Madera. Autokar rozbił się na wzgórzu. Nie żyje 29 turystów z Niemiec, wielu rannych

Na portugalskiej wyspie Madera przewrócił się autokar z turystami. Na miejscu trwa akcja ratunkowa. Prezydent Portugalii przekazał, że w wypadku zginęło 29 obywateli Niemiec. Wśród ofiar nie ma Polaków.

W środę wieczorem autokar przewożący turystów rozbił się na wzgórzu w mieście Santa Cruz na Maderze. Z nieustalonych dotąd przyczyn, kierowca stracił kontrolę nad pojazdem, autokar wypadł z drogi i przewrócił się na stojący nieopodal dom.

Madera. Ranni i zabici w wypadku autokaru

W wypadku zginęło co najmniej 29 osób. Początkowo ofiar śmiertelnych było 28, ale późno wieczorem w środę w szpitalu zmarła kobieta, która odniosła poważne obrażenia - podaje "Der Spiegiel". Według lokalnych władz, ofiary to niemieccy turyści - 11 mężczyzn i 18 kobiet. Informacje te potwierdził prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa - wszystkie ofiary śmiertelne to obywatele Niemiec.

Agencja AP przywołuje słowa burmistrza Filipe Sousy, który mówił w telewizji SIC, że autobus przewoził 55 osób. Stan rannych nie jest na razie znany.

W akcji ratunkowej brało udział kilkanaście karetek pogotowia.

Wypadek autokaru: śledczy ustalają przyczynę tragedii

Przyczyna wypadku jest do tej pory niejasna. Prokurator wszczął dochodzenie. Właściciel pojazdu domaga się pełnej współpracy ze śledczymi. "Naszą wolą i pragnieniem jest ustalenie wszystkich faktów, powodów i ustalenie odpowiedzialności za wypadek" - podała w czwartek agencja informacyjna Lusa cytując oświadczenie od przewoźnika.

Według doniesień medialnych przyczyną wypadku mogły być problem mechaniczny - albo uszkodzenie hamulca, albo zablokowany pedał gazu. Wiceprzewodniczący rządu regionalnego, Pedro Calado, nazwał wszelkie spekulacje na temat przyczyny wypadku "przedwczesnym".

Polska Agencja Prasowa donosi, w oparciu o wypowiedź rzeczniczki prasowej obrony cywilnej na Maderze, że wśród ofiar wypadku autobusu nie ma Polaków.

Więcej o:
Komentarze (99)
Madera. Autokar rozbił się na wzgórzu. Nie żyje 29 turystów z Niemiec, wielu rannych
Zaloguj się
 • maadzik3

  Oceniono 22 razy 20

  Wyrazy wdpolczucia

 • goldberg

  Oceniono 62 razy 12

  Nie wiem czy wiecie ale w Polsce ginie 350 osób rocznie przejechanych na przejściach przez pijanych kierowców, w całej UE z rąk terrorystów max 70 osób rocznie. W przepraszam "sercu europy" jest znacznie bardziej niebezpiecznie niż na tym "zepsutym zachodzie"

 • ochujek

  Oceniono 27 razy 11

  Mnie beztrybowo przypomniało się że Jaru nie ma prawa jazdy i że piloci smoleńscy nie mieli uprawnień na ten samolot który pilotowali.

 • crizs

  Oceniono 13 razy 7

  to niedaleko lotniska, tam nie ma za bardzo trudnych dróg.. to musiał być jakiś pech.. kto był na maderze to wie, jakie są drogi i jak jeżdżą miejscowi kierowcy.. są pewni siebie i naprawdę dobrzy, ale z drugiej strony robią proste błędy, a wtedy serduszko idzie do gardła..

 • siwywaldi

  Oceniono 8 razy 6

  Przecież w Portugalii istnieje NAKAZ jazdy w pasach bezpieczeństwa i WSZYSTKIE autokary są w takie pasy wyposażone, dlatego DZIWI mnie ilość ofiar śmiertelnych. Tym bardziej że byli to Niemcy, którym w odróżnieniu od Polaków, NIE TRZEBA o tym obowiązku przypominać przy każdym wsiadaniu do autokaru...

  Ps. Komentarzy idiotów, komentował nie będę, bo po prostu nie warto

 • stalowy_jez

  Oceniono 15 razy 5

  Do samolotu strach wsiąść, do autobusu strach wsiąść, pociągi się rozklejają... zostaje furmanka morawieckiego.

 • anna.pcz

  Oceniono 26 razy 4

  Niech pisowskie matołki dadzą władzom sprawdzić kogo mają wśród ofiar a nie pisuarostwo zawraca im w takim momencie tyłek "czy aby przypadkiem nie było Polaków" jakby to byl2 naród wybrany.
  Czas oderwać ich od koryta!

 • kras12345

  Oceniono 3 razy 3

  Wyrazy współczucia.

 • oraw

  Oceniono 3 razy 3

  Nie ma Polaków...

  A LUDZI ilu było.....

  😎😎😎

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX