczas jednej z nich piorun uderzył w jeden z najsłynniejszych greckich zabytków - ateński Akropol.

Grecja. Piorun uderzył w Akropol w Atenach

Piorun uderzył w Akropol w Atenach podczas burzy, która przeszła przez Grecję w środę, informuje Washington Post. W wyniku tego zdarzenia ucierpiały cztery osoby - dwie turystki, które akurat zwiedzały zabytek i dwóch strażników, którzy go pilnowali. Piorun uderzył w piorunochron znajdujący się przy zabytku, ale spowodował duże spustoszenie - wybił szyby w okolicznych budynkach, w tym w dwóch budkach strażniczych. Znajdujący się w budkach strażnicy, podobnie jak poszkodowane turystki trafili do szpitala z lekkimi obrażeniami. Kobietom udzielono pierwszej pomocy i wypisano ze szpitala, strażnicy zostali w nim jeszcze zatrzymani.

Grecki minister kultury informuje, że wyniku uderzenia pioruna nie doszło do uszkodzenia ateńskiego Akropolu ze wszystkimi jego zabytkami, w które wlicza się m.in. datowany z V w. p.n.e. Panteon czy świątynia Erechtejon i świątynia Ateny Nike. Służby ratownicze, które pojawiły się na miejscu, zdecydowały jednak o ewakuowaniu wszystkich osób, które znajdowały się w okolicy - w tym archeologów prowadzących w okolicy wykopaliska.

Akropol to najwyżej położony budynek w Atenach, więc to nie pierwszy raz, kiedy piorun uderza w zabytek.

Więcej o:
Komentarze (29)
Grecja. Piorun uderzył w Akropol. Cztery osoby poszkodowane
Zaloguj się
 • weiglowa

  Oceniono 14 razy 14

  Ooo, to Zeus dołączył do rozgniewanych bogów. Jeden zhajcował Notre Dame, drugi Al-Aksa. Czekamy na odpowiedź Quetzalcoatla.

 • 0apud0

  Oceniono 11 razy 9

  Nawracajcie się i oddawajcie cześć naszemu panu i włądcy, Latającemu Potworowi Spaghetti. On jest miłościwy, pogodny, pozytywnie nastawiony do życia i na pewno nie będzie niszczył żadnych budynków. Nawet przybytków, w których podaje się pizzę z ananasem.

 • bamapo

  Oceniono 13 razy 9

  Pali się Notre Dame, piorun uderza w Akropol.... co dalej? Meteor uderzy w Licheń?

 • szejski

  Oceniono 9 razy 5

  Notre Dame, Al-Aksa, Akropol... Tylko u nas nic, najwyraźniej bogowie już pojęli, że nasz Epidiaskop jest w 100% odporny na wiedzę.

 • le_szek

  Oceniono 4 razy 4

  Akropol nie jest najwyżej położonym budynkiem w Atenach - po pierwsze to nie jest budynek, tylko cały kompleks, po drugie wysokość Akropolu Ateńskiego to 157 m n.p.m., a wzgórze Lykavittos (Lycabettus), na którym jest kościół i restauracja ma 300 m n.p.m.

 • halfandhalf

  Oceniono 3 razy 3

  Znaki na ziemi i na niebie.

 • prezes Szatni hotelowej

  Oceniono 2 razy 2

  Niesamowite a ja znam taką piosenkę piorun uderzył tylko to jest inaczej nazywane niż uderzył i nie w jakichś tam historyczny budynek tylko w szalupę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX